Egy 40-45 literes akváriumban milyen halakat tudnék tartani?





Az algaevő lehet jó kiindulási pont, és azok igényeihez igazítva keresni a többi halfajokból a neked tetszőt, de egy 45 literes akvárium elég kicsi, az algaevők csapathalak, ráadásul sok patakokban él, hűvösebb vizet kedvelnek.
Itt lehet kiéletezni, mit ajánlanának (kikeresed a harcsa igényeit, beírod az akvárium mértet, és megnézed a találatokat, de pl a 40 literre nem sok találatot ad)





Első körben nanohalak közt néznék szét. Tény, hogy sokan köztük lágy vizet igényelnek, de azért vannak amik bírják a magyar "csap"vizet is.
Ha esetleg most ismerkedsz az akvarisztikával, mindenképpen az elejével kezdd!!!
Majd 2-10 fejezetekkel folytasd. Sok kudarctól megkíméled magad, meg sok szenvedéstől az állatokat.
Még nanohalak:





2-es vagyok, mondjuk így, hogy csak 40 liter, nem biztos, hogy 2 csapat halat tartanék. Mivel az egyedlétszám fontos a stresszmentes környezethez, az nem megoldás, hogy mondjuk egy legalább 10 egyedet igénylő rajhalból, csak 5-öt tartasz.
Meggondolnám, hogy az algázást inkább rábíznám pl. néhány zebracsigára, vagy amano garnélára.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!