Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Mi az ideális szöge a víz...

Mi az ideális szöge a víz felülethez képest annak a ventilátornak aminek az a célja hogy néhány fokkal hütse a vizet?

Figyelt kérdés
júl. 11. 05:41
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
59%
A ventillátor szelet csinál, nem hűt le semmit. Lehet, hogy hűsítő érzést ad abban a pillanatban, amikor elhaladsz mellette, de igazi hideg levegőt nem.
júl. 11. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
0%

"A ventillátor szelet csinál, nem hűt le semmit."


Ez így pontatlan. Ha mondjuk -10 fokos levegöböl csinálja azt a szelet, akkor jó eséllyel le fog hüteni egy 15-20 fokos vizet.

júl. 11. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
36%
#2 ezt talán gondold át még egyszer. Egy ventilátor szerinted hol talál -10 fokos levegőt? Sima ventilátor csak hűvösebb érzetet csinál, de nem hűt az biztos. Sőt! ha a fizikát szigorúan veszem, a súrlódás miatt még melegít is, de az elhanyagolható.
júl. 11. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Akkor ezek az akvárium hűtő ventilátorok

Kamuk?

júl. 11. 08:41
 5/22 anonim ***** válasza:

Mit kell átgondolni?


"Egy ventilátor szerinted hol talál -10 fokos levegőt?"

Miért kéne találnia? Egyáltalán mit jelent, hogy "talál"? ez számomra értelmezhetetlen. Egyébként is ez csak egy példa volt.

A lehetöség viszont végtelen:

1.

Télen elöfordul kint még néha -10 fok. Ilyenkor kiteszek 15 fokos vizet, és fujatom ventillátorral, nyilván gyorsabban fog hülni, mintha csak otthagyom.

2.

Tulajdonképpen a klíma is így müködik.

A höszivattyú lehüti a höcserélöben levö hütöközeget, ami a rajta átszívott levegötöl elveszi az energiát, így a ventillátorra már hideg levegö jut.


3. 80 fokos vizet kezdek el fujatni ventillátorral, 20 fokos kinti hömérsékletnél. Gyorsabb lesz a hülés, mint légkeringetés nélkül.


Mivel a kérdezö a kérdéskor ezen részét nyitva hagyta, felesleges beszükíteni az elsö eszünkbejutó megoldásra.

júl. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Nem hagytam nyitva hiszen akváriumról van szó ami nyilván nem kint lesz a mínusz 15 fokban, nyilván nem 80 fokos lesz a vize...
júl. 11. 08:55
 7/22 anonim ***** válasza:
86%

Egyáltalán nem kamu, csak az eddigi válaszolók inkább herbáztak fizikaóra helyett.


A párolgás, hőelvonással jár! Mivel a halmazállapot változáshoz, energia kell, és azt hőenergiából nyeri az adott közeg.

Lásd: becsavarod a szódás szifon patronját, és ráfagy a kezed!

Egy sima víz párolgás nyilván nem ilyen drasztikus, de attól még a jelenség működik!

Egy 30 fokos szobában, egy nagy felületen, erősen párolgó víz hőmérséklete, soha nem lesz 30 fokos! (nyilván, nem fűtéssel párologtatott vízről beszélek) Mivel a halmazállapot változáshoz szükséges energiát, a víz, a belső energiájából nyeri. Az meg hőként mérhető.


Kérdező, igazából tökmindegy a szög, minél jobban párologjon a víz.

Ha a strandon kijössz a vízből, és fázol, (szintén ugyanez a hőelvonás jelensége) ha jobban fúj a szél, jobban fázol, de igazából mindegy honnan fúj a szél, a lényeg, hogy minél jobban elősegítse a párolgást.

júl. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
55%

"Tulajdonképpen a klíma is így müködik.


A höszivattyú lehüti a höcserélöben levö hütöközeget, "


Na közelítünk a lényeghez!

A hőszivattyú is hasonlóképpen dolgozik, mint ahogy a párolgó felület hűt!

Az összesűrített, vagy akár cseppfolyósra sűrített gáz tágul ki, aminek szintén a belső energiája csökken le emiatt, ami a hőmérsékletének a csökkenésében érhető tetten.

júl. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Én azt hinném hogy van egy ideális szög de akkor ebben tévedek?

Végül is a ráfújt levegő visszapattan a víz felületről.

Laikusként ezek alapján arra gondolok hogy vízszintetesen kell elhelyezni minél közelebb a víz fölött és előtte kell valami ívelt beszívó nyílás másik oldalon pedig szintén ívelten kell, egy felület hogy ne az akvárium falának ütközzön hanem a tetején menjen ki ez a levegő...

júl. 11. 09:21
 10/22 anonim ***** válasza:
83%

Agyonbonyolíthatod, de szerintem század fokokban lesz mérhető a különbség.

A lényeg, hogy a víz felülete fölött fújjon a szél, és a vízgőzzel telített légréteg, mindig cserélődjön friss, (száraz) levegőre.


Nekem pl a tetőbe volt beépítve. 2 db 10 cm-es pl ventilátor.

A tető tök vízszintesen állt, (rétegelt lemezből csináltam)

és hátul voltak rajta lyukak. 5 cm-es lyukak, 4 db, ahol a vezetékeket, külső szűrő csöveit, stb vezettem ki.

Plusz az etető nyílás is nyitva volt. Szóval a ventilátor lefelé fújt, a levegő meg ott ment ki, ahol akart... a cserélődés volt a lényeg.

szerintem vagy 2 fokot biztos, hogy hűtött rajta. Amikor kritikus a meleg, az a 2 fok is sokat számít.

júl. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!