Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a teendő, ha idegen kutya...

Mi a teendő, ha idegen kutya támad a kutyámra?

Figyelt kérdés

A minap történt ez az eset. Kettő idegen kutya kirohant egy hazból(nyitva volt az ajtó) és nekimentek az én kutyámnak. Olyan típus vagyok aki kritikus helyzetekben nem reagál, és alapvetően is tartok a kutyáktól a sajátomat leszámítva. Tudom nem valami bátor dolog, de teljesen lefagytam és meg se tudtam mukkanni. Hirtelen elengedtem a kutyám pórázát hátha elmenekül és legalább engem nem harapnak agyon a támadók. Szerencsére a támadó kutyák gazdái felkészültebbek voltak és beavatkoztak, sérülés nem történt.


Milyen tippeitek vannak hasonló szituációkra? Illetve a leblokkolás ellen milyen tanácsokat tudtok adni? Elvégre hiába tudom elméletben, hogy mit kell csinálni(egyelőre azt sem tudom), ha éles helyzetben teljesen lefagy a rendszer.



2020. júl. 27. 22:09
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
19%

Hát ilyet még nem láttam XD Ne vidd sétálni akkor arra... Ha nem tudod kezelni a szituációt nem is kellene kutya xD

Fogod ge*i és nekimész a kutyáknak... mást nem tudsz tenni.

2020. júl. 27. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 Metionin ***** válasza:
91%
Hát velem egy-két alkalommal történt ilyen de én reflexből beraktam a kutyát magam mögé és nekimentem a támadónak. Legtöbbször visszafordultak, egy alkalommal volt szükségem a paprika spray-re. Ha csak pl. kiáll a kapuba az idegen kutya de nem jön harapás/ütéstávolba, akkor a saját kutyát a tőle távolabbi oldalra veszem és úgy megyünk el, közben folyamatosan figyelek hogy nem-e kezd felénk szaladni.
2020. júl. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
91%

A legjobb és egyetlen megoldás, hogy elzavarod a kutyákat még akkor, amikor csak mennek felétek. Ha már odaértek a kutyádhoz és neki mennek, már ezerszer nehezebben fogod tudni őket leállítani.

Ha viszont még akkor lépsz a kutyák elé és zavarod el őket, mikor még nem értek a közeletekbe, amikor még van pár méter köztetek, viszonylag könnyen meg lehet törni az önbizalmukat.


Ami fontos, hogy a megfelelő testjeleket add a kutyák felé: nagy testfelületet mutatsz, lassan, fenyegetően mozogsz feléjük, mély hangon ordítasz rájuk, nem hagyod, hogy kikerüljenek. Kerülsz minden bizonytalanságot mutató jelzést.

2020. júl. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
37%
Paprikaspray. ALAP, a sétáltatásnál.
2020. júl. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
24%
A gázpisztoly még jobb, durran is, a paprika mellett.
2020. júl. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
9%
Hát, ne haragudj, de borzasztó, hogy ilyen embernek kutyája van... Vagy, ha van is, de legalább nem neked kéne sétáltatni. Ha van családtagod, tehát nem egyedül élsz, akkor valaki másnak kéne ezt végeznie. Amúgy kapd ölbe még mielőtt nekimennek. Már ha csak meglátsz egy másik kutyát, amelyik nagyobb nála, akkor is. Vagy, ha hasonló méretűek, de ketten vannak. Fordulj el olyankor a kutyáktól, emeld a magasba, ha nem tudod ölbe venni, mert olyan nagy, hát, akkor nem tudom, ha nem opció az, hogy támadólag lépj fel a kutyákkal, akkor nem kellett volna olyan nagyméretű kutya, akit nem tudsz csak úgy ölbe kapni.
2020. júl. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
96%
Az ölbe kapás az egyik legrosszabb megoldás! Még inkább zsákmányt csinálsz a kutyádból így és még kevésbé fogod tudni magadat és a kutyádat megvédeni!
2020. júl. 27. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
31%

7.-nél a pont!


Az eb és a gazda is veszélybe kerül. Gázt neki!!!

2020. júl. 27. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
23%

Nalam van spres flakonban 20 %-os ecet,aluminiumos desodor fujos,nagy esernyo,sokkolo.


Pont ma alltak pofazgatni a koruton ket poraznelkzli huskyval. Az aluminiumos spret elokeszitettem,ujjam a fujokan volt. Jott felenk (az ivaros fiu kutyamhoz) a fiu husky bunkon meregetoen ellensegesen (felkunkorodo farokkal)(elozo kutyam miatt naponta eltem at verekedeseket,nagyon jol tudom a jeleket..) es odatartottam a spret . Mar majdnem megnyomtam ,de akkor 1 meterre kb megallt es visszament az agyatlan paraszt magukat ertelmisebinek gondolo turaruhas gazdacskaihoz.

2020. júl. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
19%

9.-nek.


Ez a rakás baromság minek? Nem egyszerűbb egy gyári, önvédelmi spray, ami hatékony is?

2020. júl. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!