Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Egy 60 literes akváriumba...

Egy 60 literes akváriumba melyik szűrőt lenne érdemes venni ezek közül?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


[link]


[link]


[link]



júl. 24. 10:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
pickup 160
júl. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Általános ajánlás ,hogy mehet a legnagyobb ami elfér (figyelembe véve például a talaj vastagságát is ha úgy alakul) és a gyári ajánlás alsó értéke a pontosabb. Tehát ha egy 60 literesbe választani kell egy “30-60 literig” és egy “60-120 literig” között akkor inkább az utóbbi. Működhet a kisebb is, persze, csak akkor annyival kevesebb hal mehet, annyival óvatosabban kell bánni a fénnyel is stb.


Én is a PickUp 160-ra szavazok. Az Eheim egy jól ismert, régi, megbízható márka, a PickUp szériának pedig szép méretes szivacsa van, viszont nem is csinál nagy áramlást ha beérik. Az Aqua szériának ahogy nézem hasonló a vízhozama, de gyengébb a motor s kicsit kisebb a szűrőtöltet. Cserébe jobban rejthető.

A Tetra szűrőit annyira nem ismerem, de a külső szűrői leszerepelése, rossz hírneve után van egy rossz szájízem/ előítéletem. Persze ettől még jó és működő szűrők lehetnek.

júl. 24. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ezek közül szerintem is a pickup 160, de esetleg ez nem jöhet szóba?

[link]

Nekem ilyen van a 72 literes akváriumomban, és nagyon szép a víz!

júl. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Természetesen lehet más fajta is a leírtakon kívül.
júl. 24. 14:24
 5/7 A kérdező kommentje:
Van szükség külön légpumpára? Kezdő vagyok
júl. 24. 15:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Nincs . Nekem is pickup 160 van és tökéletes , van benne levegőztető is , gumi csövet tudsz rà csatlakoztatni, azon keresztül juttatja be a levegőt a szűrőbe.
júl. 24. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Nincs szükség rá, legfeljebb kivételes esetekben. A lényeg a felszín fodrozása, minél inkább fodrozódik annál jobb a gázcsere s ez elérhető levegőztetés nélkül is.


Ezeket ajánlom, sok hasznos cikket találsz mindenféléről:


[link] , [link] , [link] , [link]

júl. 24. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!