Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni, ha egy...

Mit tudok tenni, ha egy visító gyerek szemből elkezd rohanni a kutyám felé, hogy ne harapja meg?

Figyelt kérdés

Jól nevelt kutya, mindig pórázon van, de jártam már párszor így. Megijedhet, megharaphatja és "természetesen" én leszek a hibás.

Egy szituban az anyja még időben elkapta és elnézést kért, másik esetben kénytelen voltam a kutya elé állni, ez jó megoldás?



2020. dec. 28. 07:48
1 2 3 4
 31/37 anonim ***** válasza:
60%

26: na ezaz, de istengazdanak meg kell vedeni, tehat leorditani vagy lerugni a gyereket. Egyeb esetben a kutya joggal erzi magat egyedul hagyva a szituban. Èrtem en, hogy mirol beszelsz, jot mondasz, csak na èrted... akkor meg is kell azt a kutyat vèdeni, egy-ket-harom, akarhany alkalommal, amig kialakul az a fajta bizalom, hogy ahhhaaa, lehetek

nyugodt, mert a gazdi intezkedik. De ugy, hogyha folyamat ra vannak engedve a debil kölykök a kutyàra és nincs megvèdeve (az nem a kutya hibàja ès nem is idegrendszeri gond), akkor ki fog tàmadni, hiszen nincs màs mentsvàra. Ez a gazda hibàja. Szàjkosàr helyett elkezdhetne inkàbb normàlis vèdelmet biztosítani az àllatànak.

2020. dec. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/37 anonim ***** válasza:
78%

31, az már más kérdés.

Ha a gazda nem tudja felnőtt módra azt mondani egy gyereknek, hogy "állj öcskös, ez egy kutya, foga van." és ezzel hatni is rá, akkor ott már más, talán komolyabb baj van, mint hogy a kutya harap-e.

Az én véleményem: Egy kutya ne döntse el magától, hogy hogy kell-e harapni, ugyanakkor a gazda bírjon már el egy gyerekkel agyelborulás nélkül is.

2020. dec. 28. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 anonim ***** válasza:
94%
Nekem szerencsére nem fosik a kutyám, de én már amikor látom, hogy rohan felénk valaki, akkor előre hangosan szólok, hogy nem szabad megsimogatni. Aztán elkerülnek és ennyi. Nem szoktam ezzel tovább foglalkozni.
2020. dec. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/37 anonim ***** válasza:
23%
A hozzászólásokat olvasva mind a két oldal tuserák módjára nyilvánul meg (tisztelet annak a kevés kivételnek), szóval ebből normális együtt élés nem fog tudni kialakulni sose ilyen hozzáállással.
2020. dec. 28. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 anonim ***** válasza:
100%
Elég gáz ha a gyerek rohan a kutya felé, bár ilyet én még nem láttam... nyilván első körben a szülőnek kell figyelnie a gyereket. Egy kutyát sétáltatónak megfelelő pórázzal, és problémásabb kutya esetén szájkosárral kellene közlekedni. Egyébként nem hinném h kell a szájkosár. Viszont volt már olyan tapasztalatom, h kutyás hapsi sétáltat, rendben semmi gond, de kb ha embert látott a kutya már húzott is felé izgatott állapotban, nem állítom h megharapta volna, de én átmentem a másik oldalra inkább mert féltem. Na az ilyet még büntetném is ha nincs a kutyáján szájkosár. Láthatóan problémás kutya volt, a hapek is alig bírt vele. Ha meg a gyerek a vétkes igenis szólni kell a szülőnek, olyan szülők vannak h az eszem megáll. Pl láthatóan zavar gyereke, észreveszi, tudja, és nem vesz róla tudomást, na az ilyennek be kell olvasni. Az én gyerekem miért nem ilyen?? Ja mert nevelem.
2021. jan. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 anonim ***** válasza:
42%

Telen vigyel magaddal vizet fujos flakonban es fujd le a kolykot. Vagy onsd le . Jogszabalyba nem utkozik,megis megszabadulsz tole.


Vagy akar desodorral,csotanyirtoval vagy hajlakkal is legujhatod. Kohog egyet a kolyok es nem lesz harapas.


A kis vizipisztoly is jo. Ne jonjon kozel.


Meg a gyerekekkel az a baj,h a kutya nem csinal semmit,megis elkezd orditani es hazudozik. A magyar torvenyek mindig a gyereket vedik,ezert akadalyozd meg,h a kolyok a kutya kozelebe menjen .

2021. jan. 5. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/37 anonim ***** válasza:
35%
Barmi tortenik,ne vard meg a rendoroket,hanem menjetek el. Kulonben te szivod meg a kutyaval.
2021. jan. 5. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!