Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A fiam vadászgörényt szeretne...

A fiam vadászgörényt szeretne 9. szülinapjára. Érdemes neki venni? Mennyibe kerül egy ilyen állatka?

Figyelt kérdés
2010. dec. 7. 06:39
1 2 3
 11/23 P.Vik ***** válasza:
100%

itt nem csak arról van szó, hogy megbízol-e a fiadban...itt már arrol van szó leginkább, hogy a görényben megbízol e...nem véletlenül hívják vadász-nak...szóval, ha arról van szó támad..harap...és komolyabb sérülést tud okozni...nem kutya, szóval ok nélkül is megtörténhet a baleset!

itt erről van szó!

szerintem egy ilyen kis fiúnak nem kellene még ilyen komoly állatot venni!

vagy ha szeretne egy komolyabbat, amire oda kell figyelni és okosan kell gondozni, mert nagyon nem mindegy akkor vegyen neki degut, vagy csincsillát....vagy valami egzotikusat...nem is tudom...gekkot...

2010. dec. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 1 srác ***** válasza:
100%

1 Vadászgörény Ára:12 ezer forint én is most vettem nagyon okos állat bár 3 hete van nálam már nem harap anyira mert tanitgatom és minimum 2-3 óra foglalkozás kell neki:)

ja és arra vigyázz hogy ne hogy megharapja a fiadat mert tud harapni.

Ha érdekel valami még a nevelésröl vagy a harapás leszoktatása akkor irj emailt segítek.:d

2010. dec. 16. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
46%
azt nem értem, ha kész állatkert van nálatok, minek még egy vadászgörény? attól még hogy most épp ezt találta ki, be kéne érnie a kutyával meg a macskával is.
2010. dec. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: 12-16 19:45


Köszönöm szépen, hogy felajánlod a segítséged! Ha aktuális lesz írni fogok mindenképp!! :)


Az utolsó válaszolónak nem tudok mit írni..., nevetséges vagy, már bocsánat!

2010. dec. 21. 14:03
 15/23 anonim válasza:

Szia!

A barátomnak van egy vadászgörénye már 3 éve.. Előzően írták hogy büdös meg ilyesmi. Szerintem ez nem nemtől függ, mert ő is hihetetlen büdös ha rosszat álmodik, vagy ha ideges. A barátom azt mondta hogy 3-4 ezer forint lehet egy ilyen vadászgörény, de ami attól drágább az a kalitkája ( 13 E forint környéke ). Hatalmas nagy kalitkára van szüksége, aminek az alján tálca van, amit ki tudsz húzni ha takarítod! A barátom törlőkendőt rak alá, már kipróbálta a forgácsot, az almot de nagyon büdös! Naponta 2 x takarítja, reggel és este. Csirkés macskakaját eszik napi szinten 3-4 hamuzóval megeszik. Nem harap de azt úgy kell betanítani h fricskázni kell az orrát.. . Szerintem megveheted neki szülinapjára csak egy ideig nem fogja szeretni, mert még eleven és harap. De meg kell mondanod neki h ő aranyos jószág, szeret majd játszani, de ne nagyon engedjétek el csak úgy sétálni mert elbújik és nem jön vissza :P:D Boldog szülinapot a fiadnak! :) ha akarsz kérdezz itt, mert nem tudom az e-mailem jelszavát xd:D

2010. dec. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
Szia! Tegnap pont erről beszéltünk a barátnőmmel hogy majd ha kicsit nagyobb leszek lesz egy vadász görim !Mondjuk már 11 éves lány vagyok de bolondulok a kutyákért és ezért nem szeretnék még!Bocs az offért! Na szóval egy vadász görény ára 15000 től lefelé csökken valaki 6000 valaki 10000 ért veszi ,de örökbe is lehet fogadni ! Kell neki hám ,póráz ,nyakörv, tálak,eledel/minden állatfelszerelés boltban van/,oltások szóval mint egy kutyának cicának!
2010. dec. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:

énis pontosan igy voltam:D énis kerek 9évesen kaptam meg a vadászgörényemet:D és angyon aranyos nem harap szelid az udvarra is kilehet engedni és nem megy el:)(persze azé ott kell lenni vele) én annak iedején 8000ft-ért vettem de mostis kb annyi az ára de hozzáteszem hogy én mindennap kimegyek hozzá kitakaritom és 15percre (mikorhogy) kiveszem és hagyom had szaladgálja ki magát:D a tojást nagyon szereti de csak a sárgáját:D nálunk elvan a macskával a kutyával sőtt még játszik is veluk:) nekunk lány van az kisseb a fiu nagyobb és budösebb:D de nekem mikor születtek kicsik 1 kis huncut görény megölte az összes testvérét:( nagyobb volt mint a többi és ki vitte őket az oduból játszani de azok még tul kicsik voltak hozzá és igy mire hazaértem majdnem mind megdöglött:S később már csak ő maradt és egy ideig nálam is volt az az idő alatt nagyon megszerettem:) csak nem tarthattuk meg mert anya fia nem volt jo párositás az volt a neve hogy HUNCUTKA:D nagyon aranyos volt mikor télen kivittem játszani a 50cm-s hóba olyan alagutakat furt hogy csak no:D és egyáltalán nem fázott viszont az anyát nem lehetett kivinni:S ő nagyon fázott... nekem a fiu nagyon gyönyörű volt és egyben óriási:D 6hónapos korában nagyobb volt mint 1 kifejlett him görény:D szval képzeljétek el:)

HA SZERETI A FIAD AZ ÁLLATOKAT ÉS FOG VELE FOGLALKOZNI AKKOR SZTEM VEDD MEG NEKI MERT NAGYON ARANYO ÉS SOKAT LEHET NEVETNI RAJTUK:)

2010. dec. 22. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

előző

ja és az egereket nagyon ugyesen irtja:D de azt csak a nöstény inkkább(a fium sztem még kicsi volt hozzá nem tudta mik azok:D) de én csak zárt helyen engedtem el őket mert különben el szöktek volna... 3szor volt a nöstényem vadászaton:D 33egeret fogott:)

2010. dec. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
Nekünk 7 éve van vadászgörényünk. Hát én megmondom őszintén egy 9 éves gyereknek nem vennék mert tényleg harap néha játékból, és az igen csak tud fájni. Hát szaga az van, meg kell szokni. Ha mindenképpen akartok venni akkor szerintem nőstényben gondolkodjatok. Igazából jó fej állatok de annyit nem lehet tőlük várni mint egy kutyától :)
2010. dec. 22. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Ha fog vele törődni akkor vedd meg neki,de néhány dologra fel kell készülnötök:

-Nagyon büdösek tudnak lenni

-Ketrec,póráz,nyakörv,itató,etető stb. kell neki

-A ketrec nagyon drága

-A kisebb macskát meg ölheti a vadász ösztönök miatt(Ismerősömnek van 2 szval tapasztalatból tudom.)

-Elég nagyot tudnak harapni

-Disznóhúst semmiképpen se adj neki

-Kis szemű macskatápot adhatsz neki semmi baja nem lesz tőle

-Sok mozgásra van szükségük bár a nap elég nagy részét alvással/henyéléssel töltik.

2010. dec. 22. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!