Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Akik panelba vagy kis kertes...

Akik panelba vagy kis kertes helyen laknak azok nem gondolnak arra,hogy a kutya,macska bezárva úgy érzi mint börtönbe lenne?

Figyelt kérdés

márc. 14. 08:05
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
84%
Ne antropomorfizáljátok már az állatokat! Nem érzik magukat börtönben, mert ninicsenek ilyen jellegű emberi fogalmaik, érzéseik vagy gondolataik. Fogalmuk sincs mi az a börtön. De egy macskának, aki egész életében lakásban volt arról sincs semmi fogalma, hogy milyen a külvilág, így még ha lennének is ilyen irányú vágyai, akkor sincsenek, mert amit nem ismer, arra nem vágyik.
márc. 14. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
65%

A kutyát ha napi kétszer elviszik sétálni, azzal nincs gond. A macskák sajnos problémásabbak, hiszen ők ki se mozdulhatnak a négy fal közül. Természetes módon a macskák több hektáros territóriumot igényelnének, ahol folyamatosan mozgásban vannak, kivéve mikor alszanak. Még egy nagyobb, 80-90 nm-es lakás is kicsi és természetellenes. A bezárt állatok egy idő után depressziósak lesznek, ennek különböző tünetei vannak, amiket a gazdák általában nem tudnak és nem is akarnak felismerni, hiszen jó érzés megmentőnek érezni magunkat.


Sajnos ez egy no-win game. A mentett macskáknak egyértelműen ezerszer jobb egy meleg lakásban, mint egy ketrecben a menhelyen. Az utcai macskákat meg sokszor megmérgezik vagy elüti őket az autó.


Talán még a legideálisabb a macskák számára egy nyugodt zöldövezet, ahol a macska ki tud járni, nincsenek elvadult kutyák, de ha fázik, akkor beengedik a lakásba. Ezt azért írom, mert én pont egy ilyen helyen lakom, egy kis macskaparadicsomban, de ilyen nem sok van Budapesten.

márc. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
19%

lakásba kutya nem való ezzel nagyon egyetértek...

De vannak idős és/vagy magányos emberek akiknek nagyon sokat jelent ha van egy kutyájuk, de ezen embereknek is az ugymond kicsi szobakutyákat kéne tartaniuk, azok el vannaka lakásban.

Akik vizslát, németjuhászt stb tartanak panellakásban azok idióták.


A macska tartás szerintem más tészta.

A macska jól elvan a lakásban, sokkal tovább is él ott mint a kinti macskák.

anyósomnak 18 éves macskája tavaly halt meg, imádta mindenki, és szerintema macska is élvezte az életet, el volt kényeztetve.

Egy kánaán volt az élete szerintem:)

márc. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
79%
Valaki fejtse már ki, hogy miért nem jó a kutyának lakásban? Rossz neki, hogy nincs kitéve az időjárásnak? Rossz neki, hogy napi min.3-4 alkalommal megy ki sétálni, bandazni a többi kutyával? Rossz, hogy érik ingerek? A kerteshazban is csak maximum az elhaladó autókat tudja nézni, az aztán az izgalom.
márc. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 anonim válasza:
88%
Szerintem amelyik állat így nő fel annak ez lesz a természetes. Megkap mindent , szerető környezetben él nem hiszem hogy nagyon kellene sajnálni plusz nyílván több figyelmet is kap ha bent él főleg a téli hideg hónapokban . Nyilván ideálisabb egy kertes ház de akinek nincs erre lehetősége és ez a vágya és tényleg foglalkozni is tud a kis kedvencével ezért ne fossza meg magától .
márc. 14. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
55%

De amúgy meg a nagy kinti macska halandóság teljesen természetes és rendben is van. A szaporulat is nagy, fontos, hogy a halandóság is nagy legyen, különben tulszaporulat lenne. Illetve már van is túlszaporulat. Túl sok macskát tartunk életben ahhoz képest, hogy mennyi születik.


Én azon akadtam ki, hogy az elvakult állatvédők milyen feltételeket támasztanak az örökbefogadók felé. Mi is akartunk egy kinti-benti macskát, megyeszékhely, kertváros, jó környék, ivartalanítás, oltások, minden. Az állatvédő megkérdezte hol lakunk, majd közölte, hogy oda nem adja, mert veszélyes környék és nagy az esélye, hogy elüti egy autó. Hát B+, akkor add másnak! Azóta sincs gazdája a cicának, mi meg hoztunk egyet egy közeli faluból. A mi macskánk már biztosan nem fog szaporodni, és nagyon sajnálnánk, ha egyszer nem jönne haza, de a macska egy ilyen állat. Ez is benne van a pakliban. Csak lakásban nem tartanám. Éjszakára kutya is macska is bejöhet ha akar, de amikor nem vagyunk otthon, akkor menjenek kifelé a házból!

márc. 14. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 anonim ***** válasza:
87%
Én nagyon sajnálom a lakáskutyámat, hogy télen-nyáron az ágyamban alszik. Ha otthon vagyok velünk van, naponta többször mindenfelé sétál. Biztos sokkal jobb lenne neki egyedül kánikulában-fagyban kint lenni élete végéig a kertben, amikor akkor lát, amikor enni adok neki.
márc. 14. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
75%

Sírni tudnék, hogy ilyen kérdések még felmerülnek.

Egy kutyának nem az a prioritás, hogy 1000 négyzetméteres kertben szaladgáljon fel-alá (nem is fog), hanem hogy a gazdája közelében és foglalkoztatva legyen.

Rengeteg kinti kutyát láttam már megkattanva, esetleg őket interjúvold meg kérdező, hogy érzik magukat tök egyedül a nagy kertben...

márc. 14. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
16%
Igazából az állat így nő fel, hogy kiskora óta bent van tartva, akkor nem tudja milyen, ha van kinti területe. Csak nyilván mindenféle betegsége lesz, amit lehet jó pénzért gyógyszerezni, meg hipoallergéntápozni.
márc. 14. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
87%
Úgy érzem, de nincs mit tenni. Ez van. Ha tudsz jobbat, akkor írjad le. Tessék parancsolni! Nem ideális a helyzet, de még mindig jobb, mint egy állatkert.
márc. 14. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!