A kísérleti patkányok lehetnek veszélyesek?
Ezúton közlöm azokkal, akik "az állatokon kell kísérletezni" szöveget nyomatják, hogy igenis vannak már alternatív módszerek az állatkísérletek kiváltására, amik sokkal megbízhatóbbak és sokkal olcsóbbak is. Ilyen pl.: az emberi szövettenyészeten (nem emberen, szövettenyészeten!!!) történő kísérletezés. Az állati kísérletek nem megbízhatóak, mert sokszor ha a nyúl/pati/egér/kutya nem pusztul már el a tesztelt anyagtól, attól még az ember reagálhat rosszul, mert két teljesen más fajról van szó. A gond az, hogy azaz ósdi törvény még érvényben van, hogy minden piacra dobott terméket a mai napig állatokon történő kísérletekkel kell igazolni, holott erre semmi szükség és senki nem akar hozzányúlni ezen rendelkezés frissítéséhez, gondolom minek, hisz ezek csak rágcsálók/nyulak/kutyák. Plusz a cégek nem osztják meg egymással a kísérleti eredményeiket így sok, párhuzamosan futó, tök ugyanolyan kísérlet zajlik állatok ezrein.
Bővebben a témáról: [link]
A laborszökevényről: szeressétek szegényt. Valószínűleg szocializálatlan, félénk állatról van szó, ha nagyon aggódtok, mi lehet benne, kérjetek pár laborvizsgálatot az állatorvostól.
fúj, szemét tudósok, akik állatokon kísérleteznek...
vegyük át, mit mondanátok, ha a szüleitek, a tesótok, a nagymamátok állna ott egy böhömnyi daganattal és gyógymód nélkül... vagy ha tucatnyi járvány tombolna az országban és csupán az lenne a kérdés, hogy melyikbe haltok bele...
nem azt mondom, hogy helyes... csak azt, van, amikor két rossz közül kell választani...
az idealizmussal adogatni első körben szép és aranyos, de másodikban piszok bosszantó
De utolsó: épp azt mondjuk, hogy az állatkísérletek NEM megbízhatóak. Az ember meg a patkány teljesen máshogy reagál(hat) egy adott gyógyszerre, és ma már vannak sokkal biztosabb megoldások is, amivel nem okozunk fájdalmat egy állatnak sem.
És ha arról lenne szó, hogy tényleg szükséges egy állatkísérlet egy nagyon fontos kutatáshoz, aminek tényleg lenne eredménye, ami javítana az emberek életén, még akkor is elgondolkodtató, hogy van-e az embernek joga a saját érdekeit előre helyezve dönteni más élőlények életéről.
Az, hogy kiemelkedünk az állatvilágból azt is jelenti, hogy felelősek vagyunk a többiekért – vigyáznunk kellene rájuk és nem kihasználni őket.
De a kozmetikai és hadászati célú kísérletekben már végképp nem látom az értelem szikráját se. Állatok ezrei szenvednek azért, hogy legyen mit az arcunkra kenni és minél eredményesebben tudjuk kiirtani egymást. Na ez már nem normális! És a kísérletek legnagyobb részét a hadiipar végzi, például úgy, hogy különféle mérgező gázokat tesztelnek állatokon, hogy melyik milyen hatással van a szervezetre, mennyire halálos.
Hagyjuk ki Istent ebből, mielőtt kitörne belőlem, hogy lám a vallás még a szöveg értelmezésére sem tanított meg rendesen....
Nem embereken való kísérletezésről volt szó, hanem szövettenyészeten és már alternatív megoldáson, ami se embernek, se állatnak az életébe nem kerül. (Csak csendben megsúgom, hogy a kísérletezés utolsó fázisában emberi önkénteseken megy a tesztelés, szóval megy az embereken való kísérletezés. Most háborút hirdetsz minden gyógyszercég ellen, hogy szemét állatok, irtják az embert?)
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!