Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer kutya tartása lakásban?

Boxer kutya tartása lakásban?

Figyelt kérdés
Egy 30-40 négyzetméteres lakásról lenne szó, ahol ketten lakunk a párommal. A napi délelőtti-esti sétája biztosítva lenne(napi 1x 100%-ig, ha a 2 nem is mindig), a hétvégén pedig vinnénk magunkkal túrázni, hosszabb sétákra. A boxer fajta számomra nem ismeretlen, a családban hosszú évekig voltak boxerek, ezért is esett rá a választásom, csak ott nem kimondott "szobakutyaként" voltak tartva. Illetve pár hasznos tanácsot is szívesen fogadok, a lakásban tartással illetően. Köszi előre is!

2020. aug. 22. 09:31
1 2 3 4
 11/38 A kérdező kommentje:
10-es ezek szerint csak te voltál elég felkészült ahhoz, hogy Boxer kutyát tarts házban? Meg mi ez a lenéző hangnem egyből így ismeretlenül? Csak egy kérdést tettem fel, de hirtelen egyes emberek kicsit elszálltak saját maguktól.. Vicc:D
2020. aug. 22. 10:08
 12/38 A kérdező kommentje:
Akarom mondani 9-es.
2020. aug. 22. 10:09
 13/38 anonim ***** válasza:
51%

Nem a kioktatás a célja az embereknek,hanem elkerülendő, hogy az emberek úgy vegyenek sokadjára kutyát magukhoz, hogy utána azt megbánják.

A Boxer egy nagy bohóc, nehezen nő be a feje lágya. Imád mozogni.

Ha egy aktív kutya fajtát nem mozgatsz eleget (és nem tudhatod, hogy a tiédnek elég lesz-e a napi 1 óra, ez egyed függő is) le fogja rombolni a lakást, főleg mikor nem vagytok otthon. Mert unatkozni fog.


De nyugodtan, akkor ne hallgasd meg az embereket.Egy óra munka kutyának kevés. De ha így is akarod, csak tessék. Nem a mi véleményünkön fog múlni úgysem.


Mint minden fajtánál kutya sulit ajánlok, az legyen alap dolog. Jót tesz, elfoglaltság.

Rendes prémium táp vagy barf étrend, legyen saját vacka ahol pihenhet, orrára és csípőjére vigyázz. Ne lépcsőzzön ha nem muszáj.


Jó kutyázást.

2020. aug. 22. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 A kérdező kommentje:
Annyit mondtam, hogy valószínű lesz olyan nap, amikor csak 1x tudjuk elvinni sétálni hosszabb időre, ezenkívül 10-15 perces eü. sétákra lesz idő, de te már egyből ezzel a dumával jössz, hogy kb. nekünk nem is való kutya... Ember, kicsit hátrébb az agarakkal. Meghallgatok mindenkit, csak nem értem minek kell ez a kioktató stílus élből? Elvi síkon van a kutyavásárlás, de ti már kb. el is temettétek csórót. Nem az első kutyám lenne, nem is a második, sokat szoktunk mindig foglalkozni a kutyáinkkal(nyilván szerintetek úgysem így van) csak nem lakásban tartottuk a kutyákat, ezért érdekelt pár építő vélemény. A túrázás nálunk nem duma, a hegyekben élünk, sokat mozgunk, csak mellette dolgozunk és kert nélküli lakásban lakunk, de egyáltalán nem lenne elhanyagolva a kutya.
2020. aug. 22. 10:19
 15/38 anonim ***** válasza:
71%

A boxer nagyon nagyon energikus, bohokas, mindig tettre kesz fajta. Ez igy neki nem lenne eleg, szetszedne a lakast minden aldott nap es az agyatokra menne. Tudom mirol beszelek, volt boxerunk es a 40 perc setalgatas kutyafitty volt neki, pedig o vele a kertben is jatszottam kint rendszeresen.

Fogadd el, hogy ez igy nem megfelelo neki. Nektek inkabb agar valo, azon nem gondolkoztatok meg? Az agarakat konnyu kifarasztani, nem igenyelnek nagyon intenziv eletvitelt.

2020. aug. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
19%

Akkor mi a f*szom is a kérdésed? Eldöntötted, hogy lesz kutyád, kitalátad hogy hol miként és hogyan fogod tartani , nem érdekel, hogy szerintünk az idő amit szánsz neki kevés.


Ergo semmi kérdésed nincs csak ki írtad, hogy lesz kutyád.

Igen, tovább? Sok embernek lesz.


Ha valaki ide kérdést ír ki akkor kap rá választ.Az,hogy tetszik-e vagy nem teljesen más kérdés van gomb amivel lepontozhatsz mindenkit, de igaza van az embereknek munka kutyának napi 1x hosszú séta nem biztos, hogy elég lesz.

De ha ennyire okos vagy, tapasztalt és tudod mit csinálsz felesleges a kérdés, te úgyis jobban tudod.

Hát majd meglátod, ha elég lesz elég, ha nem megszívtad. 🙄

2020. aug. 22. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
74%

Honnan kellett volna tudnunk, hogy neked a napi 1x séta a hosszú elvileg lemozgatós sétát takarja?

Annyit írtál, hogy 1x max 2x levinnéd. Ebből nekünk nem evidens, hogy te a pisi sétákat külön veszed.


Persze, hogy így mindenki azt mondja, hogy ne tartsd mert nem lesz neki jó, a leírtak nem is jók neki.

Eü séták mellett a hosszú mozgatás, ha már legalább 1-2 óra akkor oké, elfogadható nem úgy mint összességében a napi 1 séta.


Te írtad rosszul..

De hogy a kérdés mi akkor ezzel kapcsolatban nem érthető. Tulajdonképpen mindent kijelentettél, mi a kérdés? Mit akarsz tudni?

Sportokat és kutya sulit mondták, a többi esetleges kérdést lezártad fent a szövegben azzal, hogy ismered a fajtát.

Van egyéb mondandód azon túl, hogy lesz boxered, vagy van kérdésed vagy ez így csak egy szándékos vita fórum, mert tudtad, hogy szólni fognak az 1x sétáért?

2020. aug. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 A kérdező kommentje:
Elfogadom, ezért kérdeztem. Az agáron még nem gondolkoztunk, de megnézem azt a fajtát is.
2020. aug. 22. 10:40
 19/38 A kérdező kommentje:
Az, hogy a 18. válasznál a napi 1x sétán lovagol valaki, az kicsit nonszensz, ha arra van erőd, hogy válaszolj, csak végigolvasnám az eddigi hozzászólásokat is, ahol kiderül, hogy hogyan értettem. Elmondtam azt is, hogy rosszul fogalmaztam, hibáztam ebben. De ahelyett, hogy akárki is megkérdezte volna, hogy te pontosan mit értesz alatta, inkább mindenki elkezdte az oltogatást, hogy neked aztán minek kutya, éhen fog halni, szomjan, nem fog mozogni, úgyse foglalkozol vele, maga vagy az ördög, hogy akarhat valaki ilyet egy kutyának, az ilyet meg kéne nyúzni, stb.. A kérdés az volt, hogy a boxerrel hogy boldogulnék, ha egy ekkora házban kéne tartanom. A véleményeket figyelembe veszem, ezáltal nem a boxert fogom akkor választani, ha kutyavásárlásra kerül a sor, úgyhogy mindenki leteheti a xanaxot egy pillanatra, aztán talán hangnemet válthat.
2020. aug. 22. 10:49
 20/38 anonim ***** válasza:
7%
kérdező, húzd már le magad
2020. aug. 22. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!