Kezdőoldal » Állatok » Állatvédelem » Kitennél ilyen táblát a...

Kitennél ilyen táblát a lakásodra?

Figyelt kérdés
Olyan táblát amin fel van tüntetve, hogy milyen/hány háziállat tartózkodik bent. Arra az esetre, ha tűzoltók, rendőrség, mentősök stb be kell hatoljanak.

2021. júl. 18. 14:04
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
61%
1-es dehogynem,a hivatásos arra tette az esküt, hogy életet ment és vagyont ment. Ego ha tűz van akkor a pajtából is menti az állatokat ha tudja.
2021. júl. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
70%
* Ergo
2021. júl. 18. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
68%
#11 de nem minden áron. egy állatért én se kockáztatnám a saját életemet. lehet egy emberért se. ahogy előbb már írták, ha a mentés a mentő (tűzoltó) életébe kerülne, akkor nem kockáztatnak. és nem is lehet elvárni tőlük
2021. júl. 18. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
80%

Ha van rá lehetőség a tűzoltók kimentik az állatokat is pl. bemegy egy emberért és látja a kiírást, hogy állat is van akkor az segítség lehet, hogy tudja, hogy ott van és amennyiben tudja kimenti.


Mentősnek szintén jól jöhet, ha mondjuk annyi ereje van még a bent lévő személynek, hogy hívjon segítséget, de utána eszméletét veszti a kutya meg védi, szerintem jó az előre számít rá. Rendőröknek is akár segítség.


Szerintem, hasznos. Kitennék a kérdésre válaszolva - de nincs kint :D -

2021. júl. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
86%
Én terveztem. Nem a tűzoltóságra kell gondolni. De pl. rendőrség vagy őrző-védők stb. Tehát ahol nem az a cél, hogy mentse ki a macskád az élete kockáztatásával, csak pl. az, hogy csukja már be maga után az ajtót, hogy ne lépjen meg az adott állat vagy ne érje váratlanul, ha veszettül kezd ugatni egy kutya a nappaliban. - Bár nem hiszem, hogy akár csak ennyire törődnének az állatokkal, de hátha...
2021. júl. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
83%

Hát ahol mondjuk kutya van, ajánlatos kiirni.

Mi is úgy jártunk múltkor, hogy jött a rendőrség (valakit kerestek) és mikor mentek a szobába bent volt a kutya (elfelejtettünk szólni) akkor a rendőr nagyon megijedt, mert a kutyának egy hangja sem volt, csak ott termedt előtte.

(Egy tacsiról volt szó, de valamiért akkor is megijedt).

Szóval ha kutyád van, akkor legalább egy kutyára felhívó táblát jó ötlet kirakni.

Már csak azért is, mert ha nem szimpatikus a kutyának a rendőr, akkor akár meg is támadhatja.

És mivel neked kivont írva, hogy pl.: vigyázz, a kutya harap, akkor a rendőr saját felelősségre megy be.

2021. júl. 18. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

14. és 15. én is hasonlóképp gondolom.

A saját állatomért én biztos bemennék a tűzbe is, percig sem gondolkoznék. Nyilván mástól ezt nem várhatom el, de láttam már olyat hogy darus kocsival az ablakon vagy erkélyen át kimentettek állatokat.

2021. júl. 18. 20:05
 18/18 anonim ***** válasza:

Ez attól függ, hogy milyen állatról van szó.


Haszonállatoknál biztosan hallottál már olyanról, hogy bennégett az állomány a pajtában. Hát nem azért, mert nem értek ki időben, hanem mert nem érte meg a kockázat bemenni értük. Mérlegelve azt is, hogy ha ki is mentik az állományt, akkor úgyis le kell ölniük, mert a testük nagy része megégett és azzal nem tudnak mit kezdeni.


Macskáért, kutyáért szerintem bemennek, de csak ha van értelme. Ahhoz, hogy ne tudjanak kiiszkolni a lakásból és bent ragadjanak, ahhoz nagyon szétterjedt tűznek kell már lennie. Kistestű ebnek vagy macskának ott minimálisak a túlélési esélyei az égési sérülések miatt. Nagytestű állatot jobban megéri kimenteni.

2021. júl. 20. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!