Miért terjed a hazugság hogy a halaknak az igazi növény jobb mint a münövény?
Amikor a kettőt rendkivül nehéz összeegyeztetni és ami jó a halaknak nem jó a növénynek ami meg a növénynek jó a halaknak nem.
Sokkal nehezebb halas akvát növényekkel fenntartani, mint halas akvát münövényekkel.
Gondolom a Petától származik ez a növény erőltetés
1. Nem attól függ, hogy a halaknak mi a jobb, hogy neked könnyebb-e fenntartani.
2. Talán azért nincs sok növényes és sok halas akvárium, mert akkor túlzsúfolt lenne?
3. Egyértelműen jobb az állatnak az élőhelyére jobban hasonlító környezetben élni, mint egy üvegfalú, műanyagos pocsolyában. Egy élőnövényes akvárium "jobban" él, ezért is borul fel könnyebben az egyensúly, mert egy 52 literes akva iszonyat aprónak számít egy természetes víztömeghez képest. Kisebb térfogaton kisebb anyagmennyiségváltozás is nagyobb koncentráció-változást jelent. Pl. egy többhektáros tó meg se érzi, ha beleborítasz egy kiló sót, míg egy akva 1 teáskanáltól is megbolydulhat. Pedig még csak nem is változtatja a pH-t...
12-es
De ha sokkal könnyebb egyensúlyt fenntartani növények nélkül akkor nem jobb a növény nélküli akvárium a halnak?
Rohadtul értékeli a hal a környezetet tudod ők nem emberek. Főleg hogyha elpusztul mert a növényes akvában ezerszer nehezebb egyensúlyt fenntartani úgyhogy a növényeknek és halaknak is jó legyen.
Kijelenthetjük átlag akvarista számára a növények nélküli halas akvárium a legjobb
Kérdező nem is az a baj ,hogy tévképzeteid vannak hanem az ,hogy ezekhez makacsúl ragaszkodsz.
Amúgy sorolj már fel pár dolgot ami “jó a halaknak de a növényeknek nem” és fordítva.
13-asra válaszolva.
A halnak központi idegrendszere van. Érző lény ugyanúgy. Ha nem is tudatosan, de egy természetesebb közeg jobban nyugalomban tartja, mint egy idegen. Ők is tudják ösztönösen, hogy milyennek kell lennie egy hínárnak és milyennek nem.
A hal nem tudja, hogy te mit össze nem vergődsz az egyensúlyért, ha megvan az egyensúly, neki az jó. És még jobb, mintha műnövényes lenne.
Nem borítod fel az egyensúlyt, ha felkészülten vágsz bele, és nem csak annyiból áll az akvaristás pályafutásod, hogy csapvízbe beleraksz két aranyhalat, meg háromszál gyékényt a tópartról.
SOK HAL, SOK NÖVÉNY, TESSÉK:
Ezt pedig pontosan neked, és a hozzád hasonló ... (bármilyen, az intelligencia hiányát jelző szó behelyettesíthető) embereknek állította össze Viktor:
NEM létezik olyan vegyes akvárium, amiben vagy csak a növények vagy csak az állatok igényeit nézi az akvarista!
Mert azt már NEM akváriumnak illetve NEM akvaristának nevezzük!!!
Amennyiben ez nem fér bele a fejedbe, mélységesen sajnállak!
A kérdezővel nem értve egyet azért van néhány zavaró gondolatom. Igen nehéz találkozni hosszú ideje változatlan dúsnövényű közepesen telepített akvával.
Valaki kap pár százezer ft.-ot össze tud rakni ilyen demót mint a 16.-linkje ezt ilyen állapotban fentartani a bravúr. Az a kevés hasonló amivel életemben találkoztam rendszeresen át van rendezve. A nitrifikáló egyensúly az algakaparóra, talajporszívóra, csigaevő csigára alapul.
#18
“Az a kevés hasonló amivel életemben találkoztam rendszeresen át van rendezve.”
És MIÉRT van rendszeresen átrendezve? Illetve mit takar pontosan az “átrendezés”? Mindent kipakolni s teljesen újra vagy ezt azt kicserélni-átmozgatni stb?
“A nitrifikáló egyensúly az algakaparóra, talajporszívóra, csigaevő csigára alapul.”
Algakaparó nélkül is lehet élni. Akinek némi alga van az üvegén s zavarja az kaparja le, de ez nem alapja a nitrifikációnak. Az algákat amúgy is növényzettel lehet a leghatékonyabban visszaszorítani.
Talajporszívó minden akváriumba erősen ajánlott ahol hal van.
Csigaevő csiga sem kötelező, sőt ők is ugyan úgy terhelik a vizet. Akinek csigaproblémái vannak azoknak a helena csak tüneti kezelés.
Szerintem a nitrifikáció sokkal inkább a jól működő szűrésen (direkt nem szűrőt mint gépet írok) és az akváriumban levő állatok-növények stb normális összepasszolásán alapúl. Mármint amelyik akváriumban nem találnak össze a dolgok ott hiába van algakaparód meg helenád, csak tákolgatás az egész. Egy vegyes halas-növényest is simán lehet évekig “háborítatlanúl” gondozni. Én is általában ilyen egyszerű vegyes akváriumokkal dolgoztam/dolgozok s a kezdeti bénázásokat leszámítva egyszer sem kellett szétkapni az egészet csak azért mert “vegyes”.
Egyébként Kérdező, továbbra is izgatottan várom ,hogy mik azok amik rosszak a halaknak de a növényeknek jó és fordítva.
19# "Illetve mit takar pontosan az “átrendezés” Havonta eltűnő és felbukkanó növénycsoportok.
Valamikor a szobanövényeket utánzó műanyag is szánalmas volt mint most a vízi. Mostanra már igencsak meg kell tapogatni hogy kiderüljön melyik. Így lesz ez majd a viziműanyagokkal is. Sajnos ebbe az irányba fejlődik az egész mert mindenki a legkisebb energiabefektektésre törekszik. Te is fagyival etetsz, szintetikusan tápozol, nem bajlódsz olyasmivel amit készen vásárolhatsz. Szépen majd belapátolod a szenet a szűrőbe, és leragasztod a műtalajra a műnövényt és elnevezed egyensúlynak. És amikor majd jönnek az wifivel irányítható robot endler guppik sorban állsz majd érte a pénztárnál.
#20
Neked meg mi bajod van?
Egy olyan ember, aki évek óta arra törekszik, hogy a lehető legjobbat hozza ki az akváriumából, az nem fog beállni a sorba, ha teszem azt a műnövény lesz a divat.
De egyáltalán nem ebbe az irányba halad a dolog, hiszen az akvakertészet egyre inkább utat tör magának.
Én pontosan az ellenkezőjét mondom, mint te: előbb-utóbb az egyszerű halas aksiban is természetes lesz majd a dús növényzet....én azért hozzáteszem hogy 'remélhetőleg' mivel én nem vagyok jövendőmondó, csak spekulálok...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!