Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen halakat ajánlanátok...

Milyen halakat ajánlanátok egy 112 literes akváriumba?

Figyelt kérdés

Főleg dél-amerikai vonalon gondolkozok, az eddigi akváriumaim mind ázsiai halasak.


A jelenlegi elképzelés:

- egy pár pillangó törpesügér

- 15-20 vörös neon

- 8-10 panda cory

- 6-7 oto


Nyitottak vagyunk az ötletekre, akár afrikai vagy ázsiai vonalon is. A lényeg, hogy ne elevenszülő legyen, és nagyjából egy térségből valóak legyenek (nem szeretem keverni). Az akvárium tegnap lett indítva dark starttal, úgyhogy még semmilyen élőlény nincs benne, remélhetőleg július végén már elkezdhetjük telepíteni az első turnust a halakból. Még a növények sincsenek fixálva, azok is attól függnek hogy milyen halak kerülnek majd bele, igyekszünk a "legbiotóposabb" felállást megvalósítani, de természetesen nem fogok eret vágni, ha egy dél-amerikás tankba bekerül pár anubias. Szívesen fogadnék ötleteket tapasztaltabbaktól hal összeállításokra.



jún. 22. 10:37
 1/4 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzáteszek hogy az akvárium dimenziói 80x35x40cm
jún. 22. 10:38
 2/4 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Nekem egyik nagy kedvencem a rézlazac (Hasemania nana), de egyébként vörös vagy fekete fantomlazac, serpalazac is jó választás.

Vagy az olyanok mint mondjuk az áttetsző pontylazac, citromlazac vagy parázsszemű pontylazac.


Ha valami igazán rajban úszót szeretnél akkor a 3 “petitella” faj valamelyike szóba jöhet.


Vagy ha érdekesebb alkatút szeretnél akkor ott vannak a baltahasú lazacok, ők főleg felül mozognak, ugrálósak.

Szintén nem mindennap látottak a “tűzlazac” fajok, pl: közönséges tűzlazac (Pyrrhulina laeta).


Igazából ha nincs valami különösebb kikötésed akkor a legtöbb 4-5 cm körüli pontylazacból egy 10-15, max 20 fős raj megfelelő.


Ázsiaiakból mire gondoltál? Ezekkel a törpesügérekkel vagy valami teljesen más, csak ázsiai összeállításra?

jún. 22. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem gondolkoztam ázsiai halakon a mostani projekthez, mert minden eddigi akváriumban amit építettem ázsiai halakat választottam, de ha valaki fejében van egy nagyon jó párosítás, azt is szívesen meghallgatjuk. Ezért szerettem volna most kicsit a változatosság kedvéért újítani. Nem csak a halak, de a növények terén is. A hardscape is olyan elemekből lett összerakva amiket még nem használtam, illetve ez az első olyan akvárium amit építek hogy nem lesz benne co2 beoldás. Egyszóval most minden új nekem, nem a megszokott vasfa + seiryu kombó meg a jól bevált növények. Ezért kértem javaslatokat tapasztaltabbaktól, hogy melyek azok a fajok amik egy ekkora akváriumban jól kombinálhatóak és azonos vízparamétereket igényelnek.



A pirosorrú pontylazacon én is gondolkodtam, de egy igazán szép rajhoz szerintem kicsi lenne a 112 liter


A baltahasúaknak utána fogok még nézni hogy mekkorát tudnak ugrani, mert maga az akvárium nem fedett, az meg hülyén nézne ki, ha 8-10 centire le lenne engedve a vízszint.


A Pyrrhulina laeta amit javasoltál meg annyira nem mindennapi, hogy nem is láttam még egy boltban sem, viszont amanda-tűzlazacot/parázslazacot igen, és talán még jobb választásnak is tűnnek mint a vörös neonok, köszönöm az ötletet.

jún. 22. 16:19
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem vannak baltahasúak, strigaták, és nemhogy 10, de 30 centit is simán ugranak.

Olyan erővel, hogy egy hálót feszítek pluszban az üvegtető alá, hogy ha ugranak, ne törjék magukat össze!

nyitott aváriumban lehetetlen tartani.

jún. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!