Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Érdemes manapság fénycsöves...

Érdemes manapság fénycsöves akvárium világítást használni vagy jó volt drágább lesz a villanyszámla mint a led-es megoldás?

Figyelt kérdés
szept. 9. 21:11
 1/7 A kérdező kommentje:
Esetleg lehet kapni akváriumhoz való ledes fénycsövet a régi fénycsöves akvárium világítótest helyére?
szept. 9. 21:12
 2/7 anonim ***** válasza:
84%
Nekem nem vált be a ledes világítás. Ugyanolyan volt minden más paraméter, csak a fénycsöveket cseréltem le ledes világításra, és algásodott az akvárium, ami soha, se előtte, se utána nem algásodott... visszacseréltem a hagyományos, fénycsöves világításra, azóta semmi gond vele.
szept. 9. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Barnabas333 ***** válasza:
Lehet kapni, hát nekem két ledes lámpám van és egy fénycsöves, én tervezem a fénycsövest is lecserélni amikor már 4-5éves lesz a lámpa.
szept. 9. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Számomra szükség volt alternatív megoldásra,a klasszikus akvárium világítások nem voltak jók.

Nem akartam üveg tetőt,ezért raktam úszó növényt az akváriumba,hogy ne ugráljanak ki a halak,valami tavirózsa szerü akármi.

Viszont ehhez olyan világítás kellett,ami magasabban van,hogy alatta elférjenek a növények és mind kapjon fényt.

Egy lakberendező üzletben találtam lámpát.Olyan mint egy íróasztal lámpa,csak nem talpa van,hanem asztal/polc szélére lehet erősíteni,csipeszes megoldással.Ledes,kisfogyasztású,flexibilis szárral.

Néhány hónapja használom,de úgy tünik bevált.

szept. 9. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem jött be a fénycsöves világítás. Több akvám van ezért az energia pazarlás szóba sem jöhet. Nem lehet vele differenciált, zónás fényhatást csinálni. Sok fényt vert az üvegekre a leddel szemben ami koncentrált ezért nálam jobban algásodott amig ki nem dobtam. Gyorsabban is veszti el a fényerejét. A normál led vörös gyengeségét pedig könnyű javítani néhány vörössel. Persze ha valaki nem kíván vele babrálgatni akkor marad a csövezés.
szept. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

Na, Kérdező, szép vegyes válaszokat kaptál :D Van akinek a fénycső vált be, van aki a LED-re esküszik, megint másnak egy random csiptetős lámpa is megfelelt. Mert ez az igazság, szinte bármivel lehet boldogulni ha a rendszer többi fele is passzol az adott lámpához.


Mindegyiknek van előnye-hátránya. A fénycső ma már többnyire kikopóban van, főleg a T8 és nem nagyon lehet személyre szabni. Amit tud a cső azt adja felkapcsolástól lekapcsolásig, plusz mivel cső ezért mindenfelé szórja a fényt, terelni kell. Cserébe sokkal egyszerűbben/ olcsóbban cserélhető ha elöregedett s nincs százféle fajta belőle, ha tudod mit nézz akkor kicsit nehezebb mellélőni.


LED lefele adja a fényt, jobban személyre szabható több téren is. Bizonyos esetekben kevesebb fogyasztással megúszod, de ez nem törvényszerű. Attól függ, ugye. Viszont ha egyszer elöregedik akkor nem annyiból áll ,hogy kikapod a fényforrást s párszáz forintért raksz újat, plusz nagyobb teljesítmény esetén a hűtésére is oda kell figyelni. Sokkal nagyobb a választék, de ez lehet annyira előny mint amennyire hátrány.


Ami még eszembe jut említendő különbség ,hogy pontszerű fényforrással (ami jellemzően LED, bár ez sem mindig igaz) lehet olyan hullám-árnyék hatást kelteni, tudod mikor a vízfodrozásnak árnyéka lesz. Fénycsővel olyat nem igazán lehet.

szept. 10. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Hogyne lenne érdemes, átlag akváriumhoz még mindig az egyik legtöbb szempontból optimális világítás.

Ami a fogyasztását illeti, nagyságrendekkel a lednek se jobb a hasznosulása.

A nagy differencia abban van, hogy a cső (értelem szerűen) 360 fokban, körben világít, a led meg 120 fokban lefelé.

De jó, és okos fényterelőkkel a fénycső fölött, elég sok fény leterelhető a vízhez.

És akkor nincs integrált világításod, nincs az, hogy ha tönkremegy, egy vagyon kicserélni, (mint a legtöbb lednél) nincs az, hogy f1ng@d sincs a pontos spektrum képről, és bambán állsz, hogy miért algásodik ezerrel az aksi, vagy miért hulladék a színvisszaadási képesség... ezek mind jellemzőek a ledekre.

Ha meg vérprofi, akvarizáláshoz legyártott led világításba ruházol be, az meg egyszeri kezdeti kiadásként olyan sokba kerül, hogy annak az árából egy fénycsöves világítást évekig tudsz üzemeltetni.

szept. 10. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!