Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit ajánlotok? (hal)

Katona Dius kérdése:

Mit ajánlotok? (hal)

Figyelt kérdés
Teljesen kezdő altartó vagyok. Igazából még kezdőnek se mondanám magam. Szeretnénk férjemmel otthonra pár halat. Tudnátok olyan fajtát ajánlani, ami nem túl igényes (kezdőknek megfelelő)? Nem szeretnék rögtön valami olyan halfajtát, ami nagyon igényes. Nem szeretném, hogy kínlódjon, mire megtanulom, hogy tudom rendesen ellátni.

tegnap 11:32
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
100%

"nagy akváriumban nem fogja magát jól érezni!"


De, igen, jól fogja magát érezni, de mivel nehezen társítható, valóban, nem éri meg nagy akváriumban tartani.

Ez alatt 500 litert értek.

Helyette elég neki 50 liter.

És nem egy 2 literes váza.

tegnap 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
100%

"Az állat kereskedésben is vázában tartják őket! Semmi baja nem lesz!"


Ahogy a klasszikus mondja, a teszkó parkolóban meg cipős dobozból árulnak kölyök kutyákat... azoknak se lesz addig semmi baja!

De azért ha valaki hazavisz egyet, nem tartja a kutyát 15 éven keresztül egy cipős dobozban!!!

Egy állatkereskedés nem fog azért 17 üzletet kibérelni, hogy minden eladó állatának optimális életteret biztosítson! Ez a vevő dolga, ha megveszi!

tegnap 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező, most élőben láthattad, milyen jó, hogy előre kérdeztél, és jó helyen! Valóban nagyon sok dezinformáció, meg blődség van a neten, meg nagyon sokan az eladóktól informálódnak. Szerintem több százszor hallottuk már azt a mondatot, hogy "de az eladó azt mondta...!"

Hát, az az eladó, az előző héten, lehet, hogy még beütős dűbelt árult egy csavarboltban, vagy sós kiflit egy albán pékségben.

Szóval eladóknak se higgy sose, nekik csak az a céljuk, hogy minél több szart rád sózzanak.

tegnap 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
3 kisállatbolt van a városomban, abból 1be szeretek járni, mert a másik kettőben megy ez a rábeszélés, kamuzás. Azaz egy, ahova járok, ott az eladó elmondja, ha pukkja sincs valamihez. Nemrég csak úgy érdeklődés szintjén megemlítettem a halakat neki, mondta, hogy ne haragudjak, a macskákhoz, kutyákhoz ért, de a halakhoz nem, ő csak árulja, kérdezzek mást, ha pontosat akarok tudni.
tegnap 15:07
 15/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem vázában tartják?

Na most le mentem neked le fotózni! :))

Mondom VÁZÁBAN vannak tartva!

[link]

[link]

Kb 3.5 literes :)

Megkérdeztem több eladót is, hogy ezt lehet e és mondták, hogy őket konkrétan így KELL tartani!

tegnap 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
0%

Ja! És itt konkrétan csak le-föl tudnak úszkálni.

Illetve hogyha megnézed akkor a tetején buborékok vannak ami azt jelenti hogy párosodni akar, tehát JÓL érzi magát biztonságban érzi magát azon a helyen ahol van!! Ugyanis ha nem érezni jól magát akkor egyértelműen nem akarna párosodni

tegnap 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
0%
És még egy dolog amit hozzáfűznék! Ezek a halak a természetes élőhelyükön mocsarakban élnek sáros pocsolyákban stb. na ott nem gondolom hogy lenne nekik egy 30 vagy akár 50 l-es akvárium és szűrő a kopoltyújuknak hogy azt ne lélegezzék be🤦🏼‍♀️🤦🏼‍♀️ Illetve levegőztető🤣🤣 Már ha logikusan is végig gondoljuk egy mocsárban élő halnak semmi szüksége ilyenekre
tegnap 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
0%

És gyanítom hogy ott nem néznek ph értékét meg Isten tudja még miket

Ezek mind csak úrizálások

tegnap 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%

15-ös, ez 2 dolgot feltételez!

Vagy ők maguk is segghülyék hozzá, vagy úgy próbálják védeni magukat, hogy másokat néznek hülyének.

Simán feljelenthetőek!!!

Ha leírod a címüket, lehet meg is teszem a feljelentést!

tegnap 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
0%

#19 Nem írom le a címet, mert ez szerintem nem a mi/vásárlók/nézelődők dolga ebbe ne szóljunk bele!

A bolt dolga hogy mit csinál.

tegnap 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!