Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni, ha egy...

Mit tudok tenni, ha egy visító gyerek szemből elkezd rohanni a kutyám felé, hogy ne harapja meg?

Figyelt kérdés

Jól nevelt kutya, mindig pórázon van, de jártam már párszor így. Megijedhet, megharaphatja és "természetesen" én leszek a hibás.

Egy szituban az anyja még időben elkapta és elnézést kért, másik esetben kénytelen voltam a kutya elé állni, ez jó megoldás?



2020. dec. 28. 07:48
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
24%
Miért nincs a kutyán szájkosár ilyenkor? Gondolom, nem otthon rohangálnak nálatok idegen gyerekek...
2020. dec. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
67%
Van ez a szájkosár nevű találmány. Már csak rá kell szerelned valahogy -a gyerekre :)
2020. dec. 28. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 anonim ***** válasza:
30%

Menjetek masmerre,mi t ah a gyerek megy.

Csipogo labdaval vondd el a kutya figyelmet.


Szocializald siro visito kisgyerekre a kutyad egy jo ismerosod gyereken.

Itt tudod korrigalni az altalad helytelennek itelt reakciot es helyes reakciora cserelni.

(Jo tenyeszto szocializalja gyerekre.)


Kezjelre tanitsd a kutyat: ilyenkor iranyt valtotok kezjelre. Ilyenkor rad es a kezedre figyel.

Lehet nalad piros lezerfeny,ha figyel ra a kutya. Azzal elvezeted egy masik iranyba.


Egyebkent a kutyara neked kell,a mas gyerekere meg a SAJAT anyjanak kellene figyelni,h a gyerek ne zaklasson masokat.

2020. dec. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 anonim ***** válasza:
88%
Már miért kellene a kutyára szájkosár? Nem inkább a gyereket kellene megnevelni, hogy utcán nem rohangálunk kutyák felé? Nekem is van kutyám és tisztában vagyok vele hogy 2 féle ember van a kutyások és a nem kutyások között is. Az egyik a böszme, aki a saját kutyáját sem tartja pórázon és ha odafut az enyémhez aki pórázon van, akkor csak legyint, hogy én csak ne aggódjak ő nem bánt senkit... Ő úgy gondolja hogy az ő kutyájára minden más kutya kíváncsi. Aztán van a normális, aki előtte kérdez. A nem kutyásoknál szintén van a böszme, aki annyira le.zarja a gyerekét, hogy tőle aztán az út közepére is kirohanhatna visítva a gyerek, mert hát nehogymár az ő gyereke ne csinálhassa azt amit szeretne. Aztán van a normális nem kutyás, aki megkérdezi, hogy a gyerek megsimogathatja-e a kutyát. Na, hát ezek az emberfajták léteznek. Arra azért kíváncsi lennék, hogy kiből milyen reakciót vált ki az, ha jön szembe vele egy ember mosolyogva, meg milyet ha rohan felé egy bömbölő ember... Gondolom aki felé futnak arra bilincset kell rakni, nehogy kárt tegyen akárkiben... Hát vannak bajok a fejekben kedves első válaszoló.
2020. dec. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/37 anonim ***** válasza:
77%
Én nem egy ilyen gyereket neveltem meg, ha már az anyjának nem sikerült. Azóta ha meglát az anyjuk, érdekes rá tud szólni a kölykére és elkerülnek. Nehogy már én kerülgessem őket. Ne tegyél a kutyára szájkosarat, anyuka nevelje meg a neveletlen hülye gyerekét. Evidensnek kellene lennie, hogy idegen kutyához nem nyúlunk, és nem rohangálunk bömbölve. Én azt is utálom ha odafutnak azzal a kérdéssel, hogy megsimogathatják-e. Miért éreznek ingerenciát arra, hogy idegenek kutyáját simogassák? Legyen az egy yorkie, csivava, akármi. Én sem simogatom a gyerekeiket.
2020. dec. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/37 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk is van ilyen, ilyenkor mindig leültetem a kutyát és elérem hogy rám figyeljen magyarul elterelem a figyelmét. Az én kutyám nem harapná meg, de mivel terelő így meglenne az esélye hogy belecsípne vagy eldöntené a gyereket.

Persze ezután általában elmondom a szülőknek hogy tanítsák meg a gyereket kutya közelében viselkedni, mert ha megtörténne a baj én lennék a hibás holott a nyamvadt gyerek ingerli a kutyát.


Egy kisgyerek egyszer a kutyámat (aki pórázon volt) egy kismotorral kezdte kergetni. A kutyám megijedt ettől, az elején csak menekült. Szóltam a szülőknek akik basztak szólni a gyerekre, tetszett nekik hogy kergeti a rémült kutyám. Próbáltunk elmenni de a kisgyerek tovább követte a kutyám, így végül elengedtem a kutyám de mondtam neki hogy maradjon mellettem. Nem csinált semmit mellettem volt, ekkor ezt meglátták a szülők. Látszik hogy figyeltek már, mondtam nekik hogy “akkor eljátszunk fordítva ezt és a kutyám kezdje kergetni a gyereket” mikor ezt meghallották végre elvitték a közelünkből a taknyos gyereket. Ezután ott hagytuk őket miután pórázra vettem ismét a kutyát

2020. dec. 28. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 anonim ***** válasza:
67%
Micsoda undorító szülők vannak. Bizisten belerúgtam volna abba a szarba hogy elessen a kölyök. Ha már fordítva történik, rögtön nem tetszik szuperanyunak/apunak....
2020. dec. 28. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/37 anonim ***** válasza:
77%
Undorító kölykök és idióta szüleik.
2020. dec. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/37 anonim ***** válasza:
85%
6-os, ne aggódj. A hülye gyerek majd legközelebb is ezt fogja csinálni, csak egyszer véletlenül belefut egy olyan gazdába, akinek a kutyája gyengéden letépi majd a lábát.
2020. dec. 28. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
81%

Na a sok szuper szülő jól le pontozott mindenkit gondolom mert “a gyerek szent és ártatlan”...na persze

Valószínűleg én az 5. Ilyennel megunnám és rauvoltenek az ilyen kolyokre eleve már az is idegesítő amikor torkaszakadtabol üvölt a gyerek az anyja meg leszarja hagy uvoltson

2020. dec. 28. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!