Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi lesz a halakkal növények...

Mi lesz a halakkal növények nélkül?

Figyelt kérdés

Van egy 50 literes akváriumom, 2 hónapos.


1,5 hete vannak bele halak, növények már a telepítés óta vannak és az 1. naptól fogva hiánytüneteik vannak. Barnák, nem nőttek.


Az utóbbi 2 napban meg szinte el is bomlottak, a napokban kiszedem őket... viszont minimum 1 hétig nem lesz lehetőségem új növényeket venni. A halakkal mi lesz növények nélkül? Lesz bajuk?



szept. 12. 18:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
Semmi bajuk sem lesz, ha kapnak enni
szept. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
88%

1 hétig semmi bajuk nem lesz a halaknak!

Gondolom, szűrés megy az akváriumban...

Inkább az okot kellene megtalálni, amiért a növények meghaltak, mert amíg az nincs meg, a következő garnitúra is meg fog halni! Nemcsak pénzkidobás, hanem a bomló növények jelentősen rontják a vízminőséget is sajnos.

Milyen növények voltak, s milyen világításod van? Mert a pusztulás oka valószínűleg e két adat kombinációjában keresendő!

szept. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
Semmi bajuk nem lesz. Indításkor csak mű növények voltak nekem is, két év után most kezdem az élőt.
szept. 12. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:

Kezdő standard akvárium szett...


Diversa


Amit ehhez kaptam, azt használom.

Tehát lámpa, fűtés, levegő cserélő.


Kavics talaj, de növénytápsót, liqui carbot mindennap kap a víz.

Táp tabit hetente dugtam a növények gyökeréhez.


Abban reménykedtem, hogy a halak megoldják a nitrit hiányt, sajnos tévedtem.


A halak naponta kapnak enni

szept. 12. 19:20
 5/28 A kérdező kommentje:

3-as!


Mű növényben gondolkodom én is...


Ha a biológia tud menni növények nélkül, akkor mint berendezésnek jó lenne műnövény

szept. 12. 19:32
 6/28 anonim ***** válasza:
78%
A münövények ugyan nem mennek tönkre, de igen rondák
szept. 12. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
78%
A halakat nem kell naponta etetni. Ha a növények tönkrementek, az a #4-es leírásban foglalt túlbuzgóság miatti vízkémia eltolódás miatt következhetett be, nincs szükség se széndioxid pótlásra, se tápsóra, se más tápra. Nem hiánytünetek jelentkeztek, hanem a magas ásványi anyag jelenlét miatti toxikózis következtében.
szept. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen elélnek, a nitrifikáló bacik a fontosak. Egy brutális szűrővel megoldható. De egy tényleg hatalmassal az akvárium méretéhez képest sokkal túlméretezettel.


De ez már a profiknak való, gondolom te nem vagy az, ha már a növényeid is kidöglöttek :)

szept. 13. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

A halak növények nélkül kibírnak egy hetet. Csak figyelj oda a vízcserékre, amíg nem oldódnak meg a gondok addig mehet heti 2x 15-30% vagy 1x 30%. S keveset etess, elég lenne 2 naponta annyi amennyit meg is esznek. Egyébként mivel etetsz?


Ezeket a fajokat szoktam ajánlani:

cryptocoryne- és echinodorus-félék, anubias-félék, mohák, páfrányok, valiznéria, hínárfélék és hasonlók mint az indiai vizicsillag, kocsánynélküli ambúlia, átokhínár, érdes tócsagaz stb, úszó/ lebegő mint a békalencse, kagylótutaj, úszó májmoha, rucaöröm/ salvinia stb.


Ezek kb közepes fényerő alatt, szerény tápozással meg szoktak élni. Amiknek jó esélyei lehetnek szettes fény (az jellemzően el sem éri a közepes fényerőt) alatt az anubias és páfrányfélék, crypto-k, mohák és békalencse (azt megemlíteném ,hogy crypto-kra jellemző ,hogy új helyre kerülve ledobják a régi leveleiket s újakat növesztenek).

Plusz ha van mód rá akkor használhatsz vízszerető-szárazföldi növényeket úgy ,hogy csak a gyökeres részük lóg be, pl: szobai futóka és hasonlók, monsztera-félék, buzogányvirágok, hálóslevél/ fittonia, csokrosinda/ zöldike, vitorlavirág stb.


Egyébként láttam az előző kérdésed is. Az akva teljes képe alapján szerintem vedd ki a műdíszeket. Helyette mehetnek kövek-fák, esetleg kókuszhéj, vagy ha valami műt akarsz akkor használhatsz kerámia bújókat.


A kövek micsodák? Ha valami fehér meszes cucc akkor azokat is jobb kiszedni. Ha jól látom neonjaid és ékfoltos razbóráid vannak, egyik sem kimondottan kemény vizes.


A talaj eléggé fehér ami főleg azért nem olyan jó mert sok fényt visszaver s ez zavarhatja a halakat, jobban algásodik stb. Ha valami világosat szeretnél akkor jobb valami tompább, sárgásabb homokot használni. Vagy használhatsz fekete talajt, pl: hengerelt bazalt. Nem kell a jelenlegit kidobni. Keverheted vagy lefedheted a régit.


Hetente gyökértablettát lenyomni felesleges. A tápsó pontosan micsoda és mikor mennyit adsz? Halakból pontosan mik vannak és mennyi?

szept. 13. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 A kérdező kommentje:

Közben megnéztem, 10 wattos, 7000 kelvines fénycsövem van.


Nem mondanám gyengének, inkább erős.


A kavicsot nem tudom milyen fajta.


Gyökeres növény nem kell mégegyszer.


Amíg talajt cserélek mit kezdek a halakkal?


Múltkor takarítottam a nagy követ, egyet kivettem mert ott úszkált, nem akartam agyon nyomni. Fél percre vettem ki hálóval, majdnem elpusztult. Mikor vissza raktam, fejjel lefelé állt, úgy nézett ki mint amelyik megdöglött. Utána magához tért, a rajjal van, eszik rendesen, de félelmetes volt.


És igen, 2 db raj van, 6 db hamis neon és 6 db foltos razbóra (ilyen kicsi vöröses)

+ van 1 alga evő harcsa... meg van a túlszaporodott csiga állomány, hólyag meg postakürt csigák. Van 2 db csiga evő csiga is.


Am én Ambúliára gondoltam, új növényként

szept. 13. 18:55
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!