Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni, ha egy...

Mit tudok tenni, ha egy visító gyerek szemből elkezd rohanni a kutyám felé, hogy ne harapja meg?

Figyelt kérdés

Jól nevelt kutya, mindig pórázon van, de jártam már párszor így. Megijedhet, megharaphatja és "természetesen" én leszek a hibás.

Egy szituban az anyja még időben elkapta és elnézést kért, másik esetben kénytelen voltam a kutya elé állni, ez jó megoldás?



2020. dec. 28. 07:48
1 2 3 4
 11/37 anonim ***** válasza:
83%
Persze, ki mások pontoztak volna le minket? Sőt az ilyenek szerint még a kutyának kötelessége tűrni az ő szent borjaik közeledését. 10-es én megtettem. Apuka mormogott az orra alatt, de hangosan már nem merte mondani. Eddig tart a nagy bátorságuk.
2020. dec. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 anonim ***** válasza:
89%
Orditsd rá a gyerekre,hogy takarodj innen teli torokból. Ezt nem tiltja a törvény.
2020. dec. 28. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
37%

Szia Kerdezo! 3-as nagyon jol leirta. O ert a kutyahoz es az ilyenszitukhoz is.

Nekunk hasonlo problemank volt, kutyaiskolaban a kikepzo azt tanacsolta es mas trener is kesobb, hogy ilyenkor el kell vonni a kutya figyelmet, azonnal feladatot adni neki. Pl fekudj, ulj hozzam keruljon meg teged iranyvaltas stb. Azaz te vagy a falkavezer, rad osszpontositson es talan igy sikerul kizarnia a visito vagy akarmiylen zavaro tenyezot. Termeszetesen en is biztos a te megoldasodat valasztanam/tottam. A kutya es a masik ember koze allas. De ha ezt is teszed azonnal feladatot kell neki adni!


Ha tudod, hogy a kornyek tele van szaladgalo gyerekekkel, akkor erdemes addig szajkosarat tenni a kutyadra, ha felsz hogy hamis es harapna.


A mi kutyank sajnos a lepcsohazban szuk helyen futott bele rohano szomszedba, trappolo gyerekbe, orditozo oregasszonyba. Na most ezek nem neveletlenek, csak hat a kutya nem volt hozza szokva...szajkosar lett a megoldas, de a kikepzo mondta hogy utalmazhatjuk is ha ilyenkor rank figyel es nem acsarkodik akkor mehet a jutifali vagy kerjuk meg az idegent o adja neki a szajkosaron keresztul...

2020. dec. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
75%
Ha városba megyünk én szájkosarat adok a kutyára. Épp az ilyen esetek miatt. A kutyában megbízok, de a gyerekek egy része nagyon nem tud kutyával bánni. Volt olyan, aki nekiállt a kutya szájában turkálni, nekem kellett szólni, hogy vegye ki a kezét a fogak közül. Ha a mama meglátja a szájkosarat rögtön rászól a gyerekre.
2020. dec. 28. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
16%
Ha harapásig ijedhet egy gyerektől, akkor az sok minden, csak nem jól nevelt kutya. Ha nem tudod kontrollállni, akkor tényleg csak a szájkosár a megoldás.
2020. dec. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
81%
Utolsó, hallottál mondjuk mentett, fèlelmi agressziós kutyàról? Meg úgy alapból, semmilyen kutyànak NEM kell eltürnie a zaklatàst. Èn odamennèk egy gyerekhez ès elkezdenèk az arcàba üvölteni, meg cintànyèrral csapkodni a füle mellett, meg fogdosni, ès ö vèdekezèsböl odacsapna, akkor a gondolatmeneted alapjàn ö lenne a neveletlen, hülye gyereke, UGYE?! Mèg vèletlenül sincs kettös mèrce, UGYE?!?!?!
2020. dec. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
85%
Ha visítva, kalimpálva rohan a kutya felé, az minden csak nem jól nevelt gyerek.
2020. dec. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
26%

16, a zaklatás nem kell eltűrnie, de azt, hogy felé szalad, azt igen.

Söt, a kerékpáros elmegy mellette, gördeszkás elmegy mellette, babakocsi, sétáltatott macska, vadászsgörény... Bármi olyan inger, amit fel kell tudnia ugy dolgozni, hogy nem kezd harapni.

Ez egy jól nevelt, egészséges kutyának nem lehet kihívás. Ha viszont ideggyenge, akkor sajnos szájkosár a megoldás.

És nyilván, a gyerek se rohanjon felé, de az már a szülő dolga, ha az rosszul nevelt, ideggyenge.

2020. dec. 28. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
24%

A jármüvek az egy màsik dolog, nem jelentenek fenyegetèst. Teljesen hülyesègeket beszèlsz.


Szerinted a rendörkutyàk/szemèlyvèdö kutyàk jólneveltek? Ha felèjük rohanna bàrki ordítva (gyerek, öreg, ufó bàrmi!!!) azonnal tàmadna. Az ö-v munka alapja, ès a kutya dolga megvèdeni a gazdàjàt.


Az èn kutyàm csak azèrt nem tàmadna ki egy ilyen helyzetben, mert èn màr règ lerugtam volna a kis szarzsàkot, mire a kutyám közelèbe èrhetne. :) IGP-s egyèbkènt, vezènyszöra tàmad...

2020. dec. 28. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
45%
Szerencsere az en kutyam elore megugatja a gyerekeket, onnantol meg ugy is mindenki atmegy a tuloldalra :)))
2020. dec. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!