Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Pár alap kérdésre válaszolnátok?

Pár alap kérdésre válaszolnátok?

Figyelt kérdés

A nemrég indított akváriumomba ma vettem halakat:

2 törpegurámi,5 foltos páncélosharcsa,8 vörös neon.

1. Napi hányszor kell etetni?

2.Elég napi egy artemia fagyasztott kocka vagy reggel adjak egy kis lemezes tápot?

3. Akkor hetente 20% vízcsere az jó?

4. Milyen gyakran kell kinyomni a belső szűrő szivacsát?

5. A páncélosharcsákat kell zöldséggel etetni?

6. Anubiasnak egy Crypto-nak mehet a ProFito?

7. A halakat zavarja, ha ültetek az akváriumban?

8. Fénycső mellé led szalagnak van értelme?


2015. márc. 27. 21:50
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Èn nem igazán értek a halakhoz :/

De egy tanácsom van!;)

Menj be egy állat kereskedésbe és ott tuti segítenek :)

2015. márc. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 tomaszcool ***** válasza:

Sajnos az állatkereskedésben nem igen fogsz jó tanácsokat kapni, mert ők eladni szeretnék az áruikat és nem jó (kiábrándító) tanácsokkal visszafogni a vásárlókedvet. A rosszabb helyeken rábeszélhetnek olyan dolgokra is, ami egyáltalán nem kell, a jobbak csak elhallgatják az igazságot, vagy bólogatnak arra, amit (esetlegesen tévesen) kilogikáz az ember a kevéske tapasztalata alapján. Persze alapvető kérdésekre viszonylag normális választ kaphat az ember, de az elsődleges célja a boltoknak, hogy a vevő otthagyja a pénzét. Megértem őket, mert élniük kell valamiből. Azt tanácsolom, hogy ha valami kell, akkor előtte olvass utána, majd csak azt követően menj be a boltba. Alapvető témákban számos magyar oldal/fórum áll a rendelkezésedre.


1) Napi 1 etetés bőven megfelel. Szokták mondani, hogy heti 1 napot érdemes kihagyni, amiben van valami, mert ezt követően piszok gyorsan feleszik a beszórt eleséget. A jól táplált halak persze több napig is kibírják eleség nélkül.

3) Heti 20% megteszi, de leírhatnád, hogy mekkora az akvárium.

4) Ha úgy látod, hogy nagymértékben lecsökkent a szűrő által keltett áramlás erőssége, akkor kell akvárium vízben (nem az akváriumban és nem túl alaposan :D) átmosni a szűrőfelületet. A gyakoriság függ a szűrő típusától, szűrőfelülettől, akváriummérettől stb...

5) Nem kell feltétlenül, de vannak növényi eredetű eleségek, azokat érdemes nekik adni. Persze néha lehet zöldségekkel kiegészíteni az étrendjüket.

6) Szerintem nem igen kell túlzásba vinni ezeknek a tápozását, de némi tápozás persze nem árthat.

7) Zavarja, de túlélik, ha eltudnak bújni valahová és az ültetéskor a hirtelen mozdulatokat kerülve végzed el a műveleteket.

8) Lehet értelme, de milyen a jelenlegi világításod és az akváriumod mérete?

2015. márc. 28. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

72 liter 15 watt

De 30 watt lesz és majd mellé vennék led szalagot

2015. márc. 28. 06:41
 4/4 tomaszcool ***** válasza:

A 30W + ledszalag jól hangzik. Az általad írt növényekhez jó lesz.

Sajnos nem igazán vagyok otthon az akváriumi ledes megvilágításban, de Facebookon az Akvaristák és a Low Tech Akvakertész Közösség csoportokban kaphatsz némi iránymutatást, ha szükséged van rá, sőt múltkor olvastam, hogy valaki kedvezményesen árult ledszalagot.

2015. márc. 28. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!