Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Manapság miért vannak sokan...

Manapság miért vannak sokan azon a véleményen, hogy a cirkusz az állatkínzás?

Figyelt kérdés
Sokan azért mondják, hogy mert ahogy idomítva vannak az állatok, és ahogy használják őket. De ilyen elven akkor fogathajtó, lóversenyző, díjugrató is állatkínzásnak minősülne. Akik meg vadászik vagy horgászik, arról meg nem is beszélve, vagy aki hús miatt tart állatot. Miért lett az utóbbi években ennyire érzéken az állatok iránt mindenki, holott saját embertársaikkal pedig sokkal durvábban viselkednek?!

júl. 14. 12:01
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
93%

"De ilyen elven akkor fogathajtó, lóversenyző, díjugrató is állatkínzásnak minősülne. Akik meg vadászik vagy horgászik, arról meg nem is beszélve, vagy aki hús miatt tart állatot."


Aha, nagyon jol latod.

júl. 14. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
júl. 14. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 A kérdező kommentje:
Az elvet értem, de az nem, hogy ezt miért gondolják komolyan? Mármint több ezer évig az ember úgy élt a bolygón, hogy "állatkínzásban" élt, és akkor majd ezentúl a jövőben a világ áttér majd teljesmértékű vegánizmusra akkor, ami működne majd mindenhol, mindenkinél?
júl. 14. 12:19
 4/33 anonim ***** válasza:
93%
Sokaig a feketek nem minosultek embernek es a nok sem, de ma mar szavazhatnak stb. Ha valami tobb ezer evig valahogy volt, azon mar nem lehet valtoztatni?
júl. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként igen, szerintem az általad felsoroltak is állatkínzásnak minősülnek. Viszont a haszonállatként tartott állatok nem feltétlenül szenvednek ám. Nekünk mindig van pár tyúkunk, biztonságban éldegélnek, kapirgálnak a tyúkudvarban, mindig van mit enniük-inniuk. Van óljuk és egy nagy, lombos cseresznyefájuk. Ritkán vágjuk le őket, sok addig él, amíg magától meg nem hal.


Most ha ezeket a tyúkokat kivinném egy erdőre-mezőre, szerintem max. 3 napig élnének túl. Akkor melyik az állatkínzás? Szabadon engedni a tyúkokat, vagy biztonságban tartani őket a tojásért?

júl. 14. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 A kérdező kommentje:
Hát minek minősültek ha nem embernek? Ebihalaknak?! Amire te gondolsz az teljesen más szitu.
júl. 14. 12:46
 7/33 anonim ***** válasza:
90%
Rabszolgasagrol hallottal-e mar?
júl. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:
Mondom nem egy a kettő. Amiket írtok, hogy nők meg feketék meg rabszolgák, azok jogok. Az állat meg állat, akkor is állat lesz, ha ilyen meg olyan jogot kap. És ha minden említett dolgot betiltanak, akkor azok a jogok szerint mit kéne csinálni utána az összes állattál? újtára ereszteni az összeset, szabadon egymásnakesnek, lesznek kik éhenhalnak, megfagynak, kárt okoznak, mert szaladgálnának mindenhol, terelni meg nem lehetne őket, mert az már kínzás... Nem lehet hogy esetleg több ezer éve azért fogták be őket és használták, mert mindketten jóljártak vele? az ember is meg az állat sem fagyott meg, halt éhen, halt meg gyógyítható betegségbe, ölte le egy ragadozó munkáért cserébe?! Biztos olyan rossz dolgok ezek, mint ahogyan démonizálva vannak?!
júl. 14. 13:11
 9/33 Thunderfairy ***** válasza:
0%
Egyszer pont úgy mentem el egy cirkuszba hogy hoztak a színpadra oroszlánfókákat. Nem is a cirkusz érdekelt hanem a fókák. A müsorszámok végén, mint utolsó atrakció, voltak a fókák. Én nagyon örűlők neki hogy láthattam élőbe is ilyen állatokat. Arra nem gondol a sok állatvédő hogy milyen élmény élőbe is látni ilyen állatot??? Remélem lesz szerencsén egyszer élőbe látni kardszárnyú delfint is.
júl. 14. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
90%

Mert szüksegtelen, a szorakoztatás kedveert kinozzak őket. A cirkusszal nem csak az idomítás a baj szerintem, hanem a körülmenyek ahogy élnek. Egy kis ketrecben tartják őket, mert így könnyebb egyik városból másikba vinni őket. E közben ütik őket.

A haszonállat tartási se volt mindig ilyen nagyüzemi, régen azért nem éltek ennyire kicsi helyen mert ember is kevesebb volt. De folyamatosan nő a lakosság és már csak így lehet megoldani a húsevést. Persze létezik szabadtartás, de az emberek többsége nem olyat eszik. Kicsi helyen elnek az biztos. Mindig sajnáltam azokat a lovakat akikkel ugratnak. A lovas sportokban sok pénz van, ezért nem hiszem hogy egyhamar történni fog változás. Mindenesetre lathatolag jól vannak tartva.

A vadászat, horgaszat szükséges valamilyen szinten, hogy a populációt kordában tartsák. E közben az állatok szabadon élnek.

Szóval szerintem is a cirkusz a legrosszabb. Az eletkörülmények, ahogy bánnak velük..Ezután jön az állatkert, mert bár nem verik őket, de nonstop börtönbe vannak zárva.

júl. 14. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!