Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek?!(Kicsit hosszú...

Mit tegyek?!(Kicsit hosszú lesz.)Olyanok válaszát várnám elsősorban, akiknek legalább volt már kutyájuk, vagy értenek a kutyákhoz.

Figyelt kérdés
Állatbarátnak tartom magam, de mindig csak macskáim voltak, kutyám soha nem volt, így azt kell mondjam, nem is értek hozzájuk.Fiam öt éves, apja kamionsofőr, ritkán van itthon.És most, pár napja egyszer csak ott termett egy kutya az udvarunkon, de úgy viselkedik, mint aki otthon érzi magát, még ugat is, ha valaki megáll a kapunk előtt!Kicsit mintha sovany lenne, de semmiképp nem "kórosan."Nyakörv nincs rajta.Próbáltam kicsalni a kapun, aztán kicsuktam, de 5 perc múlva visszajött!!A kutya viselkedése; mint említettem nem értek hozzá, de láthatólag barátságos, nyalogat, megszagol, a macskát se bántja, hanyatt fekve hempereg előttem(ez is minek a jele?), az udvarra kimegyek, jön utánam lehajtott fejjel, kb. 2 lépéssel mindig mögöttem..Mégis ijesztő, mert egy hatalmas, nagytestű kutya,szerintem van vagy 50-60 kg. és nem tudom, hogy az iránta érzett sajnálatom, vagy a félelmem a nagyobb?már biztosan nem kölyök.A faluban senki nem tud semmit róla,kérdezgettem, hogy kié lehet, de nem itt nem hianyzik senkinek, azt se tudom milyen fajta, bár lehet, hogy keverék.(azért az ismertebb fajtákat, pl. Golden retriever, kuvasz, kaukázusi, stb.felismerném.)És ha nem félnék tőle, meg is tartanám, ha már itt van, de félek, elsősorban a gyereket féltem, akit azóta nem merek az udvarra kiengedni.most mit tegyek?!?Hirdessem facebookon, hátha valaki ráismer?próbáljak szólni az állatvédőknek?vagy meg merjem tartani?végülis barátságos, lehet, hogy csak nekem ijesztő?attól, hogy most barátságos, bármikor elvadulhat?mi járhat a fejében?Mert szerintem gazdát keres, tartozni szeretne valahová.Vagy nem?Bocsánat, ha hülye kérdések, de mint említettem, sose volt még kutyám.

2021. júl. 20. 20:52
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
96%

Hempergés vagyis a hasmutatása az az jelenti,hogy jól érzi magát,biztonságban.


Ha agresszív lenne már rég támadás jelét láttad volna rajta.


Ahogy leírtad tök olyan,mintha a ti kutyátoknak érezné magát :D



Figyelj ha van kapacitásotok egy ilyen nagy testű tartására akkor hajrá.

Előtte egy kutya trénerrel vagy tapasztaltabb kutyás ismerőssel beszélj.

El kell vinni orvoshoz oltások,chip miatt. Mondjuk esetleg még chipet nézni kéne benne. Hátha csak elcsavargott.Az,hogy a macskát sem bántja az is azt jelzi,hogy hozzá van szokva más állatok jelenlétéhez.

2021. júl. 20. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%

Egy kutya nagy felelosseg, nem csak abbol all, hogy kiteszed a kertbe biodiszletnek, sok-sok penz, ido, energia.

Raadasul felsz is tole, egyedul is vagy a gyerekkel...nem tudom, gondold at, de en azt mondanam, hogy ne tartsd meg igy elso korben.

Hirdesd meg neten, keress neki gazdat, probalkozz allatvedoknel. Baratsagos, aranyos kutyanak tunik, szerintem hamar lesz gazdaja.

2021. júl. 20. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

En megtartanam. Ez olyan sorsszeru. Raadasul szofogado megado tipus is!! Minden klappol,macskat is elfogadja. Mi kell meg? Ilyet meg megtanitani is nehez egy kutyanak.

Nekem is igy erkezett koborkutyakent az elozo kutyam. Nagydarab volt o is. Megtartottam.

2021. júl. 20. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%

Mindenek előtt szólj a helyi menhelynek, hogy jöjjenek ki chipet olvasni.

Ha az nincs, azaz gazdája sincs (vagy ha van is, de arra se képes, hogy bechippelje szerencsétlen kutyát, én nem adnám neki vissza), már a te döntésed, hogy megtartod-e. Azért ennyi alapján nehéz leszűrni a kutya vérmérsékletét, de a leírtak alapján barátságosnak tűnik. Mivel nagytestű, a mozgásigénye is elég nagy lehet az étvágyával egyetemben. Az csak sok idő után fog kiderülni, mennyire makacs és hogyan lehet tanítani. A korát is jó lenne tudni, mivel egy 1-2 éves kamaszkutya elég kemény dió tud lenni. Ha úgy döntesz bevállalod és megtartod, mindenképpen hívj ki hozzá állatorvost, vizsgája meg, szívféreg teszt stb. Én addig nem engedném ki hozzá a kisgyereket.

Ha nem szeretnéd megtartani, egyeztess egy menhellyel és ők befogadják, majd pedig igyekeznek neki új otthont találni. Ne add le gyeptelepre, mivel ott elaltatják az állatokat és semmiképpen se ereszd szélnek! Ha valamilyen fajtajellegű (ha küldesz egy képet lehet, ebben tudunk segíteni), az adott fajtamentéssel is felveheted a kapcsolatot.

2021. júl. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Rgyszer a mi kertünkbe is termett egy ilyen jószág. Nagyon nagy volt, de a mozgása, viselkedése, az egy jámbor macié volt, kísértetiesen olyan, mint amit te leírsz. Még a kémia is megvolt köztünk :) Mindenesetre meghirdettem a helyi facebook csoportban, 3 nap után meglett a gazdija, várták nagyon haza. Kicsit szomorú is voltam :)
2021. júl. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
89%

A mi kertunkbe egy staffi termett hirtelenjebe. Gondolhatod, csak “harcikutyanak” ismertuk addig. Sunyitott, lapitott, be voltunk xarva. Kb egy het alatt a vilag legkedvesebb es odaadobb kutyaja lett, aki sose bantott volna bennunket. Az etelt kilehetett venni a szajabol. Nagyon szerettuk mig elt, nalunk maradt, befogadtuk, es azota is hianyzik.

Te dontesz. Ha mas nincs, az onkormanyzatnak kotelessege elvinni es vagy talalnak neki gazdat, vagy altatjak asszem. Esetleg rairhatsz allatvedo szervezetekre, esetleg ha megyet mondasz az sokt segit, hatha elviszik, es jo gazdat talalnak neki

2021. júl. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
87%
Ha a hátára fordul az azt jelenti, hogy megbízik benned és nem domináns. Vagy csak hempereg.
2021. júl. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosnak nem ártana szólni, egy rutin vizsgálat nem ártana mivel ismeretlen kutya, és azért, hátha van chip-je. Mert akkor meglenne a gazdi is.


A soványság lehet több mindentől is. Pl. lehet féregtől is. Ezért is írtam, hogy nem ártana egy állatorvos, mert bizonyos féregtípusok emberre is veszélyesek.


Ha csekkolta állatorvos akkor szerintem ő majd felhívja az állatvédő szervezeteket is, vagy elmondja hogy kit keress ez ügyben.

2021. júl. 20. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igazából mér csak egy lényeges dolog felől kellene megbizonyosodnod... A gyermekeddel hogy viselkedik? A chip leolvasása, jó ötlet, talán meglógott, és valahol hazavárják.

Ha pedig nem kell senkinek, és a kisgyermekeddel is jól kijön, nos akkor már csak neked kell döntened, mert ő már megtette.

2021. júl. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
9-es mielott cimbizteti a gyerekkel muszaj megvizsgalni a kutyat hogy kizarjak emberre veszelyes betegsegeket. Utana cimbiztetheti is vagy meg is tarthatja ha nincs gazdaja de nézze meg állatorvos.
2021. júl. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!