Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxer kutya tartása lakásban?

Boxer kutya tartása lakásban?

Figyelt kérdés
Egy 30-40 négyzetméteres lakásról lenne szó, ahol ketten lakunk a párommal. A napi délelőtti-esti sétája biztosítva lenne(napi 1x 100%-ig, ha a 2 nem is mindig), a hétvégén pedig vinnénk magunkkal túrázni, hosszabb sétákra. A boxer fajta számomra nem ismeretlen, a családban hosszú évekig voltak boxerek, ezért is esett rá a választásom, csak ott nem kimondott "szobakutyaként" voltak tartva. Illetve pár hasznos tanácsot is szívesen fogadok, a lakásban tartással illetően. Köszi előre is!

2020. aug. 22. 09:31
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
97%

Napi 1 vagy 2 séta kevés minden kutyának, minimum 3 eü séta kell!

Plusz a boxer elég energikus kutya így igényli a mozgást, fárasztást.

2020. aug. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ha mindenképp egy szőrös élőlényt akarsz magad mellé, ami nem hagy békén, mocskot csinál és tönkretesz mindent, akkor ne egy olyat vegyél ami egy agresszív dög is ráadásul. Halak? Az olyan mint egy dísztárgy. Miért kellene bárkinek állat a lakásba egyáltalán??
2020. aug. 22. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
98%

2es hülyeséget ír!

Lehet boxert lakásban tartani, de nagy mozgás igényű fajta.

Napi 2-3 óra foglalkozás (tanítás, játék, séta, futás, többi kutyával való játék)

Reggel is kéne minimum egy fél órás séta és este lefekvés előtt egy 15 perces eü. Séta.

Illetve nem árt a kutyasuli.

Van erre elég időtőtök, mert ha nem kínszenvedés lenne a kutyának.

2020. aug. 22. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem 100% értem.

Napi egyszer, vagy kétszer vinnéd hosszabb sétára? De ezen kívül levinnéd rövidebb egészségügyi sétákra? Mert akkor oké.

De ha ÖSSZESEN napi egyszer vagy kétszer vinnéd le, akkor felejtsd el. Te kibírnád, ha napi egyszer pisilhetnél? Mert a kutya nem fogja...

2020. aug. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 A kérdező kommentje:
Napi 2x 20-30 percet szoktam tanítani az otthoni kutyánkat, és a séták is általában nálunk min. 30 percesek, de általában 45-60 percre visszük el a kutyát, amiben van játék,futás, séta stb.
2020. aug. 22. 09:52
 6/38 anonim ***** válasza:
94%
De napi 2 nem elég, nem érted.
2020. aug. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 A kérdező kommentje:
De értem ember, csak nem az eü sétáról beszéltem. Nyilván nem esik nehezemre levinni 10-15 percre ezeken kívül, hogy elvégezze a dolgát. Csak azt nem sétáltatásnak hívom.
2020. aug. 22. 09:57
 8/38 anonim ***** válasza:
86%
Hát akkor azt írd! Honnan tudjuk, hogy te mit hívsz sétának meg mit nem, ha nem írod le?
2020. aug. 22. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
71%

Ez egy munka kutya, ne akard ennyire lakásba zárni.Akkor inkább vegyél, panelkutyát', de azt is többször kell levinni.

Nem a lakásban tartással van a baj, nekem 2 Boxer is volt egyszerre lakásban. De cserébe nekik is kell a mozgás.


Meg hát könyörgöm pisi, gondolj már bele, hogy 24 óránként egyszer pisilni milyen lehet főleg nyáron mikor nyakra-főre iszolm, ezt te se gondolhattad komolyan..


Nem kell, hogy mind a 3 séta órákig tartson, elég egy 25-30 perces. Kiürítik magukat, mozognak egy kicsit. Ha nagyon minimumot akarsz akkor elég, ha az egyik séta csak 1-2 órás.


Ez a túrázás dolog meg.eh.minden gazdi ezt írja. 'majd viszem túrázni.'

Nem heti 1 túrán múlik a kutya tartás ez nem mentő öv, nem kell neki túra, anélkül elvan. Napi sok mozgás, az kell neki. :)

A túra az csak egy bónusznak jó. Van rengeteg kutyás sport is, azokat is ki lehet próbálni, csinálni kell ilyen aktív kutyákkal, ha van rá idő.

Már pedig munka vagy aktív kutyákkal jó lenne, ha alap feltételként lenne rá idő, kedv és hajlandóság.

2020. aug. 22. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 A kérdező kommentje:
Igen, hibáztam. Örülök, hogy sikerült tisztázni. A kioktató hangnemért külön köszönet, így legalább sikerül észben tartani, hogy magyar fórumon járok. Na de várom a további építő jellegű hozzászólásokat.
2020. aug. 22. 10:03
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!