Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Letört sarkú de nem eresztő...

Letört sarkú de nem eresztő akváriumot érdemes valamivel például epoxi gyantával kijavítani sarkositani?

Figyelt kérdés
ma 11:48
 1/6 anonim ***** válasza:

Minden erősítést érdemes megcsinálni. Gondolom víz alatt van...

Csak mert belülről érdemesebb lenne egy kis, megcsiszolt élű üvegkockát odaragasztani, csak hát ahhoz ugye le kéne ereszteni, meg tök száraznak kéne lenni.

Mondjuk epoxival se lesz egyszerű, kívülről, mert az meg folyik, még mikor majdnem szilárd, szép lassan akkor is folyik, szóval nem fog túl sok ott maradni.

ma 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ez nem igazán megerősítés lenne, inkább esztétika. De nincs víz alatt, száraz. Csak zavaró hogy nem szögletes a sarka. Van olyan akváriumuma ahol van is belül ről négyzet ragasztva, ezen mondjuk pont nincs. Még egy olyan kérdésem van hogy láttam olyan akváriumot amiben fekete L alakú műanyaggal volt beburkolva minden éle még a teteje is. Ez például hol lehet kapni egyáltalán mi ez? Vagy eloxált L alaku alumínium lemezt is érdemes rá ragasztani?
ma 14:59
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha nincs feltöltve, a helyedben kihasználnám a lehetőséget, hogy ragasszak oda egy kis üveg kockát, vagy csíkot.


A keretes akvárium régebben volt divat, 1-2 helyen, standard méretben még lehet, hogy lehet kapni, külön keretet. Nyilván, akvarisztikai boltokban, webshopokban.


Ha nincs méretben jó, más alu profil is jó lehet, de arra azért nem árt gondolni, hogy így az alsó üveg a levegőben lesz, csak körben lesz alátámasztása.

Valaki így használja, elvileg kibírja, de valaki úgy, hogy tesz oda egy réteg pár mm-es polifómot. Ha feketébe nincs olyan vékony, akkor a laminált padló alá való 2-3 mm-es habszivacs is jó.

Tehát ezt értelem szerűen nem az egész (keret) alá kell rakni, hanem a kereten belülre, az üveg alá, hogy nagyobb felületen feküdjön fel.

Elvileg enélkül is bírja, de én szeretek biztosra menni, ha keretesre csinálnám, biztos, hogy kiegyenlíteném, amennyit e keret emel az üvegen.

ma 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
ma 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
De nem érdemes valahogy valamilyen módon sarkítani a letört sarkot kívülről?
ma 16:08
 6/6 A kérdező kommentje:

Az alsó keret nekem se tetszik és igazából esztétikai kérdés oldalkeret hogy a sarok letörése ne látszódjon meg a ragasztás se. Esetleg alulra csak oldalra szintén kerettel egyező színű lap hogy takarja az alàtétet de alá nem.


Én amúgy nem ilyen akvárium boltban kapható keresztre gondolok hanem a méterben megvenni. Műanyag L alakú él vagy mi. De ott is megcsinálnám alatta a sarkokat valami gyantafélével. Abban bíztam hogy van erre valami bevált megoldás.

ma 16:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!