Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen baj lenne abból, ha a...

Milyen baj lenne abból, ha a házikedvenvek ( kutya, macska), nem kapnának, csak emberi kosztot? Tehát, nem ennék az ilyen tipikus, kutya-macska, száraz vagy nedves tápot. Régebben nem léteztek ilyen speciális tápok, mégis szépen fejlődtek.

Figyelt kérdés
2019. júl. 4. 16:35
 1/8 anonim ***** válasza:
66%
Nagy ütemben csökkenne az élettartam.
2019. júl. 4. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
80%

Régen szépen fejlődtek?Hány éves vagy?Most őszintén.Én 57.Szóval emlékszem erre a régenre.

Nekem is volt kutyám, macskám már 14 éves korom óta.Tehát 43 éve.Akkor még nem létezett konzerv, száraz kaja.

Maradékot kaptak, ha jutott.Az én családom etette rendesen őket, de sokan nem.A macskák jobb helyzetben voltak, tudtak egeret fogni, madarakat.De a láncra vert kutyák sanyarogtak:maradék, kenyérhéj volt a kajájuk, vagy még az se.Hús egy szál se, esetleg évi 1 disznóvágáskor egy kis cafat.Igaz nem is volt ennyi állat, mint most.

Én 18 évesen mentem férjhez, innentől sok kóbor állatot mentettem,és már akkor tudtam, egy ragadozó állatnak főleg hús kell.Összefogva 1-2 állatbarát ismerőssel vágóhídról hordtuk nekik a húst.Csirke akkor még nem volt üzletekben.

A szárazeledeles-konzerves etetéssel nem értek egyet, de az emberi koszt etetéssel sem.Utóbbit kérdezed:az állat számára sok benne a só, fűszerek.Tönkremegy a veséj, mája..Sok mindent nem tud megemészteni/burgonya,kukorica,búza,stb./és megterheli a szervezetét.Ha nagyritkán kap pár falatot, semmi baj belőle, de ne azon éljen.Ehet néha tápot is, néha konzervet is, de fő eledel hús legyen.

2019. júl. 4. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
32%
Én az eddigiek alapján semmit sem vettem észre. Nagyanyám és mi is néhány évvel ezelőttig csak házikosztot adtunk nekik. Nem vettem észre, hogy betegesebbek vagy bármi bajuk lenne, igaz, nem teljesen faj kutyáink voltak/vannak. Egyik ismerősünk mindenféle ehetőnek vélt hulladékot odaad szegény tacskónak, az már 16 éves, de az már állatkínzás szerintem.
2019. júl. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
14%
Nekünk régen macskánk volt,mikor még nem voltak ezek,és simán elvolt maradékon. Persze nem tészta meg kenyérvég meg mittudomén,hanem húsnyesedék,megmaradt szalámi,pörköltből/levesből hús stb.+ vadászott.
2019. júl. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%
A mostani macskánk kap rendes tápot,de azért egy karika kolbásszal,virslivel,májkrémmel,kefírrel is kiegyezik előételnek :D
2019. júl. 4. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
68%
A nagymamám maradékkal etet, a kutyák mlg csak 9 évesek, de rohad kifele a foguk, a szőrük korpás és fakó, dagadtak. A mi kutyánk tápot, néha főttet (nem maradékot, direkt neki főzzük) eszik, a fogai enyhén fogkövesek (fajtatiszta, sajna örökölte a hajlamot) de szépek, minden foga megvan, energikus, a szőre puha és fényes, nem korpás. Izmos kutya. Egyszer adtunk neki fűszeresebb ételt(maradékot), de olyan hasmenlse lett hogy a szüleim is azt mondták hogy soha többé nem kap.
2019. júl. 4. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Vitaminhiány, elhízás vagy kóros soványság, a fűszerektől vese és máj károsodás, gyomor és bélrendszeri problémák, izületi gondok, a hasmenéstől bűzmirigy problémák, kölyöknél rossz ütemű növekedés, fogkövesedés, szőr és bőr problémák (vitaminhiány miatt) .


Nagyapám kutyái moslékon (aktuális kajamaradék, kenyér és víz) éltek még annó, az egyik 3 a másik pedig 6 évesen pusztult el.

Egyéb kérdés?


A fent felsoroltak nem törvényszerűek, de ezek bármelyike megjelenhet.

2019. júl. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
De szerintem az se mindegy , hogy milyen tápot kapnak. Szerintem a legolcsóbbak a moslékkal érnek fel.
2019. júl. 5. 03:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!