Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit csinálja a fonálalgával?

Oliver777 kérdése:

Mit csinálja a fonálalgával?

Figyelt kérdés
Kivettem a növényeimet az akváriumból, mert egyszerűen nem akar eltűnni a fonál alga. Kézzel megtakarítom őket, de egy-kettőn ilyen fekete színű fonalak is vannak (a többi fehér színű, könnyen lejön) amik kaparva sem nagyon akarnak lejönni. Mivel kellene lekezelni őket? Van itthon sera algovec, amit a halak nem nagyon szeretnek, de csak a növények esetén használhat (mennyi idő alatt hat)? Vagy hipó, de abból milyen koncentrátum?

2012. ápr. 28. 15:08
 1/1 anonim ***** válasza:

Hát én mártottam már hipós vízbe - ecsetalga írtás céljából - úgy, hogy 20% hipó, növények kicsit belemárt, aztán jól lemos és áztat még kicsit sima vízben. De volt olyan növény ami nem bírta. Aztán egy nagy vízcsere, akvárium újraindít, talaj kimos forróvízben. Halak külön egy üres akváriumba. Egy ideig jó volt, utána elkezdett újra növögetni az ecsetalga. Vettem egy CO2 tartályt az akvárium mellé, rajta egy reduktorral egy csővel és a cső végén egy porlasztóval és nyomom szépen a CO2-t bele a vízbe. A növények alá tettem JBL tápgolyót és teljesen visszahúzódott az ecsetalga nullára. Most éppen növénytápszert nem is nagyon nyomok bele.


A zöld fonal algát talán egyszerűbb kiírtani, szerintem a sima klóros víztől is eltűnik a növényről. Ha csak bedobod egy vödörbe, mindennap lecseréled rajta a vizet, és hagyod a vödröt 4-5 napig tök sötétben. Meg az akváriumban is csinálsz egy 50%-os vízcserét, majd visszateszed.


Algaírtót nem tudom, olyat én nem használhatok a garnéláim miatt, mert azok egyből feldobnák a pacskert.

2012. ápr. 28. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!