Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szerintetek melyik variáció...

Szerintetek melyik variáció legyen?

Figyelt kérdés

szeretném elkezdeni az akvarisztikát... van egy 36 literes aksim, 4 gömbmohával, egy anubiassal, egy jávai mohával, 200l/h-s belső szűrővel, 25wattos fűtővel, lávakő aljzattal és mangrove gyökérrel. eredetileg rákoknak, csigáknak és razbóráknak terveztem. de most felmerült bennem, hogy mi lenne ha megpróbálnám a sziámit. szerintetek mennyivel nehezebb a tartása? félsós víz kell neki? a sótól a növények megmaradnak? egy hím, két vagy három nőstény jó mellé? vagy esetleg még milyen halat választhatnék ebbe az aksiba? (ami népszerű, igénytelen, pont kezdőknek való)


előre is köszi a válaszokat! :) 13/L


2013. jan. 31. 17:21
1 2
 1/20 _.-Akv-._ ***** válasza:

Szűrés kicsit kevés.

Nem kell félsós víz.

Csak egyedül mehet, nőstény nélkül.


Szerintem amúgy maradj a garnéláknál, először én is azt akartam, de inkább csináltam nagy akváriumot, kicsit rosszabban, mint kicsit fullosan :D

2013. jan. 31. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 _.-Akv-._ ***** válasza:
100%
minecodus-ra ne hallgass, hülyeséget ír. Aranyhalnak 150 liter a minimum.
2013. jan. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát 36l-ben nincs sok választási lehetőség.


Bettának nem kell különleges körülmény (csak üvegtető a plusz), itt olvashatsz róla: [link]

Belőle 1 hím, vagy 1 nőstény, többet nem bír el egy ekkora akvárium.


Esetleg egy csapat nanohal jöhet szóba (8-9db, betta helyett, és nem vele): [link]


Vagy a már említett garnélákból egy csapat: [link]

A Red Cherry kimondottan kezdőknek való faj, és nincsenek nagy igényei.

Melléjük rakhatsz esetleg csigákat: [link]

2013. jan. 31. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
71%
minecodus az igen kérem szépen! Amit írt az f***!(már bocsánat de így van)
2013. jan. 31. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
egy kicsit én is meglepődtem a válaszon... aranyhalat 36 literbe?! ahhoz képest akkor a neonhal is sokkal jobb lenne bele! (tudom, hogy azt sem szabad.) guppi szóba jöhet? a világítást kihagytam! 12 wattos fénycső és van műanyag teteje.
2013. jan. 31. 17:51
 6/20 YourDestiny ***** válasza:
Guppi is tartható benne, természetesen tisztán hímek, a szaporulatot már nem bírná el. Szivárványosból olyan 5-6, endlerből mehet 8. A szűrő pontosan mit takar? A 200 liter per óra egyedül nem sokat takar, lényeges információ, de nem a leglényegesebb.
2013. jan. 31. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
hanza aquaristic hj-111b
2013. jan. 31. 18:02
 8/20 A kérdező kommentje:
YourDestiny: a te válaszaidat várom! te mindig hasznos válaszokat adsz és soha nem hurrogod le a kérdezőket! :)
2013. jan. 31. 18:04
 9/20 anonim ***** válasza:

Ez kicsit rosszul esett. ;)

4. válaszoló vagyok amúgy......


Tehát egy ilyened van: [link]


Ha nem telepítesz túl, talán elég lesz 36l-be. De a szűrőszivacsa elég kicsinek tűnik. Óvatosan a halak számával.

2013. jan. 31. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

bocsáss meg! azért nem írtalak téged, mert nem tudom a neved.. :( a tiéd is hasznos volt amúgy:$


igen, ilyenem van.


szóval akkor jó a rc+csigák+guppi összeállítás?

2013. jan. 31. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!