Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Testvéri kapcsolat » Irigy vagyok rá, mit csináljak?

Irigy vagyok rá, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Húgom, hiába fiatalabb, sokkal sikeresebb az életben, kevesebb energiával/áldozattal.


Én itt vagyok 28 évesen, sem párkapcsolatom, sem szoros baráti társaságom nincs (2-3 régi barátnőm van, de mindenki éli a saját életét szétszórva, félévente, ha találkozunk). Hiába tanultam szorgalmasan, és dolgozom, nem jutok egyről a kettőre.


Ő már 19 évesen mondta, hogy egy napot nem fog abban a szakmában dolgozni, amit tanul, neki az egyetem egy ugródeszka, hogy azon idő alatt találjon egy olyan párt magának, aki később eltartja.

Mindig volt benne egy kis sznobság, nagyravágyás, anyukánk állandóan mondta neki, hogy ha nem vesz vissza, meglátja, olyan szegény lesz később, hogy még a krumplihéjat is megeszi.

És itt van most, 26 éves, megvan mindene, amire vágyott. Még az egyetemmel is szerencséje volt, mert a covidos időszak alatt államvizsgázott, amire mások hónapokat készülnek, ő puskázással megoldotta (online volt nekik). Igazából ott jöttem rá, hogy valahol irigy vagyok rá, mert sokáig azzal nyugtattam magam, hogy jó, jó, a vizsgaidőszakok alatt jól szerepel, mert szépen előadja magát, de majd mikor fél éven át kell naponta 10-12 órákat tanulni, biztos "elvérzik". És mikor mondta, hogy mi a módszerük és hogy beválik, akkor azt éreztem, hogy nem igaz, hogy neki még ez is siker és ezt is megússza.


Nyáron férjhez megy, a barátnői lelkesen szervezik neki a lánybúcsút, a párja olyan, hogy minden kívánságát lesi. Megvan neki egy olyan szintű anyagi biztonság, ami sok olyan embernek sincs, akik végigdolgozták az egész életüket, mondjuk orvosként.


ápr. 26. 20:25
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
88%
Én megértelek. Nagyon tudom irigyelni a maximális anyagi biztonságban élőket. Olyan jo lehet csak hátradőlni és nem folyton szamolgatni, csak venni, ami kell. Itt viszont tényleg komoly kockazat, hogy eltartott a tesód. Bár váláskor is nyilván szerencséje lesz és megkapja majd mindennek a felét 😆 figyelj, jogos, hogy irigyled, mert neki minden könnyen jött. Sajnos még csak azzal sem tudlak vigasztalni, hogy majd visszakapja az élettől, mert sokszor abszolút nem, és az ilyenek halálukig lubickolnak a pénzben. Annyit tehetsz, hogy próbálsz a saját teljesítményedre fókuszálni, és ha elkezd beúszni az agyadba, hogy de a húgodnak milyen jó, gondolj arra egyből, hogy oké, de én mindent egyedül értem el és büszke vagyok magamra, és ő ezt az erzést soha nem fogja megismerni. És húzd ki magad.
ápr. 27. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
73%

Kedves Kérdező!


Tedd fel a kérdést a szüleidnek pl.: mit főzzek ma nektek hétvégére? Egy napra vagy két napra?


Hogyan készítsem el és milyen alapanyagokból? Mennyi pénzt szánjunk rá?


Kb. itt fog kezdődni neked a párkapcsolatod. Nagy vonalakban.

ápr. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
88%
Hasonlítgattak titeket, mert a húgod a szebb? Vagy akármi más miatt? Ne aggódj, hugica majd pofára esik, ha az ATM-je 5-10 év múlva dobja egy 20 éves, feszesebb tyúkért és ott áll csupasz ágyékkal.
ápr. 27. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
80%
Nem fog tetszeni, de anyukád nem mindentudó. Okoskodott, hogy ha nem jön be tesódnak az élet, mondhassa, hogy ő megmondta. Az ilyen emberek mint tesód nem lefelé szoktak bukni. Ez a pasi sem fogja elhagyni, előbb hagyja ott tesód egy még tehetősebbért. Évek múlva, mikor már osztoznak a közösön. Én úgy látom, azok járnak jól akik mernek nagyot álmodni és meg is teszik az oda vezető lépéseket. Nem pedig anyuci szófogadó, jó kislányai.
ápr. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
92%
11! Milyen maximális anyagi biztonság? Ha a férje úgy dönt egyszer csak, hogy válni akar, milyen marad a hugicának?
ápr. 27. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 A kérdező kommentje:

A kocsija az övé, ahogyan a lakása is. Az 5. évfordulójukra egy nyaralót kapott a pasitól, az szintén az övé.


Olyan a szerződésük is, hogy ha X év után válni akarna a férj, benne lesz, hogy a húgom mennyi pénzt kap tőle, a közös vagyon felén túl.

ápr. 27. 14:25
 17/26 A kérdező kommentje:

"Hasonlítgattak titeket, mert a húgod a szebb? Vagy akármi más miatt?"



Házon belül annyira nem, inkább baráti társaságokban volt téma sokszor, hogy mi biztosan testvérek vagyunk-e, mert hogy annyira különbözünk?

ápr. 27. 14:26
 18/26 anonim ***** válasza:
0%
Jaaaj ezt melyik filmből szedted?
ápr. 27. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Nem minden film, ami a te kis életedben nem történik meg.
ápr. 27. 14:32
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

Én az unokatestvérekkel vagyok hasonlóképpen. (Nekem nincs testvérem, de ettől még nem vagyok védve...)


Hidd el, hogy nagyon sok rossz élethelyzet van. (Ha én leírnám, hogy velem mennyi szörnyűség történik és történt...)


Ha gondolod, akkor privátozhatunk is.

ápr. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!