Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tudok tenni, ha egy...

Mit tudok tenni, ha egy visító gyerek szemből elkezd rohanni a kutyám felé, hogy ne harapja meg?

Figyelt kérdés

Jól nevelt kutya, mindig pórázon van, de jártam már párszor így. Megijedhet, megharaphatja és "természetesen" én leszek a hibás.

Egy szituban az anyja még időben elkapta és elnézést kért, másik esetben kénytelen voltam a kutya elé állni, ez jó megoldás?



2020. dec. 28. 07:48
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
21%

19, mindezt én értem, és azt vallom, hogy gyerekek ne rohanjanak visítozva kutyák felé, de a téma kiirásában szerepel a "Megijedhet" mint a kutya viselkedésének alapja.

Egy utcára való kutya ne ijedjen meg váratlan szituációban. Az őrzővédés egészem más, az sem azért véd, mert megijed.


Szóval, minden tisztelet mellett, kettőn áll a vásár, mindenki a sajátjáért felel. Ha a kutya megharapja a gyereket, azért a gazda a felelős. (Ha a gyerek a kutyát, az más kérdés.)

2020. dec. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
41%

Ha jól értem a helyesnek tartott irányzatot, ha van egy kiskorú gyerek, akit a szülei (a látatlanban rögtönítélő kutyatartó bíróság szerint) rosszul neveltek, akkor az megérdemli, hogy az első kutya szétkapja vagy a gazdija ráüvöltsön és megrugdossa.


Millió okból üvölthet egy kisgyerek, lehet, hogy nem is a szülők hibásak érte, csak elesett vagy pont olyan korban van, amikor a hiszti gyakrabban előjön. Az én gyerekeimmel nem volt ilyen, de több ismerősöm van, akik nem úszták meg, a szerencsén is múlik.


Kultúrált emberek vagyunk, aki kutyát tart és sétáltat emberek között, meg kell tudja ítélni, mennyire biztonságosan teheti. Ha úgy érzi, hogy a mentett kutyája még nem képes kezelni a váratlan eseményeket (hirtelen zaj, futó emberek), akkor ne játsszon rulettet más kontójára, menjen vele nyugodtabb helyre. Ha nincs rá módja, akkor tegye fel azt a fránya szájkosarat amíg zajos helyen sétálnak, de vegye le, ahol már biztonságos.


Teljesen megértem a dühöt, amit érez az ember, mikor zaklatják a kutyáját. De ez nem ok arra, hogy átmenjünk terminátor üzemmódba.


Ha a sértett gyerek családja rendőrt hív, hatósági útra tereli a dolgot, nehéz elképzelni, hogy ne a kutyatartót vonják felelősségre. Már csak ezért sem kellene indulatból származó rossz tanácsokat osztogatni.

2020. dec. 28. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:
49%

Akkor kicsit megfordítom: aníg a GYEREK nem tud úgy viselkedni, hogy az utcàn levö többi èlölènynek ne okozzon gondot, akkor addig ne vigyèk forgmas helyre. Vagy, fogjàk meg a frànya kezèt, amíg olyan helyen vannak, majd szabadon engedhetik örjöngeni biztonságos rèszen, ahol màsoknak kàrt nem okozhat. :)


21: te mèg sose ijedtèl meg, ugye? Felèd menne sötètben egy csuklyàs faszi egy kèssel ès te meg lennèl kötve, ergo menekülni nem tudnàl, akkor mit csinàlnàl? Odatartanàd a jobb vesèdet, hogy nyesse ki, legyetek rajta gyorsan túl, vagy megoróbàlnàl minden eröddel vèdekezni? Naugye... a kutya kb így èlemmeg a szitut póràzon...


Btw: ö-v munkàban kèt ösztönàllapot egyensúlyàval “jàtszanak” a segèdek. Fèlelem (ebböl jön a vèdekezès), területvèdö (ebböl jön a tàmadàs).

2020. dec. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
14%

Ha a sértett gyerek családja rendőrt hív, hatósági útra tereli a dolgot, nehéz elképzelni, hogy ne a kutyatartót vonják felelősségre.


Marpedig nyugodtan elkepzelheted ... beszaladtam a kisboltba es mire kijottem, egy embernek felig le volt harapva a keze ... olyan aranyos volt, csak meg akartam simogatni ... bla-bla-bla ... birosagi ugy lett belole es egyaltalan nem a kutyat hoztak ki hibasnak.

2020. dec. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező az a baj hogy nem csak a kutyásokkal ilyenek a kisgyerekek akikkel nem foglalkoznak,velem rendgetegszer volt már olyan hogy simán mentem az utcán én úgy jött oda hozzám egy 5 éves,megrúgta a bokám és elrohant,meg rámkiált random dolgokat.


VISZONT ilyenkor NEM a gyerek a hülye,nem ő a hibás hanem a szülő! Ugyanígy ha a kutyád pl rátámad valakire mert póráz nélkül viszed akkor nem a kutya a hibás hanem a gazdája.


Szerintem ha a kutyád alapból jól nevelt felesleges szájkosarat rátenni egy sétára az ilyen felelőtlen szülők miatt,sajnos sok ember ilyen,aztán meg ha lesz a baj akkor meg csak a sírás lesz hogy az ő picikéjüket megharapták.


Velem volt már olyan is hogy vittem az egyik madaram dokihoz,meglátott egy kisgyerek,láttam hogy már messziről nézi,szépen lehajoltam és megmutattam mi van a hordozóban,megnézte,kérdezte hova viszem,mi baja és utána illedelmesen elköszönt,max 5-6 éves volt.

2020. dec. 28. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 anonim ***** válasza:
33%

23, nap pont leírtad a te nem ijednél meg szituációnál, hogy mi a gond. Egy kutya, pórázon, a gazdája mellett pont igy nem érezheti magát egy váratlan szituációtól. Mert nincs egyedül, ott van vele a mindent is kezelni képes istengazda. Majd az kezeli. Az az azt jelzi, harc, akkor lesz harc. Addig megvárja a döntését.

ilyen egy kiegyensúlyozott, jó idegrendszerű kutya. A többi meg nem való civilizált közegbe, sajnálom.

2020. dec. 28. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:
64%

Ebben az esetben nem feltétlenül a kutya a gond...

Hanem megkellene nevelni a gyereket... Ha kicsi alapból nem engedem el a kezét ha látom hogy van arra kutya vagy bármilyen állat... Nem pont azért mert a gyereknek eshet baja... De egy bizonyos kor után illő lenne a gyereket arra szokatni hogy miként is közeledjen az állatok felé.

2020. dec. 28. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
84%

Hozzateszem amikor én sétáltattam a kutyám ha odajöttek hogy jaj de cuki (kis j.r. terrier)... és már nyúltak oda.. mondom a.aaaa nem... Először is megkérdezem a gazdit hogy meglehet e simogatni...!!!

Én tudom hogy nem bánt... De nekem ne baszogassa senki a kutyám főleg ha eddig sose látta... Mert cuki...na ettől is herotom van... Néhány ember nincsen tisztában sok mindennel 😅

2020. dec. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:
41%
Off kérdés: a szájkosár mikor és hol kötelező?
2020. dec. 28. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
75%
Hát ami tuti az tömegközlekedés (busz, vonat...)
2020. dec. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!