Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Jó akvárium ajánlás bútorral?

Jó akvárium ajánlás bútorral?

Figyelt kérdés

Tudtok jó akvárium szetteket vagy akváriumot bútorral ajánlani ami kompatibilis külső szűrőkkel? Szeretnénk egy akváriumot barátnőmmel és a legtöbb akvárium amit bútorral adnak ahhoz adnak szűrőt is szettben stb. De azt hallottam azok nem olyan jók. Mindenki le akart róluk beszélni. Viszont nagyon szépen néznek ki. nagyon "egybe" vannak ha értitek. Egy 200-250 literes akváriumnak van helyünk maximum 90-95 cm széles. ű


A Juwel Lido 200 például nagyon tetszik nekünk de előre beépített belső szűrővel adják és ha jól láttam külső szűrőt nagyon nem is lehet bevezetni. Az lenne a legjobb ha lehetne kapni egy ilyen akváriumot mint mondjuk ez a Juwel csak magát az akváriumot meg a bútort.



Előre is köszönöm a segítséget!


szept. 13. 01:04
 1/1 Szegheő Péter válasza:
Szia! Juwel Lido 120-asom van szekrénnyel. Kicsit kisebb, mint a 200-as. A 120-ashoz 500l/h pumpa járt, azt szinte azonnal cseréltem 700-asra. Van még 1000l/h pumpa, de az már ebbe a szűrőházba (M) nem fér bele. A szűrő amúgy nem rossz, jól variálhatóak a betétek, nem is kell sűrűn hozzányúlni. A szett nagyon jól néz ki, a hátsó üveglapon ki van vágva hely külső szűrőnek, ha kell, akkor bele lehet vezetni, nekem is van hozzá vészhelyzet esetére. A 200-as az enyémnél 80 literrel nagyobb, ahhoz már a 600-as, hozzá adott pumpa szerintem kevés lesz, illetve a 3 liter szűrőtérfogat is szerintem már kevés 200 liter víztérre. A világítással, fűtéssel nincs baj, bár az is attól függ, hogy mennyire fényigényes növényeket tervezel. A fényárt igénylőeknek ennél komolyabb világítás kell, a gyári világítást nem igazán lehet sajnos tuningolni. Összefoglalva a Lido sorozat egy minőségi, könnyen és a tévhitekkel szemben olcsón üzemeltethető akvárium szett, ha a 200-as mellett döntessz, akkor az alap motort cseréld eggyel nagyobbra, egy külső szűröt tervezz hozzá és lesz egy nagyon szép akváriumod. Ha fényigényes növényeket tervezel és a határokat feszegetve akarod hallal betelepíteni, akkor kevés. Egyéb szettekről majd mond véleményt aki ismeri, én erről tudok mesélni.
szept. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!