Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Premiere Best Meat szárazelede...

Premiere Best Meat szárazeledel juniorból egy nap mennyit?

Figyelt kérdés

Aki használta/használja a tápot, ti ennyit adtatok a kutyának egy nap?

Úgy van írva a táblázaton, hogy 5 kilós kutyának 130 gramm, viszont ez az egyik étkezés, vagy egy nap összesen 130 grammot kell adni egy ekkora kutyának?

Egy nap összesen 130 grammot kevésnek érzem, de kétszer ennyit meg már soknak. Valakinek tapasztalat? :D


2021. ápr. 25. 18:19
 1/8 anonim ***** válasza:
56%

Rajta van a tápon.

Kikeresed, hogy várhatóan hány kiló lesz, és a hozzá tartozó értéket/ életkor.

2021. ápr. 25. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A tápról szedtem a 130 grammot... A kérdésem az, hogy ez egy napra összesen vagy kétszer 130 gramm.
2021. ápr. 25. 18:29
 3/8 anonim ***** válasza:
81%
Egy napi adag van megadva minden tápon. De ez nincs kőbe vésve, csak egy iránymutatás, ettől eltérhetsz. Ki kell tapasztalni hogy mekkora adag ideális neki.
2021. ápr. 25. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Persze nem pont annyit akartam adni, hisz nem is kereken 5 kiló, csak most tértünk át végre a jobb minőségű tápokra, azokból meg, amit eddig kapott, jóval nagyobb adagokat adtam neki, mégis túl vékonynak tartom. De gondolom, ebben több a tápanyag, ezért sem kell neki annyi.

2021. ápr. 25. 18:51
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Igen, minél jobb minőségű egy táp, annál kevesebb kell belőle :)

Ezt tényleg csak kitapasztalni lehet. Ha túl vékony akkor többet adj mint ami a zacskóra van írva. Ha elkezd abnormális mértékben hízni, akkor csökkentsd. Egy idő után tudni fogod hogy mennyi a szervezete igénye.

2021. ápr. 25. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

na,most mi számít vékonynak?

Ha tapinthatóak a bordái az még nem baj.Sportos alkatú állat nem szabad,hogy ne lásd a bordákat (ismétlem ha kirajzolódik az már sovány,ha csak látod egy aprócskát hogy hol vannak az tökéletes.)

Ha már kitapintani sem tudod a bordákat csak akkor,ha kicsit rányomod az ujjad a bőrre akkor még túlsúlyos is.:D


És itt ugyebár számít,hogy mennyit mozog a kutyus.

Ha 5kg 130g-ot ír akkor az elég egy átlagos mozgásigényűnek általában.A többet izgő-mozgó kutyának több kell,mert lemozogja az eledelt.

Próbáld meg azt,hogy növeled mindig 5-10g-al az adagját ameddig jónak nem érzed az adag mennyiséget.


Közepes,nagy és óriás testű kutyáknak naponta egyszer,kölyköknek és kis|mini|toy kutyáknak naponta többször szokás adni.A megszokott adagot kell több felé osztani :D

2021. ápr. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hatos

Az elmúlt hónapban fogyott (igyekeztem minimálisan, de csökkentettem az ételadagját), most a bordáit könnyedén kiérzem, kicsit kirajzolódnak is, ha pl megnyúlik a törzse, de épphogy, viszont az arca nagyon beesett. Úgy hallottam, az a legjobb, ha érzed a bordáit, de látni nem szabad őket, ehhez tartom magam.

Fajtát nem tudok mondani, ez által méretet sem (de testfelépítésre nyurga kutyus, hosszú lábakra és látszik rajta,hogy futásra lett kitalálva :D), mert teljesen keverék kutyus, de egyenlőre 160-150 grammot fogok neki adni kettéosztva és figyelem mi lesz tőle, de lehet emelek is rajta, mert kb 6,5-7 kiló közt van és imád mozogni, még ha nincs is rá esélye egész nap, de jó pár órát eltöltök vele a szabadban, ilyenkor mindig megfuttatom.

2021. ápr. 25. 22:25
 8/8 A kérdező kommentje:
Egyébként köszi mindenkinek a válaszokat, ment a zöld pipa :)
2021. ápr. 25. 22:26

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!