A folyami rák hogyan és milyen környezeti tényezőhöz alkalmazkodik? Biosz házi volt.
Nemtudom mit akarnak ezzel kérdezni.
Minden vízi állatnak nélkülözhetetlen környezeti tényező a víz. A folyami rák Ázsia nyugati részétől egész Európáig a lassú folyású folyókban, tiszta vizű patakokban él, kopoltyúval lélegzik, de szerintem kibírja egy órán át víz nélkül is. A hőmérséklet minden állatnak az elterjedését és az élettevékenységét befolyásoló tényező, gondolom 20-26 fokon még jól érzi magát, de nem tudom mennyi a tűrési tartománya. A kövek közt bujkál, talán nem szereti az erős áramlatot és csak éjszaka indul aktívan táplálék után kutatni.
A szaglása jó, de a látása nem kell hogy annyira jó legyen, éjjel úgysem látna semmit. Van neki két tapogató csápja, amivel a földet matatja, és ha hozzáér vele egy kajához, örül és odaszalad. A kaját az első két lábával tuszkolja bele a rágó szájszervébe, vagy ha túl nagy, felszabdalja az egyik ollójával. 2 ollója van, amivel jól tud támadni és fenyegetőzni. Veszély esetén hátrafelé is tud szökellni úgy, hogy a potrohát maga alá csapja. A farki úszólemeze gondolom úszásra való. Összesen 5 pár járó lába van, amivel a sekély vizekben, köveken jól tud szaladni. Mindenevő és dögevő, táplálékai gerinctelenek, férgek, halak, szerves maradékok, döglött állatok. Van egy meszes páncélja, amit ki szokott nőni, olyankor levedli majd megeszi hogy kalciumot nyerjen ki belőle és fel tudja építeni a szervezete az új páncélt. De mivel tudja hogy közvetlenül a vedlés után még sebezhető, ilyenkor lehet hogy pár napig nem is eszik, csak vár hogy kimerészkedhessen a rejtekhelyéről.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!