Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » 60 literes akváriumba sok ez...

60 literes akváriumba sok ez a hal?

Figyelt kérdés

Van benne 12 db neon 3-3 Molly pár (dalmata meg sárga fekete) egy algaevő anci.


Ez szerintetek sok az akváriumba?

Vannak benne élő növények is és folyamatos szűrés.



tegnap 10:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Tessék:

[link]


Megadod az akvárium méretét és a halak átlagos méretét majd megkapod hogy hányat tehetsz bele

tegnap 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez szerintem azért hülyeség mert függ a halak élet körülményeitől mit igényelnek például hiába rakok bele aranyhalat amikor annak jóval nagyobb terület kell mint amit a kalkulátor kiad.
tegnap 10:58
 3/6 Tevenyereggyarto ***** válasza:
88%

60 literes molly-knak kicsi, azokat inkább kb 100 litertől érdemes tartani. Keményebb s melegebb (~26 fok) vizet kedvelő elevenszülők Közép-Amerikából.


Ancinak szintén szűkös, az is inkább olyan 100 litertől tartható. Bírja a keményebb vizet is, de alapból neki is inkább a lágyabb víz való.


Sima neonnak is kicsit kicsi, hamis vagy zöld neonnak elmegy. Azok dél-amerikaiak s a lágyabb, esetleg kicsit hűvösebb (~24 fok) vizet szeretik, plusz pont ha fekete.


A 12 neon szép szám, ekkora helyre nem is kell több. Esetleg társként 5-6 panda páncélosharcsa vagy valami kisebb törpe corydoras.

Már ha a vized nem keményebb mondjuk 10-15 nk-nál. Ha keményebb annál akkor jobb olyan halakat választani amiknek jók. Molly-hoz hasonlók a plattik s guppik, ekkora helyre mehetne mondjuk 5-6, max 8 hím valamelyikből.


Amit az 1-es írt az inkább a halak vízterhelésére utal, nem a tényleges helyigényükre. Egyszerűsítve ez az “1 cm hal=1 liter víz” ökölszabály, iránymutató. Viszont nem érdemes nagyon kicentizni, illetve ez eleve a hal végleges méretére utal, megfelelő szűrés is kell stb.

tegnap 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék több halat bele, csak azt nem tudom, hogy nem e sok a hal benne. Én úgy gondolom pont jó. Az igaz lehetne egy kicsit nagyobb akvárium, de szerintem nincs túl telepítve a nép!?:)
tegnap 14:00
 5/6 Barnabas333 ***** válasza:
Majd akkor lesz kicsi, ha teleszülik neked a mollyk.
tegnap 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

No problem.

Van nagyobb aksim is, csak még kezdőként nem akartam egyből belefogni egy 480 literes akváriumba. 😁

tegnap 18:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!