Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Kaptam egy nagy adag, frissen...

Kaptam egy nagy adag, frissen szedett vörös szúnyoglárvát. Hogyan tudom őket életben tartani, illetve mikor adhatom a halaimnak? Fagyasztani lehet? Érdemes?

Figyelt kérdés
tegnap 17:30
 1/4 kürtőskalácska ***** válasza:
Ha életben akarod őket tartani bőven elég lenne egy hordó benne víz de ha mondjuk panelban vagy akkor egy sima akvárium is megteszi.
tegnap 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A vörös szúnyoglárva nem vízben él, csak nedves helyen avarban, kövek stb. alatt. Ha hűtőszekrényben 4-10°-on tartod őket, akkor meghosszabbíthatod az életüket.
tegnap 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

A szúnyoglárvákat nem tudod hosszú ideig életben tartani, folyamatosan romlik a minősége.

A versenyhorgászok használnak szúnyoglárvákat etetésre, és csalizásra, gondolom neked is hasonló alapanyagot sikerült szerezned.

A horgászok nedves újságpapírba csomagolva tartják, átmászatják, de ez a tárolás is napokra van korlátozva.

Akváriumi halak etetésére érdemes inkább lefagyasztani a megfelelően előkészített, tiszta lárvákat.

A YouTube-n a horgászvideók között találhatsz szúnyoglárvákkal foglalkozó ismertetőt, neked a tárolás, letisztítás lehet érdekes, a felhasználás része már más.

ma 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Pl itt egy rövid videó:

[link]


(a vörös szúnyoglárvákat iszapból gyűjtik, több-kevesebb szennyeződés van a lárvák között, és a videóban is elhangzik, hogy néhány napos tárolásról van szó)

ma 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!