Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Miért ennyire agresszívak a...

Miért ennyire agresszívak a gyöngytyúkok?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Ma délelőtt elmentem mamámmal a testvéréhez, most voltam ott először és bár tudtam, hogy tart haszonállatokat, de azt nem tudtam, hogy gyöngytyúkokat is.De ha tudtam is volna, akkor sem gondoltam volna semmi olyanra, ami később történt.Ebéd után kimentem az udvarra, bementem a hátsó elkerített részre(pajtába), ami tele volt szénabálával na meg gyöngytyúkkal.Volt kb 20-25db.Falusi gyerek vagyok, nem tojtam be és közelebb mentem hozzájuk, mire azonnal megtámadtak.Annyira megijedtem és annyira gyorsan történt minden, hogy már nem sokra emlékszem az esetből.Az megvan, hogy nekem ugrottak, az egyik még nekem is repült gyakorlatilag aztán futottam ki a pajtából de jöttek utánam.Szétcsípték a lábamat én kiabáltam nagyon para volt, aztán nagy nehezen elértem az udvarba a kis kapuhoz(mert a pajta az udvar végén volt).Apám jött vasvillával aztán visszakergette őket.Nagyon megijedtem!!!És még mindig nagyon rossz, mert csak erre tudok gondolni és kiráz a hideg.Mitől vadultak meg ennyire?Nem szabadott volna közel mennem?
aug. 22. 20:20
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
A gyöngytyúk Afrikában ma is szabadon él, elég későn került Európába és a háziasítás is szerényen sikerült.
aug. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%
Sose támadtak még meg.mindig menekülnek előlünk.Nem tudom neked miért mehettek neked.
aug. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A gyöngytyúkok a háziasítás után is őrzik a vad jellegüket, tudnak repülni, összetartó, de laza csapatban élnek, és a lehetőségeik határain belül védelmezik is a csapat tagjait.

Ugyanakkor erős túlzásnak gondolom, hogy megtámadtak, az történt, amit leírtál: az egresszív fellépésüktől megijedve elmenekültél, ami a gyöngytyúkok szempontjából teljes siker, a betolakodó elhagyta a területet.

Annak is lehet magyarázata, hogy miért voltak agresszívak.

Szintén a vad jelleg része, hogy a gyöngytyúkok elrejtőzve tojnak, és a fészekben összegyűlhet 20-30 tojás is, majd a tojó elkotlik, és kikelti a csibéit.

Az meg elég sok madárra jellemző, hogy nem akar betolakodókat a fészek közelébe engedni, egy hattyú pár olyankor kifejezetten életveszélyes, holott a hattyúkat is sokan kedves madárnak gondolják.

aug. 22. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Mamámnál is voltak gyöngyösök, meg több szomszédjánál is, de sosem tapasztal ilyet, szóval kétlem, hogy általánosságban olyan agresszívak lennének.
aug. 23. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
71%

A kakas inaktív volt a héten. Levesbe vele!

Egyébként komolyra véve a szót, nem tudom. :)

aug. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
Félig vadak, azok nem annyira háziasítottak, mint a kendermagos vagy a barna tyúk.
aug. 23. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!