Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért engem küldenek el, ha...

Miért engem küldenek el, ha az ő kutyája az agresszív?

Figyelt kérdés

Állatorvosvoshoz vittem a macskám, előtte már telefonon meg volt beszélve az időpont. Ahogy beléptem a rendelőbe, a várobán már ott volt egy kutyás gazdi, és a kutya nagyon el kezdett ugatni a macskámra, közben a gazdája próbálta pórázzal tartani, és rámkiabált, hogy "Nem látod, hogy megőrül macskától?! Menj már ki vele!" Közben az asszisztensnő némán végignézte az egész jelenetet, és nem szólt közbe.

Persze kijöttem azonnal a macskával, mert nem akartam balhét, meg a macskát sem stresszelni. Az egész jelenetet kb 5 másodpercig tartott, azán kijöttem és hazajöttünk.



tegnapelőtt 20:45
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Miután kijöttem rendelőböl még kb fél percig ott ácsorogtam, hátha kijön valaki megkérdezni, hogy miért jöttem, de nem érdekeltem senkit, úgyhogy hazajöttem, majd keresek másik állatorvost a szomszéd városban.
tegnapelőtt 20:52
 2/22 anonim ***** válasza:
82%

És ha ott is lesz valaki, akinek a kutyája elkezdi ugatni a macskádat, akkor mit csinálsz? Azt is otthagyod és mész a következő városba? Ahelyett, hogy momentán kiállnál magadért? Megbeszélt időpontra mész oda, rád üvölt egy f*sz paraszt, hogy húzzál ki a macskáddal, erre te becsicskulsz és otthagyod az egészet, hogy majd keresel másik állatorvost.

Azért ne haragudj...🙄

tegnapelőtt 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
38%
Bocsi, de ezen most mit hisztizel? Nem küldtek el, csak ki a váróból, érthető okokból. Ha van valaki előtted, akkor csak utána következel értelemszerűen. Kutya-macska meg (legalábbis jelen helyzetben) nem fér meg egy váróban, illedelmesen kimész és vársz a sorodra. Ha ottmaradsz, abból balhé lesz, ha a kutya agresszív macskákkal. Nem minden állat viseli el a másik jelenlétét, ezt ugyanúgy kutyáknál is tudni kell és kihátrálni, teret adni az állatoknak a békesség miatt. Ezzel minden állatorvosi rendelőben találkozni fogsz, mert az állatok reaktívak lehetnek egymásra. Az ember az, aki kontrollálni tudja a helyzetet, kerülni az állatok stresszelését, kontaktját.
tegnapelőtt 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
88%

Nem kellett volna kiabalni veled, ez a resze bunkosag volt abszolut.


De en ilyenkor macskaval magamtol kimegyek, ha vannak mar bent elottem kutyasok es nem birnak magukkal. Ugyis en jovok kesobb, most mit acsorogjak bent es szenvedjunk mindannyian.


Nem kellett volna ezert hazamenni, ezeken tul kell lepni. Nyilvan senki nem fog neked konyorogni, hogy de menjelmarbe, az orvost aztan hidegen is hagyja, hogy most ki kivel hogy van.

Ezt neked kell megoldani :D

tegnapelőtt 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
93%
Nem kellett volna kiabálnia nyilván. Viszont ilyenkor az a megoldás, hogy vagy ő, vagy te kimész a váróból, és kint várakozol, itt máshogy nem lehet megoldani. Mi ha megyünk orvoshoz, és már egy előttünk érkező kutya a jöttünk láttán ideges lesz, akkor szóval kimegyünk és kint várunk, hisz ők voltak ott előbb, mi jöttünk később, és mi zaklattuk fel a kutyát, szóval mi megyünk ki. Ebből nem kell problémát szülni, ez nem egy nagy dolog, de tény, hogy bunkón beszélt veled.
tegnapelőtt 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
85%
* akkor szó nélkül kimegyünk
tegnapelőtt 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%
És igen, amúgy senki sem küldött el téged. Ő is azt mondta, hogy menj ki vele, nem azt, hogy menjél haza.
tegnapelőtt 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%

Mindketten hülyén reagáltátok le. Mivel azt írod, próbálta pórázzal tartani, ezért gyanítom a kutya nagyon bevadult és a rádkiabálás nem rád irányult igazán, hanem a helyzetre. Lehet megijedt, hogy nem tudja visszafogni a kutyát.

Téged meg az ég adta világon senki sem küldött el. Bedurciztál és hazamentél, teljesen indokolatlanul, holott picit kellett volna csak várnod kint a cicával.

tegnapelőtt 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
64%
Szerintem ez nem így működik intelligens embereknél. Mi is voltunk mostanában mindkét cicánkkal sajnos dokinál, de itt alap, hogy az ugatós, harci kedvű kutyikkal várakoznak kinn a gazdik, mindenki tudja, ki után következik, senki nem sértődött be, ők általában izgágák is, a hely se nagy. Érdekes ha át kell kiabálni a dokinak az ugatáson. A kérdező kiállhatott volna, ha nem ijesztenek rád, az asszisztenstől se szép. Egy rettegő cicát elég a hurciba varázsolni, már a kocsiban liheg, bepisil, nagyon félnek szegénykék, eszembe nem jutna kivinni a kocsik közé, látjuk hány cica szökik meg ijedtében orvoshoz menet:( Egyébként legtöbb helyen nem érkezési sorrend van, akinek csak gyógyszer kell vagy rápillantás, előbb mehet be, mint akire pl. mint ránk altatásos műtét várt, ezen meg mi nem sértődtünk be, kivártuk a sort, bent.
tegnapelőtt 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
39%

Csoda hogy volt rajta póráz.. Akarhányszor mentem eddig dokihoz mindig volt vitám kutyással. Azt szoktam mondani ilyen helyzetekben, hogy felrúglak a kutyáddal együtt ha nem kussolsz. Ha a közelembe jön a kutya már irányítom is rá a paprikasprayt. Érdekes, ilyenkor már tudja kezelni a kis tetvet a gazdi.

Nah de stresszmentesebb megoldás ha házhoz hívod a dokit. Ha pedig olyan problémád van ami miatt be kell menni, keress macskás orvost. Vannak olyanok akik kimondottan macskákkal foglalkoznak. Vigyél esetleg egy plédet amivel letakarod a hordozót.

Állatkórházakban is normálisabbak szoktak lenni.

tegnapelőtt 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!