Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Anyós, após » Anyós szerint nem házasság a...

Anyós szerint nem házasság a házasság gyerek nélkül. Mi a véleményetek erről?

Figyelt kérdés

Férjemmel 2 éve vagyunk együtt, gyerek eddig nem jött össze ilyen olyan okokból. Szerettem volna biztos körülményeket teremteni, mielőtt babát vállalunk. Nagyon megromlott a kapcsolatom a férjemmel és ugyanazt szajkózza most már mint anyósom, hogy ez nem házasság mert nem született baba.

Nekem ez rohadt rosszul esik mert sok mindenben támogattam férjem, a legnehezebb időkben is mellette voltam pedig bármikor dobbanthattam volna. Házastársak támogassák egymást, nekem ezt is jelentette eddig..

Elmondtam nekik is de mindig a gyerekkel forráznak le.


2022. márc. 11. 11:02
 81/92 anonim ***** válasza:
84%

22 éves vagyok, koraszülött, emiatt az egész oviskorom iszonyat betegesen telt el. 20 éve vettek nekem a szüleim 20 ezer Ft-os gyógyszereket, minden hónapban volt valami. Magánoviba jártam orvosi javaslatra, mert ott kisebb volt a létszám (10-15 fő), így kisebb eséllyel kaphattam el valamit, mint 30 gyerek között. Ez szinten kb 18-20 éve havi 40 ezrükbe fájt.

Az egész iskola alatt is sokkal betegesebb voltam az átlagnál, minden évben 150-200 órákat hiányoztam, nyilván gyógyszer is sokszor kellett. Endokrinológushoz, magánklinikákra hordtak, mert nem voltak rendben a hormonjaim. Fogszabályzó kellett 12 évesen, ez állami támogatással 100 ezer Ft volt 10 éve. Azt bele se számolom, hogy a kezelésekre Budapestre hordtak, ez egy oda-vissza 60 km-es út, ami nem sok, de 3-4 hetente garantáltan meg kellett tenni, parkolási díjat fizetni, természetesen az egyéb dolgaik mellett. 17 évesen szemüvegem is lett, szerencsére egy egyszerűbb, ez “csak” 40 ezerbe fájt. Meg még 20-ba 2 évvel később, mikor romlott a szemem. Nyelvvizsgát szintén 17 évesen tettem, akkor még nem lehetett visszaigényelni. Bár halkan jegyzem meg, be kellett volna fizetni akkor is, csak ha sikerül, akkor kapom vissza. A gimi alatt heti legalább egyszer matek korrepetálásra jártam, 2x45 perc, óránként 3 ezerért, tehát összesen 6000. Minden héten. Nem, az iskolai fejlesztés nem volt opció, mivel olyan időpontban tartották, ami ütközött másik órával.

Kétszer voltam nyelvtanfolyamon a nyáron, mivel szerettem volna C1-es szintre jutni, amihez az iskolai tanóra, fakultáció kevés volt (pedig nekem nagyon jó tanárom volt). Ez összesen olyan 180 ezerbe került. A vizsga maga 35-be, lévén, nekem nem az első volt, nem járt rá semmilyen támogatás. Az iskolai tankönyvekért nekünk minden évben fizetni kellett, évi 5-15 ezer Ft közé esett ez a költség.

Osztálykirándulásra is szerettem volna elmenni, a legegyszerűbb is volt 10-15 ezer, általában évente kétszer. És igen, kétszer befizettek a szüleim egy londoni csereüdülésre is, ami 2x150 ezer Ft volt. Az osztálypénz minden évben havi 2000 Ft volt, ezen felül utolsó évben szalagavatóra 30 ezres ruha (ez az olcsóbbik), a cipő egyszerű kínai 4 ezres, a tánctanár 8 ezer, a tablópénz 4 ezer, egyenruhánk nem volt, csak közös kiegészítő, ez 2000, bankettpénz 5000. Jogsit már suli után kezdtem, a kreszt be kellett fizetni (2 éve), ez volt 85 ezer, a vizsgadíjat is és a sikeres vizsga után igényelhettem vissza. Vezetésórák 5-6 ezer Ft/45 perc, tehát 10-12 ezer/alkalom. Nekem egyszer oktatót, sulit is kellett váltanom az időbeosztásom megváltozása miatt, a következőnél már 7200 volt egy óra.


Na kb ennyi az a költség, ami az idióta szerint nyilván felesleges kiadás, mert minek, majd max nem jár a gyerek osztálykirándulásra, vaksiskodjon, legyen kapafogú, igyon kamillateát, nyelvvizsgát, jogsit meg majd lerakja, ha eltakarodott dolgozni lehetőleg már 15 éves korától.

2022. márc. 11. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 82/92 anonim ***** válasza:
92%

Elválnék, és keresnék olyat, aki nem degenerált, sem pedig a családja.


Nekem sem lesz, és aki próbál megszólni érte, azt kiosztom, mint a hétszentség.

2022. márc. 12. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 83/92 anonim ***** válasza:
91%

Ha meg úgy alakul, hogy mégsem tudsz enni adni annak a gyereknek, majd elviszi a gyám nevelőszülőhöz, vagy intézetbe, jóvanazúgy. Szerintem meg nem.



A kérdezőnek: az én házasságom is az anyós miatt ment tönkre, szintén mindenbe beleszólt, a kicsi fiacskája meg a szoknyája szélén csücsült. Nem bánom, már így utólag, sőt, örülök, hogy megszabadultam egy ilyen embertől. Lehet, évek múlva te is így látod majd.

2022. márc. 12. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 84/92 anonim ***** válasza:
0%
A házasság gyerek nélkül olyan mint a szrs papir nélkül
2022. márc. 29. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 85/92 anonim ***** válasza:
79%
84 Saját szegénységi bizonyítványodat állítottad ki ezzel a szánalmas megjegyzéssel. Egy házasság nem gyerektől lesz "igazi", valamit érő házasság, sőt.. A házasságnak továbbra sem feltétele a gyerekcsinálás, bármennyire is nehezen fogják fel ezt az egyszerű tényt egyesek.
2022. márc. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 86/92 anonim ***** válasza:
87%
84-es, és akkor mi van azokkal a logikád szerint, akik házasság nélkül vállalnak gyereket?
2022. márc. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 87/92 anonim ***** válasza:
29%
Az előző 80+ választ kihagytam. Valaki megkérdezte már, hogy volt-e mindenre kiterjedő termékenységi vizsgálat MINDKETTŐ fél részéről és, hogy azoknak mi volt az eredménye?
2022. ápr. 8. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 88/92 anonim ***** válasza:
83%

87-es, ha már nem olvastál el semmit:

Minek kellene vizsgálat? Mi van, ha NEM AKARNAK egyszerűen gyereket? Sőt, mi van, ha CSAK a nő nem akar? Ehhez is joga van.

Nem azt írta a kérdésben, hogy lenne bármi betegségük, azt se, hogy 10 éve próbálkoznak, hanem azt, hogy nem is szeretne egyelőre, legfőképp az anyagiak miatt.

2022. ápr. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 89/92 anonim ***** válasza:
84%
Mi újság, kérdező?
2022. ápr. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 90/92 anonim válasza:
22%

A párkapcsolatot, együttélést a gyermek avatja családdá. Ezért fontos, hogy mindenféle feltétel és számítás nélkül akkor jöjjön, amikor jönni akar. Ne azért, mert a férj/anyós mondta. Ne delegált feladattal szülessen! Ne legyen házasságmentő, kapcsolat mentő, családi békeszerző... feladata, mert ha nem válik be, akkor szegény kisgyerek lesz a hibás, ha nem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.

A család szeretetközösség!

2022. ápr. 12. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!