Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Szeretnék venni egy sziámi...

Szeretnék venni egy sziámi harcos halat és azt szeretnék kérdezni,hogy milyen akvárumot vegyek, hány literest, hogy rendezem be?

Figyelt kérdés
2023. jún. 20. 13:22
 1/10 A kérdező kommentje:
És hogy mennyi idejig él egy ilyen hal.
2023. jún. 20. 13:23
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy 54-eset vennék, de minimum 40 literest. Az élettartama változó, kb. 3 év.

Sok, és felszínig érő, vagy felszínen (is) lebegő növénnyel érdemes beültetni az akvát.

2023. jún. 20. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ várom a többit is.😀
2023. jún. 20. 13:41
 4/10 A kérdező kommentje:
Ès úgy nem szabad egy akváriumban többet tartani?
2023. jún. 20. 14:49
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Más halakat lehet esetleg mellé rakni, amik bírják a 27-28 fokot, amit betta igényel, és inkább más élettérben mozognak, értsd inkább az aljzaton, és nem fent, mint a betta.

2023. jún. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi jöhet még válasz.
2023. jún. 20. 15:13
 7/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ahogy a másik válaszoló is írta legalább 40 literest s abban elvan 1 betta. Esetleg pár csiga.


Ha társítani akarod mással akkor az alapból problémás mert a betta rendszerint igen harcias, nem jók mellé a túl színes/ kirívó, túl kicsi vagy túl nagy, csipkelődős, territoriális halak. Passzív-békés talajlakókkal lehet próbálkozni kb 60 litertől (pl: Pangio csíkfélék mint a csokicsík, párduccsík stb), illetve vízközt úszókkal kb 80-100 litertől (pl: ékfoltos razbóra).


Hímet nőstényekkel ne tarts állandóan együtt. Az is talán működhet kb 100 liter környékén sok búvóhellyel, de nem éri meg kockáztatni.


A betták nem szeretik az erős áramlást s a túl magas akvákat. De szeretik a kb pangó, meleg (kb 26-28 fok) vizet sok növénnyel.

A standard méretek kb 100 literig még elmennek, de ha van lehetőség rá jobb ha inkább alapterületben dominál az akva s nem pedig magasságban.

Vagy ha magas az akva akkor nem töltöd teli hanem mondjuk félig vagy háromnegyedig s felhasználsz “szárazföldi” növényeket is. Amolyan paludárium szerűen. Gyökerük a vízben, többi a levegőben. Vízigényes fajokkal (pl: fittonia, buzogányvirány, vitorlavirág, csokrosinda stb) szokott működni.


S fedni kell nehogy megfázzon.


Természetesen mielőtt bármit megveszel előbb olvass sokat. Ha még valami nem tiszta akkor inkább kérdezz itt mintsem a boltban (sok a negatív tapasztalat :/), többen is szívesen segítünk.


Részletesebb infókért ezeket ajánlom:


[link] , [link] , [link] , [link]

2023. jún. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm jöhet még válasz
2023. jún. 20. 17:31
 9/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Akkor már bemásolom egy régebbi válaszomat amiben csak érintőlegesen kitértem pár alap infóra (van amit már itt írtam/ írtunk, de egyszerűbb az egészet egybe bemásolni mint mazsolázgatni ,hogy mi volt említve s mi nem):


Felvázolok nagyvonalakban egy hirtelen elképzelt “minimális aksit”. Minimum 30-40 liter, de tökéletes egy standard 54-es is. Minél nagyobb annál stabilabb. Kezdőknek én inkább 60-80 liter körül ajánlom.


Világítás színhőmérsékletre kb 6500 kelvin és erőségben 20-40 lm/l (lumen osztva liter) körül. Wattban (így fénycsöveknél lehet számolni, LED-eknél inkább lumenben) ugyan ez kb 0,3-0,5 w/l. Ez közepes fényerő, illik legalább ennyi ,hogy ne csak 1-2 nagyon igénytelen gaz éljen meg.

Naponta úgy ~8 órát kell világítson, érdemes időkapcsolót venni.


Szűrőkből rengeteg van s ha nem akarod ,hogy a helyet foglalja akkor akasztós vagy valamilyen egyszerűbb külső megoldás, pl: némi barkácsolással egy oldalpolcos. Ha nem probléma akkor belső szűrő. A lényegibb rész ,hogy a gyári ajánlás alsó határa számít, pl: ha egy szűrőnek a gyári ajánlása 60-120 liter akkor az ~60 litert tud megszűrni.


Aljzatnak jó a rostált sóder, gyöngykavics, kvarchomok stb. Kerüld a színezett vackokat. Szemcseméretre kb 0,5-3 mm körül. Legalább 5 cm vastagon ,hogy többek közt lehessen bele ültetni.

Dekornak leginkább a boltban kapható kövek-fák, kókuszhéj stb. Itt is törekedj a természetes dolgokra s ne a műanyag izéket vedd meg. Ami “nem természetes” de jó azok a kerámia bújók.


Növényzetnek kezdőknek jók a cryptocoryne- és echinodorus-félék, anubias-félék, mohák, páfrányok, valiznéria, hínárfélék és hasonlók mint az indiai vizicsillag, kocsánynélküli ambúlia, átokhínár, érdes tócsagaz stb, úszó/ lebegő mint a békalencse, kagylótutaj, úszó májmoha, rucaöröm/ salvinia stb.


Így járatod a rendszer minimum 3-4 hétig s közben szorgalmasan olvasod a szakoldalakat (célszerű már előtte nekilátni olvasni). Utána ha minden rendben akkor jöhetnek a halak. Ami “kicsi-színes-nem szaporodik-könnyen tartható” az leginkább 4-6 hím guppi, akár endler akár szivárványos (akvárium méretétől s szűréstől függően akár kicsit több). Persze sok faj van ami kezdőknek jó.

2023. jún. 20. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 az agy ***** válasza:
0%
Simán tedd ki az etkélyre. Ha ficánkol, jól érzi magát.
2023. jún. 28. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!