10 neonhal 10 zebradánió 5 vörös karcsú díszmárna 5 fekete molly 10 guppi 3 narancsúszójú páncélosharcsa 2 kékpajzsos páncélosharcsa 2 algaevő 2 vitorlás tartható együtt? (112l akváriumban)
Én itt vagyok, figyelem a kérdést ;)
Na de akkor manado. Személyesen nekem még nem volt de amit tudok róla ,hogy ez egy égetett agyag talaj, amikor megmosod a rajta levő por is ilyen téglavörös. Eléggé könnyű ami lehet előny s hátrány is. Előny ,hogy emiatt nem nagyon tud eltömörölődni, eliszaposodni, a növények gyökere se tud könnyen belerohadni. Hátrány ,hogy kicsit nehéz bele ültetni, amelyik növény nem gyökeresedett meg eléggé vagy eredendően kicsi a gyökere az könnyen feljön akár túrkáló halak nélkül is. Na meg például dombot formálni sem egyszerű, nem is érdemes manadóval ilyesmikben gondolkodni, legalább is önmagában nem jó ilyenre.
Illetve ha jól tudom kb egy hónapig keményíti a vizet, ez egy már meglévő halállománynál problémákat okozhat (azt nem tudom mennyire keményít, nyilván egy eredendően kemény csapvizes akvában nem okoz akkora változást mint egy lágyvizesben).
Ami a világítást illeti 112 liter fölé már tényleg kell legalább 2x18 watt, az alatt már megél pár igénytelenebb gaz amiket azthiszem korábban felsoroltunk.
Megkaptam az üzeneted s megnéztem a képeket. Őszintén szólva jobb lenne ha kikeresnéd az ajánlott oldalakon mert néhányban bizonytalan vagyok, de az első talán valami kardfű vagy vizikalász, 2. bakopa, 3. valamilyen cryptocoryne-nak nézem, 4. Talán anubias (ha az akkor ne ültesd csak kötözd a fára), 5. bakopa vagy ludwigia, 6. valiznéria.
Fénycsövekből ezeknek nem muszáj külön speciel növényes cső. Sima napfényes (6000-6500 kelvines), 2 db 18 wattos cső elég. Azaz a 860, 865, 960, 965 jelzésű csöveket nézd.
Növénytápból elég egy kálium+mikroelemes táp, a TF-ből ha jól tudom ez a Planter. Nem kell sok ennyi s ilyen növénynek. Kb a gyári ajánlás fele se, napokra lebontva adagolni.
A gyökeres növények alá mehet tabletta.
Talajból mivel nem tudod külön tenni a halakat ezért szerintem olyanokat ne erőltess mint a manado ami belekutyul a vízkémiába. Sima rostált sóder, gyöngykavics stb kb 0,5-3 mm szemcseméret körül, kb 5 cm vastagon. Azthiszem korábban linkeltek/-tük Bíró József/ B. Joci videóját ,hogy hogyan lehet biztonságosan már feltöltött akvába talajt rakni.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!