Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Irigy vagyok rá, mit csináljak?

Irigy vagyok rá, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Húgom, hiába fiatalabb, sokkal sikeresebb az életben, kevesebb energiával/áldozattal.


Én itt vagyok 28 évesen, sem párkapcsolatom, sem szoros baráti társaságom nincs (2-3 régi barátnőm van, de mindenki éli a saját életét szétszórva, félévente, ha találkozunk). Hiába tanultam szorgalmasan, és dolgozom, nem jutok egyről a kettőre.


Ő már 19 évesen mondta, hogy egy napot nem fog abban a szakmában dolgozni, amit tanul, neki az egyetem egy ugródeszka, hogy azon idő alatt találjon egy olyan párt magának, aki később eltartja.

Mindig volt benne egy kis sznobság, nagyravágyás, anyukánk állandóan mondta neki, hogy ha nem vesz vissza, meglátja, olyan szegény lesz később, hogy még a krumplihéjat is megeszi.

És itt van most, 26 éves, megvan mindene, amire vágyott. Még az egyetemmel is szerencséje volt, mert a covidos időszak alatt államvizsgázott, amire mások hónapokat készülnek, ő puskázással megoldotta (online volt nekik). Igazából ott jöttem rá, hogy valahol irigy vagyok rá, mert sokáig azzal nyugtattam magam, hogy jó, jó, a vizsgaidőszakok alatt jól szerepel, mert szépen előadja magát, de majd mikor fél éven át kell naponta 10-12 órákat tanulni, biztos "elvérzik". És mikor mondta, hogy mi a módszerük és hogy beválik, akkor azt éreztem, hogy nem igaz, hogy neki még ez is siker és ezt is megússza.


Nyáron férjhez megy, a barátnői lelkesen szervezik neki a lánybúcsút, a párja olyan, hogy minden kívánságát lesi. Megvan neki egy olyan szintű anyagi biztonság, ami sok olyan embernek sincs, akik végigdolgozták az egész életüket, mondjuk orvosként.


ápr. 26. 20:25
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
71%
Ne vele foglalkozz, ennyi energiával a saját életedet is építhetnéd, előre vihetnéd.
ápr. 27. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
69%
A húgodat boldognak, elégedettnek látod?
ápr. 27. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
100%

Az irigység egy természetes emberi érzés, amit mindannyian átélünk időről időre. Azonban ha az irigység gyakran előfordul, és negatívan befolyásolja az életünket, fontos lépéseket tenni ellene. Íme néhány tipp, ami segíthet:


1. Ismerd fel az irigységet: Az első lépés az irigység leküzdéséhez az, hogy felismerjük, mikor érezzük. Figyelj a gondolataidra és érzéseidre, és azonosítsd azokat a helyzeteket, amik irigységet ébresztenek benned.


2. Ne hasonlítsd magad másokhoz: Az összehasonlítgatás az irigység egyik fő okozója. Emlékezz rá, hogy mindenki más, és a saját egyedi erősségeiddel és gyengeségeiddel rendelkezel. Ne másokhoz mérd magad, inkább a saját fejlődésedre összpontosíts.


3. Összpontosíts a hálára: A hála gyakorlása segíthet abban, hogy jobban érezd magad az életedben. Írj naplót arról, hogy miért vagy hálás, vagy végezz olyan tevékenységeket, amik örömet okoznak.


4. Örülj mások sikereinek: Ne irigykedj mások sikereire, inkább gratulálj nekik, és örülj az örömüknek. Légy büszke a saját eredményeidre is.


5. Ne pletykálj: A pletykálkodás csak ront a helyzeten, és fokozza az irigységet. Koncentrálj a saját életedre, és ne foglalkozz mások hibáival.


6. Kerüld a negatív embereket: Azok a emberek, akik állandóan panaszkodnak vagy kritizálnak, csak lehúzzák az energiádat. Keresd a pozitív és támogató embereket a társaságodban.


7. Gyakorold az önbecsülést: Az önbecsülés növelése segíthet abban, hogy kevésbé érezd magad irigynek. Fogadd el magad olyannak, amilyen vagy, és higgy a képességeidben.


8. Fordulj szakemberhez: Ha az irigység súlyosan befolyásolja az életedet, fordulj pszichológushoz vagy terapeutához. Ők segíthetnek megérteni az irigység mögötti okokat, és hatékony stratégiákat kidolgozni a leküzdésére.


Fontos megjegyezni, hogy az irigység leküzdéséhez időre és erőfeszítésre van szükség. Ne add fel, ha nem látsz azonnali eredményeket. Légy türelmes magaddal, és folytasd a munkát a gondolkodásmódodon és a viselkedéseden.

ápr. 27. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok biztos benne, hogy érdemes irigynek lenni egy gerinctelen nőre... mert akárhonnan is nézem a történetet, a húgod az.
ápr. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
70%
Jaj kérdező most így érzel, de gondolj csak bele, a húgod a "flexelésen" kívül máshoz nem ért, ezért kell neki egy pasi akinek kiszolgáltatja magát. Eltelik X év, ráncosodni kezd, esetleg le kell fialnia párszor, hogy anyagilag is bebiztosítsa magát....közben nem dolgozik...stb. 10 év múlva már nem lesz mai csirke és teljesen kiszolgátatott állapotba fog kerülni még a változó kor előtt. Ezen nincs mit irigyelni, inkább sajnálni kell őt, mert ezért a sok flancolásért még komoly árat fog fizetni. "No pain, no gain"
máj. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
84%
Valamennyire értem a rosszindulatot a kerdezotol, hiszen maga vallotta be, hogy irigy, de egyszerűen nem értem a kommentelők részéről. Semmi rosszat nem csinált ez a hug. A nagyravágyás nem bun. Inkább az a tragédia hogy a testvérek nem örülnek egymás sikerének. Azon kene gondolkodni, hogy hol csúszott el a kapcsolatotok. En is a pszichológust ajánlom. Es mindenkinek megvan a maga keresztje, biztos lehetsz benne, hogy a húgodnak is van.
máj. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!