Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Milyen fajta vizi növényt...

Milyen fajta vizi növényt érdemes venni egy kezdő akvaristának?

Figyelt kérdés

[link]


Jelenleg ilyen gyökeres növény van benne, 4 bokor


2 hónapos az akva, halak 1,5 hete vannak benne.


A hiány tünetek már a kezdetektől jelen vannak a növényeknél...

Barna levelek, nem nőnek, stb.


Kavics ,,talaj" van benne, hetente nyomok a gyökerekhez táp tablettát. Naponta nyomok a vízbe tápsót, liqui carbot.


Hetente cserélem a vizet (kb 50%-ot)


Abban reménykedtem, hogy a halaktól lesz benne elég nitrát, de csak csalódtam.


Ki akarom cserélni ezeket a növényeket mert csak a csigák szaporodtak meg és büdös a víz és nem szép így az akva.


Milyen igénytelen növényeket ajánlotok egy kezdő akvaristának 50 literes akváriumba?



szept. 11. 13:52
 1/6 anonim ***** válasza:

Teljes képet mutass az akváról és segítünk.

Előszöris sok az 50 % vízcsere, de jobb lenne látni a teljes képet

szept. 11. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

[link]


Azért csinálom ilyen sűrűn és ekkora mennyiségben, mert a hal ürüléket máshogyan nem tudom kiszedni... ugye a növények azok nem csinálnak semmit

szept. 11. 15:05
 3/6 anonim ***** válasza:

A heti táp tabletta szerintem sok. Legalább amiket én ismerek tabletták azok több hónapig kifejtik a hatásuk.


A heti vízcsere nem sűrű, az 50% viszont talán tényleg sok. Elég lenne szerintem egy kb 30%.


Számít amúgy alapvetően a víz keménysége. (Gh, Kh)


Hogy javasoljak is valamit.. Az anubias faj szerintem jó választás. Nekem tetszik is, nem is valami igényes növény. Van egy pár fajta belőle. Amit tudni kell róla, hogy nem szabad talajba ültetni, hanem fára vagy kőre kell ragasztani vagy kötni. Továbbá eléggé lassú növekedésű.

szept. 11. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Akkor gondolom az nem gyökeres növény
szept. 11. 20:35
 5/6 anonim ***** válasza:
Vegyél nitrit tesztet hogy megtudd mikor kell cserélned a vizet. Ha büdös főleg! Mennyire algásodik az akva? Az a homály szikla nem oldódik? Vegyél kh-gh tesztet hogy megtudd. Ezek a növények már menthetetlenek, tegyél be anubiast, valisneriát ezek sem golyóállók de jól mutatják a problémákat. Szénhiány esetén a fényerőnek és a tápanyag szintnek precíz egyensúlyban kell lennie. A kép elég gyenge de szerintem a fény javára billent ki. Ha a vízkémia rendben van a szénpótlására van néhány konyhatrükk ami stabilizálja a rendszert de pont ezért fékezi is a növekedést.
szept. 11. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Aegeria Densa, nagyon szep es nem igenyel sok torodest
szept. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!