Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mit tartanátok egy 70 literes...

Jaki3 kérdése:

Mit tartanátok egy 70 literes akváriumban?

Figyelt kérdés

2-3 fajra gondoltam

csapathalakra…

Igazából bármi érdekelhet, jobban a ritkább fajok, amik nem annyira elterjedtek.


jún. 29. 19:51
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
De viszont be lehet szerezni őket!
jún. 29. 19:51
 2/12 Mad Max2 ***** válasza:
77%
vizet
jún. 29. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
50%

Rossz helyen kérdezted, itt csak 450 liter felett szabad halat tartani.

Inkább nézd itt:

[link]

jún. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk egy hím sziámi harcoshal van a greenaquától és garnélák.
jún. 29. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
0%
60 literes akváriumot
jún. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Pl. 8 neon, 6 panda/törpe cory

Vagy: neon helyett 1 hím betta

Vagy: 10 endler, 6 törpe cory

Vagy: 6 guppi(hímek), 4 otocinclus

Vagy: 8 galaxy razbóra

Esetleg 8 rózsás díszmárna


Guppiból nagyon szépek a Moszkva feketék sűrűn beültetett zöld/sárga háttérnél, bettából pedig a plakat koi tetszik nekem.


Persze nézz körül a diszhal.info -n, neked mi tetszik.

jún. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
30%
hörcsögöt
jún. 30. 03:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

7-es... Te jó ég...

Hörcsög: Csapathal, 2-3 faj, nem gyakori...

Te aztán figyeltél szövegértésórán...

jún. 30. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

#3


“Rossz helyen kérdezted, itt csak 450 liter felett szabad halat tartani.”


Ezt mire írod? Tudom ,hogy sok kategóriában vannak gyakran nagyotmondó emberek, de azért a halas egész normális szokott lenni :))


Kérdező, több lehetőség is van, a többiek egész jókat írtak (már aki). Én megemlítenék olyat is ,hogy esetleg lenne 1 db nagyobbacska hal s 1 raj valami kisebb. Például egy valamilyen Apistogramma vagy Ramirezi és egy raj valamilyen kisebb pontylazac, például: zöld neonhal (Hemigrammus hyanuary), parázsszemű pontylazac (H. ocellifer); fehérfoltos pontylazac (Aphyocharax nattereri); rézlazac (Hasemania nana); vörössávos pontylazac (Hyphessobrycon amapaensis), serpalazac (H. eques), lángvörös pontylazac (H. flammeus), fekete, vörös vagy sárga fantomlazac (H. megalopterus, sweglesi, roseus), citromlazac (H. pulchripinnis) stb-stb.

Esetleg még olyanok mint a törpe baltahasú lazac (Carnegiella marthae), de ha nyitott akva lesz akkor inkább ne.

Ha csak 1 db sügér lesz akkor alulra bátran mehetnek törpe corydoras-ok.


Vagy ha inkább ázsiai vonalon szeretnél mozogni akkor mehetne 1 mézgurámi vagy töpre morgógurámi (Trichopsis pumila), melléje mehet egy csapat törperazbóra (Boraras fajok, talán egyik legnépszerűbb a B. brigittae) vagy törpe dániók vagy esetleg vörös gyémántrazbóra (Sawbwa resplendens), alulra mehetnek Pangio-féle csíkok.


Persze minden esetben csak módjával a telepítést. Egy 70 literes mégsem olyan nagy. Én inkább csak 2 fajt javasolnék. 3. fajnak inkább csigák/ garnélák.


Esetleg ha egyfajos megoldás is érdekel akkor jó lehet a gyűrűs bohóccsuka (Epiplatys annulatus) vagy más kisebb díszcsukák. Vagy ikrázó fogaspontyok mint például az arany cifra fogasponty (Aphyosemion australe) és még sok más. Vagy akár olyanok is szóba jöhetnek mint a pöttyös törpe kalászhal (Pseudomugil gertrudae). Persze ha nagyon akarod ,hogy ne csak egy faj legyen akkor biztos lehet találni hozzájuk passzoló másik fajt is.

jún. 30. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Sügereket elfelejtettem. Valamelyik apistogramma és 6 törpe cory jól hangzik bele. Halgass az előzőre.
jún. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!