Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen házi kosztot ehet a kutya?

Milyen házi kosztot ehet a kutya?

Figyelt kérdés

Mondanátok konkrétan olyan ételeket, amikből lehet neki adni?

Pl valamilyen főzelék? Bolognai/milánói? Meg ilyenek.

Tudom, hogy nem szabad fűszereset adni neki, de én nagyon gyengén használok.


2021. szept. 25. 04:25
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
27%
Elne higgyètek már ezt a sok f@szságot. A kutyakaját max 30 ève gyártanak, előtte szerintetek min èltek a kutyák? Ez is csak üzletpolitika. Egyèbkènt meg ha valami nem jó neki ès beteg lesz azt èrezni fogja ès utána már nem fogja kívánni.
2021. szept. 25. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 anonim ***** válasza:
20%

Miért, én akkor konyhamalac vagyok, mert eszek rántott húst meg töltött káposztát?


NEM. Te EMBER vagy. Más az emésztőrendszered, máshogy működsz!


Nem az alja maradékot adnám, ami már egy hetes és fura szaga van, esetleg penészes.


Még jó...


Hanem a frissen főzött ételből, amit én is eszek.


És csak amiről tudom, hogy nem árt neki.


Épp ez az. Amit mi eszünk, ahogy eszünk, az NEM VALÓ kutyának.

Megeheti a natúr, vízben főtt húst, zöldséget (pl húsleves főzésénél fűszerezés előtt kiveheted neki a húst, répát). Megeheti a SÓTLAN főtt rizst.

Amit TE megeszel, az már neki nem jó.

Persze megeszi, ha kap, de igazából a kutya a szrt is megeszi... Aztán kihányja... Vagy nem... Megeszi a mérget is... Aztán belepusztul... Szóval bármit megeszik, amit elé teszel. Nem csak azt, ami jó neki. A te felelősséged, hogy neki való ételt kapjon.

2021. szept. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/39 anonim ***** válasza:
24%
Mindent. A kutyának a legjobb étek amit csak adni tudsz neki az a húsleves, tészta, maradék pörkölt stb. Moslénak hívják, de a kutya megeszi, tápértéke pedig rengeteg. Igazából te ugyan ezt eszed, csak külön külön... nem drága hormonokkal telenyomott és aromákkal a kutyát megőrjítő szarokat kell neki adni, hanem azt, amit te is megennél.
2021. szept. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/39 A kérdező kommentje:

Jól van ..

Akkor majd keresek listákat arról, amit tilos a kutyának adni, kiragasztom a hűtőre és azokat kerülöm.

Ami nem tiltólistás, arról meg úgy is megoszlanak a vélemények, valaki szerint méreg, valaki kutyája meg istenként él rajtuk.

A vitát ezennel részemről lezártam.

2021. szept. 25. 10:53
 25/39 anonim ***** válasza:
21%
24 mindent adhatsz neki kérdező, kivéve csokoládét.
2021. szept. 25. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:
44%
#25 nèl a pont. A mi állatorvosunk is ezt mondta.
2021. szept. 25. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
10%
Hát, nem tudom.. az én kutyám 17 évig élt (simaszőrű foxterrier) és házi koszton élt. Odatettük neki is ugyanazt, amit nekünk. De végső soron azt mondanám, hogy a táp jobb neki, mert azt speciálisan kutyáknak készítik, gyanítom, hogy a kutyánk is csak azért élt ilyen szép életkort, mert "hozzászokott". Talán ahhoz tudnám hasonlítani, mint, ha pl. valaki 80 évig iszik alkoholt és még mindig él. Nem egészséges, de megszokja. Ha egészségesen akarnék tartani egy kutyát, akkor válogatott házi koszton élne, kutyatáppal keverve, de ez csak az én véleményem.
2021. szept. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 anonim ***** válasza:
13%

nálunk sok kenyeret esznek, mert imádják


anyám a kutyáknak szokott főzni, kis só, 1 kg rizs, zöldségek és 30% disznómáj vagy egyéb hús



1 kg rizsből egy hatalmas fazékkal lesz, az elég egy darabig



ezek mellett van olcsó táp is, prémium táp is, azok nem nagyon fogynak, mert a főttet eszik meg a kenyeret, nagy testűek, 50 kg körül

2021. szept. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/39 anonim ***** válasza:
10%

mi is sok rizst eszünk, ami megmarad rizs azt mindig megkapják plusz zöldségek, meg egyéb húsok ha megmaradnak amit mi emberek nem eszünk meg, akkor azt is megkapják



én töltött káposztát nem adnék, szósz ételeket sem, túl fűszeresek.

sót azt elvileg fogyaszthatják a kutyák az kell is, az nem fűszer


fűszer a bors meg fahéj, törött paprika meg az ilyenek


sima húsok, rizs stb és fűszermentes ételek mehetnek

2021. szept. 25. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
27%

Amugy borzalmas ez a sok fogyatekos ember aki itt kommentel. A madaraknak is adja a sok proli a kenyeret de csak felpuffsd tole.


Azt kell felfogni, hogy rohadtul nem szokja meg. Ha valaki tejfeherjenerzekeny akkor eheti nyugodtan a tejtermekeket de osszefossa magat aztan majd egyszer belehal..nem fog a szervezete csak ugy olyan enzimeket termelni csak mert raeroszskolod.


Lehet, hogy nem lesz tole baja..aztan majd lesz masik kutya akinek majd lesz. Sokan azt mondjak hogy nincs semmi baja a kutyajanak mert ezt adja neki..a kutya biztos maskepp gondolja mikor szanaszet vakarja magat es olyan budoset szar, hogy belepusztul egy egesz okoszisztema. Na mindegy..gyereke is lehet mindenkinek..ez mar nem oszt nem szoroz.

2021. szept. 25. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!