Mit csináljak a Kettő halas akváriummal?
OFF:
Újra: Néha a szakirodalom is téved. Minden természettudánnyal ez van. Jönnek újabb ismeretek. Vagy jönnek az újabb vagy elfeledett fajok. Ilyenkor (újra) fel kell fedezni a dolgokat.
Ha tenyésztesz ritkább fajokat, akkor előrébb járhatsz, mint a szakirodalom. Nincs minden dokumentálva minden egyes halról.
Tehát hallhatsz néha olyan dolgokat egy boltban, ami elsőre képtelenségnek tűnik, főleg akkor, ha olvasott vagy a témában.
OFF:
Nem is az ilyen “speciális” esetekről beszéltem hanem az olyanokról mint:” 20 literes akváriumban van 10 féle halból 2-2, összesen 20 darab meg ilyen vizet kékre színező cucc mert az eladó azt mondta úgy jó hogy egy halra egy liter víz de ma az aranyhalam meghalt s a tapadóhalam is furán van meg a betták csipkedik a guppikat pls segítsetek!”. Persze az ilyen eseteknél nem az eladó a hibás mert mint már mondtam nagyrészt a vásárló keze van a dologban. De azért az ilyeneknél az eladó sem teszi jobbá a helyzetet mégha nem is az ő dolga kiokosítani az embereket. Ezért mondtam ,hogy inkább kezelje fenntartással amit az eladó mond majd csalódjon kellemeset minthogy feltétel nélkül bizzon benne majd bebukjon a dolog. Én is ismerek olyan boltot amiről mások nem voltak a legjobb véleményem mégis a halállományuk egész jó (a környék akvarisztikai “kultúrájához” képest) s az eladók nagyon kedvesek. Szeretek oda járni.
Az akvarisztika sem épp tegnapelőtt pattant ki valaki fejéből. A szakirodalma van akkora ,hogy csupán arra alapozva neki lehessen kezdeni halazni.
ON:
Tovább a kérdéssel. Tehát ott maradtunk ,hogy legalább 200 literes akva nagy és erős szűrővel. Növényzetből nincs túl sok lehetőséged mert az aranyhalak kitúrják és/ vagy megeszik azokat. Nagyobb, erősebb növények kellenek mint pl: anubias fajok kőre/ fára kötözve, esetleg hólyagos vizikehely, valisneria, fára ránövesztve moha. Ilyesmikkel lehet próbálkozni.
Etetés elsősorban növényi eredetű legyen. Többnyire forrázott/ főtt zöldségekből áll esetleg időnként tápokkal kiegészítve. Egy héten 6 nap etetés 1 nap koplalónap. Arra ügyelj ,hogy ne legyen sok felesleges kaja, a halak nem olyanok ,hogy “majd később megeszik”. Amit nem esznek már meg az nagy valószínüséggel ott is marad, szétbomlik, elmálik s leterheli/ berohasztja a vizet.
Feltétlen ajánlanám én is Tevenyereggyártó által ajánlott oldalak elolvasását. Az aranyhal nem biztos, hogy jó kezdés bár ez nagyban múlik az anyagi lehetőségeidtől is. Én kicsit nagyobb akváriumot ajánlanék és nagyobb egyedszámot is de valószínűleg más kisebb helyigényű hal tartása egyszerűbb lenne.
A városomban lévő boltosokkal szemben nekem jó tapasztalataim vannak de itt az oldalon tényleg sok a panasz rájuk.
Én az ékfoltos sügérről tudom még, hogy a diszkoszhoz hasonló módon neveli az utódait de állítólag egyes földevő sügérnél is megfigyelték, nem tudom én nem láttam még. A nemi átalakulás a bohóchalakra jellemző de ők mindkét ivari jelleget viselik a dominancia váltja ki ill nyomja el általában az ilyen irányú átváltozást. Ha konkrétan megírnád miért van szüksége nősténynek látszania akkor talán közelebbit is tudok mondani. Nem egyértelmű a kérdés, vagy csak én vagyok értetlen.:D
Ha már találós kérdés én is kérdezek egyet.:D Melyik az a hal amelyik női petesejt nélkül a hím ivar sejtéből is képes ivadékot a világra hozni ( nem összeívásról van szó hanem androgenesisről)?
OFF:
Közép-amerikai sügérnél tapasztaltam. Valószínűleg sokkal gyakoribb, mint ahogy tudjuk.
Korábban azt gondoltam, hogy átalakul, de akkoriban semmi irodalma nem volt ennek. Most az az álláspont, hogy lánynak álcázva a domináns hím beengedi a lopakodót az ikrákhoz, és így ő is le tudja tejelni a már lerakott ikrákat.
Squalius alburnoides?
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!