Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Sziámi harcos halat veszek a...

Robetko kérdése:

Sziámi harcos halat veszek a 4 éves keresztlányomnak. Kezdők vagyunk lègyszi olyanok írjanak akik tartanak ilyen halat. Mit kell tudni a halak tartàsáról?

Figyelt kérdés

2021. dec. 17. 18:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
67%
Akvárium már egy hónapja berendezve, növényekkel telepítve működik? Szülők tudnak róla?
2021. dec. 17. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
85%

Alapvetően nem a halak tartásáról kell tudni, hanem az akvarisztikáról, ami százszor összetettebb dolog.

A másik legnagyobb aktualitás, amit tudni kell, hogy abból karácsonyra már tuti, hogy nem lesz semmi!!!

[link]


A fentebb linkelt oldalról nem csak azt tudhatod meg, miért kell mondjuk egy 3 hetes üresjárat, vagy hogy kell indítani egy akváriumot, hanem másik sokezer nélkülözhetetlen dolgot, ami nélkül hosszútávon nem fogsz tudni fenntartani egy aksit, úgyhogy van mit megtanulni...

Ugródeszkának a Kezdőknek és az Akvárium fejezeteket olvasd el.


Konkrétan a bettás akváriumról nem rég volt szó:

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__halak-akvarisztika__..


2-es válasz.

Trollokkal ne foglalkozz!

2021. dec. 17. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
78%

2-es vagyok, igen amúgy ez egy érdekes szitu ilyen szempontból, nyilván a keresztlányod szülei fogják gondozni, tehát nekik kell némi tudással felvértezniük magukat...

Jó ajándék az, hogy rájuk tolsz néhány nap, vagy hét tanulnivalót, utána meg jó néhány év kötelező feladatot? :D

2021. dec. 17. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
67%
De miért egy sziámi harcoshalat veszel? Ami az egyik legkényesebb hal, és a tartása sem könnyű? Vegyél inkább guppikat, azok is szép színesek, és egy 4 éves gyermeknek sokkal érdekesebb a sok színes guppi mint az 1 sziámi harcoshal-
2021. dec. 17. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
41%
4-es, amennyiben csak hím guppikról van szó, ez igaz is lenne, de ha már bekerül egy nőstény is, a szaporulattal kezdeni valamit, és hosszútávon megoldani ezt a folyamatos problémát, terhes feladat tud lenni!
2021. dec. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:
78%

A többiek már leírták a lényeget: gyereknek nem veszünk élő állatot mert az elsősorban a szülő felelőssége lesz. Mondjuk állatot ajándékként szerintem finoman fogalmazva rizikós dolog. Pláne ha valakiknek van 0 akvarisztikai tudása s kezébe nyomsz egy halat azzal ,hogy “boldog karit, etessétek-gondozzátok úgy 2-3 évig, egyébként bocs de mi nem értünk hozza”.


Ugyan azt tudom tanácsolni mint a 2-es által linkelt kérdésnél. Ha komolyan gondoljátok akkor tudunk segíteni. Ha nem hát akkor nem tudunk mit tenni.


Egyébként én személy szerint nem nevezném az egyik legkényesebb halnak de valóban mutatósabb és könnyebb tartású egy kis csapat hím guppi.

2021. dec. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
54%

Hát nem tudom, nálam a guppi hímek ezerszer nyavajásabbak voltak mint most, a gét betta csajszi. Lehet, csak beteges csapatot figtam ki, de én nem ajánlanék guppikat.

Igazából semmilyen élő állatot sem, de ezt már előttem kifejtették.

2021. dec. 17. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
61%
Nem a kérdezőnek, inkább a válaszolóknak. A probléma lényegét kéne keresni, ami az állatvédelem iszonyú felszínessége. Ha én egy díszállatkereskedő volnék és ebből letettem a megfelelő vizsgákat akkor indítanék egy fizetős szolgáltatást amibe beletartozik az online tanácsadás vagy a helyszíni gyors segítség is. Aki ajándékba állatot vesz mindjárt regisztrálhatna is egy esetleges felszámolásra visszavásárlással, nem a megajándékozottat terhelve ezzel. Az üzletben csak kitűzővel megkülönböztetett alkalmazottaknak kéne lenniük miszerint kiszolgáló személyzet vagy állattartó szakember. Ugyanolyan ellenőrzéseken kéne átesniük mint a vendéglátóiparban létezik.
2021. dec. 18. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
82%

8-as!


Amikor megveszel a boltban egy fél kiló sertészsírt, akkor is ott áll fölötted az élelmiszer mérnöki, és diabetikus végzettségű eladó, aki kiselőadást tart a telített zsírsavakról?!

És ha utólag kapsz egy szívinfarktust, felszalad hozzád a kasszás Erzsi a cba-ból gyors segítséget nyújtani egy defibrillátorral!


Ébredjünk már fel!

Felnőtt emberekről van szó, felelős döntésekkel!

A felelős állattartást kéne megtanítani az embereknek, méghozzá gyerekként, az általános műveltség részeként!

Nem azt mondom, hogy minden állat részletekbe menő tartási körülményeivel, hanem az általános alapelveket, milyen szemlélettel kell tartani egy állatot, meg hogy ne a nulla tudásra higgyék azt az emberek, hogy majd ők tudják a tutit!


A 2 verzió között az a különbség, hogy ha a realitásokat nézzük, hogy a te verziód nagyjából 3022-re talán összejönne, ha addig nem szól közbe a történelem, az én verziómhoz meg elég lenne 1 generációnak így felnőni!


Ez, a probléma gyökere!!!


(Meg az, hogy mindenki mindent gondolkodás, meg energia befektetés nélkül akar megúszni! Hát, a természet nem így működik!)

2021. dec. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
43%
Rendben 9-es, én elfogadom! De akkor ne sóvárogjunk már Amerikába vagy Németországba: "Mikor érjük már utol őket." A gazdagságuk abban rejlik hogy mindenre aminek van piaca azonnal ráállítják a megfelelő embereket, nem 3022-re hanem órák alatt megoldják. Akkor húzzuk már ki magunkat végre, minálunk az elvárások és az etika fontosabbak mint a gazdagság, mekkora szerencse hogy itt élünk!!!!
2021. dec. 18. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!