Kezdőoldal » Állatok » Egyéb kérdések » Állatbarátok, ti a darazsat...

Állatbarátok, ti a darazsat lecsapjátok és elpusztítjátok, ha épp módotokban áll?

Figyelt kérdés
Tehát ott van épp egy darázs, nem ártott neked semmit. De közben más darazsakkal már volt kellemetlen tapasztalatod, és bár ne lenne annyi darázs. Ha van rá lehetőséged akkor agyonütöd vagy taposod azt a darazsat is, ami még személyesen nem ártott neked?

aug. 24. 10:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
45%

Lecsapom, mert semmi haszna, és miatta pusztulnak a méhek.


#10:

A darázs nem harap, hanem csíp, mivel fullánkja van.

aug. 24. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
86%
11, bizony harapni is szokott. Nekem gyerekként a felkaromból mart ki egy cafatot, ilyen kis lyuk volt a helyén.
aug. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
7%
Én soha sem csapom le a darazsakat semmilyen esetben sem. Gyerekkoromban előfordult, hogy megsimítottam egyet, de azért nem kíséreltem meg túl gyakran a darázs simogatást persze. :'D Ha bekerül a házba nagyobb belterű szobába valahogyan darázs, akkor papírzsepivel elkapom, kiviszem, elengedem. Ha például a fürdőszobában van egy akkor kihesegetem az ablakon törölközővel. És egyébként természetesen szabadban pedig tapasztalatból tudom gyerekkorom óta, hogy akár darázs, akár méh, akár más, elhesegetni magunktól ostoba dolog, olyankor, ha körülöttünk repdes mozdulatlanul kell állni és, ha nem mozgunk akkor repül el tőlünk magától rövidesen, hiszen egyértelműen a kézzel való hesegetést támadásnak hiszi és véli a körülöttünk repdeső darázs vagy egyéb. :D És én csak a nőstény szúnyogokat csapom le amikről megbizonyosodom, hogy csípni akarnak, más ízeltlábúakat egyáltalán nem bántok sosem. De persze, hogyha valaki tudja magáról, hogy allergiás a darázscsípésre az esetben más a helyzet és megértem, ha inkább lecsapja. (:
aug. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
81%
Te jóságos ég, ennyi alávaló embert.🤦🏼 #13 vagyok, hogy pontoztatok le 0%-ra? Én csak a kérdésre válaszoltam, hogy ,,Állatbarátok, ti a darazsat lecsapjátok és elpusztítjátok, ha épp módotokban áll?" – Most komolyan, én csak leírtam ami rám vonatkozik, én nem szoktam, csak leírtam ahogyan én teszem, írjak inkább hazugságot, csak hogy másoknak tetszelegjek és ne pontozzanak le 0%-ra? Ne válaszoljak inkább egy kérdésre sem? Most erre egyszerűen úgy éreztem válaszolok, hiszen állatbarátnak tartom magamat, mint a kérdés felszólításában lett írva. Én nem pontoztam le másokat, köszönöm másoknak, hogy engemet igen. Pedig nem írtam semmi rosszat, mások bezzeg akik hasonlóan írtak hozzám nem lettek lepontozva, most hogy van ez?🤷🏼
aug. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
46%
Én nem bántanám a fészket.
aug. 24. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
80%

11-s.


Gyere el mifelénk és majd rájössz hogy harapni is szokott.


3 hete a kezemen lévő bőrből csipet ki egy darabot.


3 napig fel is volt dagadva.


És a bőrhiány hetekig ott volt.

aug. 24. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
45%
Nem bántom őket, ha nem ártanak. De ha befészkelnék magukat olyan helyre a házba, ahol potenciálisan veszélyesnek találom őket, tehát közel vannak, könnyen beröpülhetnek, valószínű, hogy inkább előbb, mint utóbb csípés lesz belőle, akkor a fészektől megszabadulnék.
aug. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
63%
Horgászat közben,vízparton gyakran találkozom darazsakkal,sokat használok ringlót,ami vonza a dögöket.Ha elég közel kerül,lelkiismeret furdalás nélkül leütöm.Igen,a lódarazsat is.Lehet nem akar bántani,csak kíváncsi,de nem lehet tudni mi fogja kiváltani a támadást.Vagy elviszi a szagmolekuláimat a fészekbe,és a többi durvul be.Megölöm,probléma letudva.
aug. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
58%

A kérdezőnek válaszolván:


Hónapok óta nem tudok kint lenni,élni a tanyánkon mert olyan mértékben elszaporodtak a darazsak több százan vagy lehet már ezren vannak hogy nem lehet velük mit kezdeni.


És én mivel halálosan allergiás vagyok rájuk ki sem merek menni ez miatt oda.


Amint találok rá valamilyen megoldást,pedig én is szeretem és tisztelem az élőlényeket kénytelen leszek kiirtani őket,mert így nem tudok tevékenykedni tőlük semmit sem.

aug. 24. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
53%
lefújom féktisztító sprayvel
aug. 25. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!