1-2 egyszerű és alap kérdés?
Helló!
Új vagyok még az akvarisztika világában és nemrég kezdtem el egy ~50 literes akváriummal foglalkozni és felmerült bennem pár egyszerű kérdés, amire nemfeltétlen kaptam kielégítő válaszokat gúglizás után.
1) Van egy Aquael Fan 1 plus szűrőm és a kiömlő nyílásra rá lehet csatlakoztatni egy 'T' fejet, amivel egy gumicső segítségével levegőbuborékokat lehet jutattni a vízbe. Érdemes így használni a szűrőt, vagy nem szükséges?
2) Három nap üzemelés után vettem egy kis csomó Jávai mohát és egy tő Grisebach-kardfű-t (ha jól tudom).
A moha mintha kissé barnulna, így a vízbehelyezése után 3 nappal és a kardfű leveleinek a legvége elkezdett lassan feketedni.
3) A víz teteján van egy kis vékony fehéres színű hártya, ha hozzáérek, akkor repedezve elfolyik. Próbáltam zsebkendővel, gézzel eltávolítani, de visszatérő vendég. Ezt esetleg okozhatja a vízbe helyezett szőlőtőke? Mielőtt beletettem beáztattam pár órára és dörzskefével átmostam, majd kb 80 fokos vízzel jól átöblítettem.
4) A növények betelepítésével jött 2 darab csiga is. Utánaolvastam és elvileg jótékony hatásuk van a vízre így a korai szakaszban főleg. Tisztítják a fát, eszik az algákat róla.
Köszönöm a türelmet és a hsznos válaszokat.
A kérdések megválaszolásában ha segítenének képek, akkor fel tudok tenni párat, majd este többet is. Folyamatosan nyomonkövetem a kérdésre adott válaszokat.
1:
Nem szükséges elég, ha fodrozza a vízfelszínt. Ez a szűrő határeset, ha hosszú életű halakat szeretnél, akkor úgy telepíted az akváriumot, mintha 30 literes lenne.
2: A világításod gondolom 1x18W, még egy csövet nem ártana, ha valahogy beeszkábálnál.
3:Lehet a szőlőtőkétől is. A bejáratás alatt nincs nagy jelentősége, majd ha 3 hét múlva is jelen lesz , akkor elég lesz agyalni miatta.
4: A csigákkal ne foglalkozz, ha nem etetsz túl akkor nem fognak elszaporodni, ez a véleményem, ha nem így van majd megcáfolnak. Nekem maláj mindig van benne, de nem szaporodnak túl.
Halakat 3 hét bejáratás előtt semmiképp se telepíts.
Abba a kezdők pár %-ba tartozol aki nincs sikertelenségre ítélve, csak így tovább.
Köszi szépen!
A világítást elfelejtettem leírni. Sajnos csak 15W-os (T8-as) és reggel 8-tól este 10-ig világít, de gondolkozom egy fénycsövön és a mostanit eltenném tartaléknak (ha kiégne az új stb).
Mit érdemes szem előtt tartani egy új vásárlása előtt?
Én amúgy arra az összeseküvéselméletre jutottam, hogy a víz felszínén úszó fehéres, olajos cucc miatt nem tud "lélegezni" az akvárium vize és ezért dögledezik a moha elsőként (a gyenge szerkezete miatt) és kezd rosszul kinézni a kardfű. Hiába megy a szűrő, aminek a kiömlője a víz felszíne alatt van kb 1cm-re (így jól fodrozza a vizet), nem tud bevinni semmi 'levegőt' a vízbe. Persze lehet, hogy rosszul gondolom és csak be kell állnia az egésznek, ami idő.
Köszönöm!
Ezt szerintem már olvastam és az nem stimmel valami.
Az én szűrőm a kezdetektől olyan közel volt a felszínhez, hogy éppen, hogy elmerült a teteje. A vízfelszín mozgott, kis hullámokat generált. Most hogy méginkább feljebb emeltem eléggé hullámzik és ma reggelre így is hártyás lett. Ez szerintem nem az, bár remélem hogy tévedek.
A friss szőlőtőke okozhat penészesedést, a csigák valószínű elszaporodnak, az akvárium napi szennyezése csak az öveké, plusz a barna algát és a fa penészét is megeszik, tehát hasznosak.
Az elszaporodott csigaállományt könnyű eltávolítani: [link]
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!