Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy szárazföldi/mocsári...

Pendulum92 kérdése:

Egy szárazföldi/mocsári növény képes lehet felvenni azokat az anyagokat, amiket alapból vízcsere útján "kezelünk"?

Figyelt kérdés

Ugye a vízcserekor kicsit felhígítjuk az akváriumban le nem bomló( vagy csak lassan) anyagokat. Mint a nitrát, foszfor, stb. Viszont ezek az anyagok a növények számára hasznos tápanyagok.

Egy külső szűrőbe telepített(házi, nyitott tetejű, hátsópolcos), gyors növekedésű szárazföldi- vagy mocsári növény képes lenne felvenni ezeket az anyagokat részben/egészben?


Vannak ilyen tesztek? Persze olyanra gondolok, aki nitráttesztekkel alátámasztottan tudna nekem választ adni a kérdésre.


Mellesleg annyira tetszik az ötlet esztétikai szempontból is, hogy ha még nem is pótolja a vízcserét, akkor is szeretnék tenni növényt a külsőbe.

(a növény gyökerei a baktériumok számára hasznos felületet is jelenthetne-[mikroszkópikus gyökérszőrőkből rengeteg van])



2013. jún. 3. 18:54
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
Van ilyen működő halas hidroponikus izé, a tévében a túlélős filmek közt láttam, hogy volt egy akvárium egy üvegházban, mellette egy salátás kert, az ültetvényen átfolyt a halak vize, szűrő effektíve maga a föld volt, a víz pedig tápot szolgáltatott a salátáknak. És ilyen aranyhalak voltak, hát azokat is ette a család, meg volt egy komposztát, miben volt sok kukac és a halakat azzal etették. Szóval így termelődött minden magától.
2013. jún. 3. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 A kérdező kommentje:

Nagyon tetszenek az ilyen dolgok(ilyen beállítottságú is vagyok, meg ilyen irányban is tanulok). Persze egy szobába, akváriumi méretekben nem tudom megvalósítani olyan mértékben, de az alapötletet alkalmazni fogom.

Lehet csíráztatni virágokat, zöldségeket is a külsőben simán. Ebben eddig is biztos voltam, de hogy mennyi nitrátot, és egyéb káros anyagokat vesz ki a növény a vízből, azt már mérni kéne.

2013. jún. 3. 19:16
 3/49 anonim ***** válasza:

Tengeri akváriumoknál pedig szoktak csinálni egy külső alsópolcos kis akváriumot, amibe raknak caulerpa algákat, ezek olyanok, mint a növények, de úgy 3x gyorsabban nőnek, és sok tápanyagot fogyasztanak. Ez a reflugium nevezetű algaszűrő. http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=DTVXy..

Ezt legjobb 2 időkapcsolóval bekötni, éjjel felkapcsolni az alsót, így tartja legstabilabban az akváriumban a nitrát szintet, és a fehérjét is kiszűrik valamennyire a vízből.

2013. jún. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
Édesviziben mi lenne jó erre, hát talán a Karolinai tündérhínár, Tüskéshínár, Sallangos vízipáfrány, békalencse. Ezek elég gyorsan nőnek.
2013. jún. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 A kérdező kommentje:

köszi a tippeket.


Szerinted a kagylótutaj bírná? [link]

Végül is ha felhúzom a redőnyt, még fényt is kapna :D


Azért is lenne jó még, mert eléggé finom gyökérzete van. És ha szép nagyra megnőne, dísznek is elmegy :D

2013. jún. 3. 19:31
 6/49 anonim ***** válasza:
Még a vizi hortenzia is aránylag gyorsan nő, ha kap elég fényt és hagyják hogy kinőjön a vízből, mert az mocsári végülis.
2013. jún. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 A kérdező kommentje:
Nekem olyan kéne, ami kinő a vízből, de ott gyökerezik, mivel a külsőm tetején nem sok hely van a pumpa mellett. Ezt a külön külsőt nem tudom sajnos megépíteni neki helyhiány miatt.
2013. jún. 3. 19:32
 8/49 A kérdező kommentje:
Elég nagyra megnő a kagylótutaj :D http://www.youtube.com/watch?v=zoZNBSD2KR4
2013. jún. 3. 19:34
 9/49 anonim ***** válasza:
Hát a kagylótutaj nekem kirothadt a nyitott akviban, felülről világítottam pedig, és vizttem le barátom apjának a kis tavába is, ott se maradtak meg, ott csak a hogyhívják, vizirózsa él meg, de ő azt mondja azért, mert ott meszes a víz. Hát nem tudom, mert nálam az akváriumben meg nem volt meszes, de az alja kezdett rothadni a kagylótutajnak, már azt is csináltam, hogy ráraktam egy humarocell lapra, mondom biztos nem jó ha nagyon beér a vízbe, hátha cska azt szereti hogy ha csak a gyökere ér bele, és a gyökereit egy lukon át engedtem a vízbe, de úgy meg elkezdett elszáradni. Én nem tudom, hogy ez honnan hozzák, ez hol él ez a növény, vagy hogyan :D Nálam mindig megdöglött, leglább 3x próbálkoztam vele.
2013. jún. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
Szerintem a szerencsebambusz is jó lehet, ha van helyed növeszteni.
2013. jún. 3. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!