Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek melyik variáció...

Szerintetek melyik variáció legyen?

Figyelt kérdés

szeretném elkezdeni az akvarisztikát... van egy 36 literes aksim, 4 gömbmohával, egy anubiassal, egy jávai mohával, 200l/h-s belső szűrővel, 25wattos fűtővel, lávakő aljzattal és mangrove gyökérrel. eredetileg rákoknak, csigáknak és razbóráknak terveztem. de most felmerült bennem, hogy mi lenne ha megpróbálnám a sziámit. szerintetek mennyivel nehezebb a tartása? félsós víz kell neki? a sótól a növények megmaradnak? egy hím, két vagy három nőstény jó mellé? vagy esetleg még milyen halat választhatnék ebbe az aksiba? (ami népszerű, igénytelen, pont kezdőknek való)


előre is köszi a válaszokat! :) 13/L


2013. jan. 31. 17:21
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Hát az sok lesz bele. És a guppik levadásszák a kis garnélákat. De tudok olyanról is, hogy úgy stresszelték pusztán a jelenlétükkel az RC-ket, hogy azok eldobták a petéiket.


Ha garnélák és csigák mellé mindenképp akarsz halat, akkor a belinkelt oldalról válassz a nanohalak közül. De 8 db-nál ne rakj többet az aksiba.

2013. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 YourDestiny ***** válasza:

Hát kb. 2 perce csesztek le egy másik kérdésnél, de azért köszi :D


A szűrőről szintén azt írnám, hogy a szivacs elég mini, de ha figyelni kell a létszámra és a vízcserékre, akkor működhet. A heti 30 százalékos részleges vízcsere helyett a 2x20 százalékos verziót alkalmaznám.

2013. jan. 31. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 YourDestiny ***** válasza:
Ha szeretnél guppit, akkor szerintem már garnélát ne tarts és fordítva. Ha garnélás lesz, halat már nem tennék bele, elég pici ez az akvárium.
2013. jan. 31. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2013. jan. 31. 18:36
 15/20 minecodus válasza:
0%

Csak segíteni akartam.Nekem 40 literes van, és nekem az akvarisztikában az aranyhalat javasolták. Úgy is döntöttem

vettem kb. 7db halat.És tökéletesen elférnek.Fűteni nemkell,

mert 20-24 celziusos vizet kedvelik.Csak mondtam egy ötletet, mert nekem bevált.Nemkell egyből lebaszni,csak javasoltam,mint ahogy nekem is mondták.

2013. jan. 31. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 _.-Akv-._ ***** válasza:
40 literben 7 aranyhal? OMFG!
2013. jan. 31. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 minecodus válasza:
33%
De az hülyeség hogy 150 liter minimum.Az aranyhal igen elterjed házikedvenc.Szinte senki sem engedheti meg magának a 150litert aranyhalaknak.Igazad van lehetne nagyobb is,de azért nem 150 liter,kicsit túloztál, az óriási:)
2013. jan. 31. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 _.-Akv-._ ***** válasza:

Nem, nem túloztam. Egyébként 200 liter a minimum, a 150 már a nagyon nagyon minimum.


[link]

2013. jan. 31. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 YourDestiny ***** válasza:
Nem túlzott, még kicsi is. Az aranyhal nem szeret magában lenni. Persze van, ahol rákényszerül. Csak egy aranyhal létezik, az normális körülmények között 30 centisre nől. Kisebb fajta nincs. Szerencsétlen aranyhalak több, mint fele sose éri el ennek a méretnek a felét se, a rossz tartási körülményeknek köszönhetően.
2013. jan. 31. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 bamboochatheone ***** válasza:

Nézd meg ezt a videót: http://www.youtube.com/watch?v=viG9WyTo_JU

Szorozd meg héttel és döntsd el hogy mekkora akvárium kell aranyhalaknak. 7 ekkora halnál 600 liter fölött érdemes próbálkozni.

2013. febr. 1. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!