Egy szárazföldi/mocsári növény képes lehet felvenni azokat az anyagokat, amiket alapból vízcsere útján "kezelünk"?
Ugye a vízcserekor kicsit felhígítjuk az akváriumban le nem bomló( vagy csak lassan) anyagokat. Mint a nitrát, foszfor, stb. Viszont ezek az anyagok a növények számára hasznos tápanyagok.
Egy külső szűrőbe telepített(házi, nyitott tetejű, hátsópolcos), gyors növekedésű szárazföldi- vagy mocsári növény képes lenne felvenni ezeket az anyagokat részben/egészben?
Vannak ilyen tesztek? Persze olyanra gondolok, aki nitráttesztekkel alátámasztottan tudna nekem választ adni a kérdésre.
Mellesleg annyira tetszik az ötlet esztétikai szempontból is, hogy ha még nem is pótolja a vízcserét, akkor is szeretnék tenni növényt a külsőbe.
(a növény gyökerei a baktériumok számára hasznos felületet is jelenthetne-[mikroszkópikus gyökérszőrőkből rengeteg van])
Írni azt szokás szerint nem tudok...
Még pár: Vitorlavirág, nyíllevél, pletykafélék, rákvirág.
Na, a vitorlavirág lesz az alany, ha a vízi hortenzia nem jönne be.
Dekoratív, ha virágzik sok tápanyagot igényel, vízkultúrában is simán lehet nevelni. Nem is kell több :D
Majd várjuk a tapasztalatokat, hogy gyorsan nő-e víz fölött nevelve. ;)
Én meg akkor majd elkezdem a nitrát, keménység, ph méregetést hetente. Ha sikerül stabilan tartani mindhármat(nitrátot minél alacsonyabban), akkor lehetséges, hogy lehet majd lényegesen faragni a vízcserék mennyiségéből. Persze majd kiderül pár hónap múlva.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!