Kezdőoldal » Állatok » Halak, akvarisztika » Miért terjed a hazugság hogy...

Miért terjed a hazugság hogy a halaknak az igazi növény jobb mint a münövény?

Figyelt kérdés

Amikor a kettőt rendkivül nehéz összeegyeztetni és ami jó a halaknak nem jó a növénynek ami meg a növénynek jó a halaknak nem.

Sokkal nehezebb halas akvát növényekkel fenntartani, mint halas akvát münövényekkel.

Gondolom a Petától származik ez a növény erőltetés


2020. dec. 10. 16:46
1 2 3
 21/29 Salx Narval ***** válasza:
100%
Mi öregebb akvaristák már csak ilyen hazudozós vén bolondok vagyunk. Azt mondjuk nem vitatom, hogy nehezebb jól bánni az élő növényzettel de hát ez is az akvarisztika része még ha kihívás is néha. A biotóp jellegű akváriumok sokszor növénytelenek, máskor áthatolhatatlan növényszövevény és vannak közepesen növényesített biotópok is. Válaszd a növénytelent de műnövényt és giccset, ne tegyél az akváriumodba, mert nem oda illő, természetellenes és ronda. Ezt is már évtizedek óta el akarjuk hitetni veletek de látom te nem dőltél be a hazugságnak. Még könnyebb dolgod lenne ha a műnövények mellé, műhalakat tennél, nekem is ilyen van csak itt azt hazudom, hogy biotóp jellegű.
2020. dec. 11. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#20


“Havonta eltűnő és felbukkanó növénycsoportok.”


Öhm, ennyi? Ez az a nagy rendszeres átrendezés? Ahol érdemleges növénytömeg van ott általában sok faj van, kimondott növényes aksikban lehet akár 20-30+ is, ekkora mennyiségeknél természetes ha néha “elveszik” egy-két kisebb gaz. Ezeket persze ,hogy gondozni-metszeni-tápozni kell, ezek is élőlények de ezt én még nem nevezném átrendezésnek.


“Így lesz ez majd a viziműanyagokkal is. Sajnos ebbe az irányba fejlődik az egész mert mindenki a legkisebb energiabefektektésre törekszik.”


Hát aki mindenben a minimumra törekszik annak aligha való az akvarisztika. Persze lehet csinálni “minimalista” akvákat mind technika mind növényzet szinten de kb egyik sem épp kezdő szint.

Egyébként a többiek jól mondják: manapság pont ,hogy az akvakertészet terjed, nem a műanyag.


“Te is fagyival etetsz, szintetikusan tápozol, nem bajlódsz olyasmivel amit készen vásárolhatsz.”


Kivéve amikor igen. Nem vetem el a házi tápozást (mind a halakét, mind a növényekét) még ha én nem is gyakran nyúlok hozza. Illetve amit itthon össze tudok rakni az összerakom. Nem futok egyből a boltba, hiába ,hogy az az egyszerübb.


“Szépen majd belapátolod a szenet a szűrőbe, és leragasztod a műtalajra a műnövényt és elnevezed egyensúlynak.”


Ez a veszély szerintem engem nem fenyeget.


“És amikor majd jönnek az wifivel irányítható robot endler guppik sorban állsz majd érte a pénztárnál.”


Na jó, ez azért már olyan dolog amit szinte biztos ,hogy kipróbálnék :D Persze ha elég élethű, de amúgy nem költeném rá a pénzt. De az élő halakat nem cserélném le. Aki ilyen szinten minimumra törekszik (mint az a kérdező aki minden áron állatot akar de ne keljen takarítani-foglalkozni vele ....) annak ott a plüss, az olyan még a ropottal sem törődne hozzáillően.

2020. dec. 11. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
19-22# "Öhm, ennyi? Ez az a nagy rendszeres átrendezés? Igen. Fentartani a látványt folyamatos növénycserékkel, ahhoz nem kell nagy tudás. Ha ritkán de előfordul nálam növénypusztulás a stressz szintje megegyezik a halpusztuláséval. Ha összeadod ezeket az apró malőröket rájössz hogy fél év alatt átrendezted az egészet. Az akvakertészet működésében annyira hasonlít a természethez mint franciakert az esőerdőhöz, de ha ez követed nem feltételezem hogy valami bajod van, neked a látvány a lényeg, nekem a hitelesség ettől még tisztellek téged.
2020. dec. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 Tevenyereggyarto ***** válasza:

#23


“Igen. Fentartani a látványt folyamatos növénycserékkel, ahhoz nem kell nagy tudás.”


NövényCSERÉKKEL? Már nem is “divat” a már meglévőeket gondozni? Vagy nálad ez úgy működik ,hogy kirohad a növény-> veszel másikat-> az is kirohad-> veszel újat stb? Mert én általában a már meglévőeket is gondozom is akárhogy nézem nem lesz átrendezve az akva fél éven belül, nem is értem ezt mire írod. Nálam az átrendezés az ha kipakolnak mindent s átrendezik/ újrarendezik az egészet. Az nem átrendezés ha néha megmetszed a növényeket, esetleg 1-2 újat veszel pár havonta.


“Az akvakertészet működésében annyira hasonlít a természethez mint franciakert az esőerdőhöz”


Nem azt írtam ,hogy az akvakertészkedés a természetesre törekszik. Azok a biotóp akváriumok. Azt írtam ,hogy nem a műanyag giccs terjed hanem inkább a növényes vonalak. Amúgy szerintem ha választani kell akkor egy szinte akármilyen növényes még mindig természetközelibb mint egy műanyaggal telepakolt “akvárium”.


“de ha ez követed nem feltételezem hogy valami bajod van, neked a látvány a lényeg, nekem a hitelesség ettől még tisztellek téged.”


Nálam (és szerintem minden normális akvaristánál) az első az adott élőlények igényei, legyen az hal vagy növény. A látvány csak utána jön. Egy növényes akváriumot is meg lehet csinálni “természethitelesre”.

2020. dec. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól meg van választva a növényzet, és a halak is, akkor nincs gond. Viszont ha valaki kereskedésekben vásárol, akkor vagy tudnia kell, mit akar, vagy kísérletezik, mert sem a kiírások, sem a dolgozók nem valami nagy segítség.

Én pl. szerettem volna kis méretű akváriumba összeállítani paludáriumot, ami részben vízi, részben szárazföldi közeg, nem akartam kidobni azokat az akváriumokat, de halaknak túl kicsik, és ezt kaptam egyik tippként, ami tetszett is. Nos, akkor keressünk olyan vízi növényt, ami jól érzi magát alacsony vízállás mellett is. Egyik kereskedésben az egyik ott dolgozó kapásból rávágta, hogy olyan nincs. Végül találtam megfelelőt, és szép lett az eredmény, de semmire nem mentem volna a kereskedések dolgozóival.

2020. dec. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 Norbig ***** válasza:
100%

Azèrt terjed mert ez az igazság...


Hát èn megcáfolnám,jóval könnyebb növènyes akvát fent tartani mint műnövènyeset...persze halakkal együtt.


A műnövèny semmit nem fog segíteni a biológia egyensúly megtartásában,ellenben az èlővel...


Sokkal borulèkonyabb a rendszer ezáltal nagy a valószínűsège a halhullásnak.


Hogy èrtelmezhető legyen elmagyarázom:növènyek nèlkül a nitrát ès foszfát szint emelkedni fog rohamosan mert csak halmozódik(a szűrèst meg sem említem ès az ammóniát),az èlő növènyek használják így kevesebb vagy kevèsbè gyakori vízcsere is elèg lesz az akvárium egyensúlyának fenntartásához,tömören ès egyszerűen,de nem ilyen egyszerű.


Nekem egy 200l-es növènyes-halas akvám van,gyönyörű ès dús növènyzettel ès 30+ hallal,ennek a fele nagyobb testű 5-10cm,se alga se halhullás.


Műnövènyek mèg rondák is,ès azokkal nem lehet egy èrtelmes biológia egyensúlyt lètrehozni.

2020. dec. 14. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 Norbig ***** válasza:
100%
Utolsó vagyok,mèg annyi hogy az össze válogatás egyáltalán nem bonyolult,csak olvasgatni kell egy kicsit,ha valaki ezt a hobbit válassza akkor fordítsa is rá azt a kevès időt hogy utánna olvas azoknak az èlőlènyeknek amiknek az èletteret biztosítani szeretnè.
2020. dec. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 Salx Narval ***** válasza:
100%
Végül is a természet a műnövényeket is viszonylag hamar élővé teszi. Olyan ecset, v szakállalga nő rajtuk, hogy öröm lesz nézni de legalább így már hasznos víztisztítóvá válnak. Egy algamentes műnövényes akvárium fenntartása nem egyszerű hacsak nem nyúlunk brutális eszközökhöz mint komoly kémiai és mechanikai szűrés, algairtó, stb. Rajtad áll mit teszel de ne mond, hogy senki nem szólt.
2020. dec. 15. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
52%

Ez valami troll kérdés volt?

Betolsz még mellé egy műanyag búvárt, meg egy hajóroncsot és kész a giccsparádé.

2020. dec. 17. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!