Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik kutyamennyország?

Létezik kutyamennyország?

Figyelt kérdés
Nemrég halt meg a kutyusom és minden este imádkozom, hogy jó helyre kerüljön. Szerintetek létezik kutyamennyország, vagy az ember mennyországába kerülnek? Vagy mindkettő külön van, de lehet köztük valamilyen összekötő út?

2020. máj. 19. 00:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
48%
El kell szomorítsalak, de nincsen. És szerintem "emberi" sincs.
2020. máj. 19. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
29%
Nem létezik.
2020. máj. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
31%

Lol


Óvodában esetleg

2020. máj. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
78%

Én az emberiben sem hiszek, de ugyebár minden ami él, annak lelke van. Az embernek, a majomnak, a kutyának, a hangyának stb.


De senki nem fog tudni neked erre válaszolni, mert senki nem járt ott vagy nem tért vissza aki járt ott. Ha hinni akarsz benne, akkor szíved joga, én is szeretném hinni, hogy nem minden és mindenki csak megszűnik.

2020. máj. 19. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
95%

Minden kutya a mennybe jut. Nem hallottad még?


Tudod a hitben az a legjobb, hogy abban hiszel amiben szeretnél. Én pl túl ijesztőnek tartanám ha lennének szellemek, úgyhogy nem is hiszek bennük. Mindem arra utaló videó hatalmas kamu.

Az hogy miben hiszel csak rád tartozik. Ha neked az hoz megnyugvást, akkor az ember és kutya menny egyben van és ha meghalsz újra találkoztok majd.

2020. máj. 19. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
17%

Miért lett törölve a hosszú kommentem?

Nem volt benne semmi provokatív, kifejtettem azt is, hogy mindenki abba higgyen amibe akar -.-

Sőt, megmagyaráztam, hogy a hit erőssé tehet, de egyik vallás se garancia.

2020. máj. 19. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
19%

Na, mindegy… kifejtem újra, csak mert megy a lepontozás… igazából a semmire.

Oké, elvileg gyakori kérdéses személyi jogsértést követtem el az előző hozzászólásommal, úgyhogy most CSAKÚGY írok össze-vissza mindent.

Azért írtam egyszerűen, hogy „nem létezik”, mert ez egy vélemény kifejtős oldal, és nem kell odaírjuk, hogy „szerintem”, mert minden amit leírunk szubjektív. Ha csak nem másolunk ki egy cikket szóról szóra.

Ettől függetlenül mindenki hihet mást. De annak semmit értelmét nem látom, hogy a kérdezőt védjük, óvjuk csak mert gyászol. Nehéz elveszteni egy jó barátot, de az, hogy vajon a kutyák hova jutnak haláluk után ezoterikus kérdés. Sőt, az is, hogy mi hova fogunk jutni.

Emlékszem, 10 éves lehettem, mikor meghalt a kutyám, aki születésem óta velem volt, és a (katolikus) hittan tanárnőm egész egyszerűen azt mondta, hogy a kutyámnak nem volt lelke és nem megy oda, ahova majd én mehetek. És én ezt felfogtam, mert akkoriban fontosabb volt nekem a hitem és hogy úgy éljek ahogy az mondja.

Ettől függetlenül, ha valaki végtelenül keresztény, és ennek ellenére hisz egy kutya lelkében, és az újra találkozásban, azzal semmi gond nincs szerintem. Fontosak az életben a kapaszkodók, és ha valaki sajátot teremt az is tök oké.

DE szerintem egy ennyire szubjektív kérdésnél nem szabadna legyen le és felpontozó, mert mindenki a maga életét és hitét bírálja. Az pedig teljesen hülyeség, hogy a kutyamenyország hívők lepontozzák a nem hívőket és fordítva.

Semmilyen ezoterikus dolog nem kézzelfogható, és épp emiatt semmire nincs garancia. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy csak ilyen „szerintem”, meg „szerény véleményem szerint”-el kéne kezdenünk mondatokat, mert eleve egy feltételes vagy kétséges létezésű témáról beszélünk.

Visszatérve pedig arra, hogy kell-e óvni egy gyereket a halál gondolatától… nem. Ez az élet rendje és bármilyen empátiát is mutatunk itt anonimon, az fog mérvadó lenni, amit a környezete produkál. De ettől függetlenül, ha egy síró gyerek a kutyája teteme fölött rám nézne és megkérdezné a véleményemet ugyanúgy mondanám el mint ahogy az előbb vagy most kifejtettem. De ha nem kérdez, akkor nem hozom fel a témát.

2020. máj. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!